poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wybory 2010  (Przeczytany 35070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Cze 2010, 22:38:28 »
Laptop chyba, ale nie jestem pewien.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Cze 2010, 23:45:33 »
Popatrzcie kto stoi  za kandydatami bo to jest bardzo istotne w wyborach

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Cze 2010, 08:50:31 »
Ja raczej patrze na to jakie uprawnienia ma prezydent. A ma bardzo skromne i moze niewiele. Tak naprawde, to moze albo wspolpracowac z rzadem albo robic mu na zlosc. Innej opcji nie ma.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Cze 2010, 13:19:28 »
Dlaczego odrazu zakłamanych ???  To że ktoś znajduje się na końcu listy nie znaczy odrazu że sondaż jest manipulowany co sugerujesz.

Sugeruję to co wygarnął jakiś pismak polski (nie pamietam ktory): "czy kiedykolwiek, kogokolwiek pytał na kogo bedziecie glosować ?"
Skąd oni biorą te statystyki skoro na MAŁYCH (czyt. nie manipulowanych) serwisach internetowych wyniki te się różnią ??....
Media mają siłę i nawet nie domyślacie się Jak DUŻĄ.

Nie zawsze "nowe" oznacza "lepsze", a dobre checi nie gwarantuja sukcesu, niestety.


To znaczy, ze pasuje Ci tak jak jest  ??  Zmieńmy coś - po to są wybory. Mamy coś do stracenia ?? Siedzicie przeciez tutaj w Danii z jakiegoś powodu. Czyli niech bedzie po staremu - nie wracamy. Dziekuje Wam .... nie za bardzo  :-[ :-\

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Cze 2010, 14:13:59 »
Nie przepadam za osobami, które uważają mnie za kogoś gorszego lub niegodnego" patriotę, tylko dlatego, ze ośmielam się mysleć inaczej. Kaczyński dzieli ludzi, robi to w sposób agresywny i wyrachowany...Moim zdaniem absolutnie nie nadaje się na prezydenta...Komorowski, jest taki przaśny i jowialny, ale jednocześnie nie udaje chyba kogoś kim nie jest. Trzeba być lekko zaczadzonym, żeby uwierzyć w przemianę Kaczyńskiego...Polakom jeszcze długo będzie się żyło ciężej niż reszcie Europy, dlaczego więc mają mieć złośliwego i jątrzącego przywódcę, chorującego na nadmiar ambicji i megalomanię...
Poza tym, mieszkając za granicą, nie chcę się wstydzić za swego prezydenta...Ktoś napisał, że nie ma po co wracać do Polski. Czy naprawdę wierzysz, że politycy są w stanie w tak  krótkim czasie wypracować taki wzrost i dobrobyt, ze wszyscy będą zarabiac krocie?
Jedyną  i największą zaletą polskich polityków jest to, że nie wtrącają się za bardzo do gospodarki. Zresztą byłoby to bezsensowne, bo wolny rynek rządzi się swoimi zasadami.
Wybieramy zatem ,,mniejsze zło"...Cokolwiek dla każdego to znaczy.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2010, 14:41:39 wysłana przez marysha »

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Cze 2010, 19:21:36 »
Sugeruję to co wygarnął jakiś pismak polski (nie pamietam ktory): "czy kiedykolwiek, kogokolwiek pytał na kogo bedziecie glosować ?"
Skąd oni biorą te statystyki skoro na MAŁYCH (czyt. nie manipulowanych) serwisach internetowych wyniki te się różnią ??....
Media mają siłę i nawet nie domyślacie się Jak DUŻĄ.

Otóż moją mamę swojego czasu bardzo często pytali (chyba obop ją wychaczył) o najróżniejsze rzeczy. Sondaże przeprowadza się na grupie 1000 osób z pełnego przekroju społecznego co przy ponad 40000000 polakó daje ... policz sobie jakie masza szanse :D

A MAŁE (niemanipulowane??) serwisy internetowe mają to do siebie że nie odzwierciedlają  przekroju społeczeństwa ... więc i wyniki się różnią.

Ot cała tajemnica.

A tak zupełnie prywatnie to te małe "niemanipulowane" serwisy są bardzo często bardziej manipulowane niż te duże.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Cze 2010, 22:17:14 »
Woda po powodzi bedzie jeszcze powoli opadac, to tragedia tysiecy ludzi (kto tego nie przezyl niech lepiej milczy na ten temat),
a mimo tego....
Primo: Premier stanu kleski nie oglasza,
Secundo:pelniacy funkcje prezydenta mowi, ze nie trzeba... a i tak wg tych tzw "sondazy" ma 40 proc. poparcie. Takie rzeczy tylko...w Polsce  :P

A teraz chwila rozrywki:

A Jarek na to po trupach do celu  :P


Ja raczej patrze na to jakie uprawnienia ma prezydent. A ma bardzo skromne i moze niewiele. Tak naprawde, to moze albo wspolpracowac z rzadem albo robic mu na zlosc. Innej opcji nie ma.

Inna opcja jest, a mianowicie "inicjatywa ustawodawcza". Prosze doczytac, bo tutaj nie bede pisal referatow na temat tej instytucji.

« Ostatnia zmiana: 11 Cze 2010, 23:09:58 wysłana przez daniaa »

poloniainfo.dk

Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Cze 2010, 22:17:14 »

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Cze 2010, 00:00:10 »
Ja raczej patrze na to jakie uprawnienia ma prezydent. A ma bardzo skromne i moze niewiele. Tak naprawde, to moze albo wspolpracowac z rzadem albo robic mu na zlosc. Innej opcji nie ma.
                KOMPETENCJE PREZYDENTA są bardzo duże

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Cze 2010, 13:20:41 »
Sa zbyt male, aby prowadzic samodzielna polityke. Przy zgranym opozycyjnym parlamencie zadna prezydencja inicjatywa sie nie przebije.
Zreszta uwazam, ze podzial wladzy na linii rzad-parlament-prezydent mamy fatalny. I to jest glowny powod tego, ze w powszechnym odczuciu "nic sie nie dzieje" i "nic sie nie zmienia".

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Cze 2010, 17:45:46 »
NIE!!!!!! NIE!!!!!!! DLA TOTALITARYZMU obecnej władzy. Podział władzy jest dobry tylko że u nas przynosi to fatalne konsekwencje przez grupy trzymające władzę sterowanych przez > globalne grupy< spod znaku New World Order ( M.F.W.) Po prostu kto ma kasę , ten ma władzę . Pragnę   nie tylko ja żeby w końcu Polska  była Polską .

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Cze 2010, 23:47:00 »
Wiadomo, wszystkiemu winni sa zydzi, masoni i cyklisci  ::) Tylko my tacy czysci i swieci.

Domyslam sie, ze totalitaryzm w wersji pissowo-radiomaryjnej bardziej by ci odpowiadal, zreszta probke juz mielismy. Wszystko kwestia gustu, pogladow i wiary, wiadomo :)

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Cze 2010, 00:22:02 »
PISem się nie zachwycam , Rydzyka i reszte kleru mam gdzieś .   Ja jestem za Korwinem  miałem okazje  poznać go osobiście. Cejrowskiego także  i cóż poglądy mamy takie same niestety ;D czy spotkałaś kiedyś żyda lub masona

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Cze 2010, 12:19:08 »
RAcja, Korwin dużo by zmienił. Widać to po ostatniej debacie na UW, gdzie wiekszosc kandydatow klepala swoje regulki, a stajac sie prezydentem klepala by dalej taka sama polityke jaka obecnie istnieje. Kaczora oczywiscie nie bylo, bo bal sie konfontacji.

ps. Ktos wczesniej napisal, ze "wybiera mniejsze zlo, to glosuje na...."   
Przypominam, ze na taki wybor jest przeznaczona druga tura. Na pierwszej turze glosujesz na SWOJEGO kandydata..... mimo ze wg "dziwnych Sondazy" ma "on" nawet 1 proc.  W dogrywce jestes juz skazany na to zło....mniejsze.


Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Cze 2010, 12:32:52 »
Zyda, oczywiscie, nawet nie jednego. Co do masona, nie wiem, nikt mi sie jako mason nie przedstawil, niestety.
A w kraju rzadzonym przez Korwina nie chcialabym zyc. Dyktatura, likwidacja osob slabszych i niepelnosprawnych, powszechna militaryzacja kraju - to mi nie odpowiada. No i jako kobieta, nie akceptuje jego sredniowiecznych pogladow na role kobiet w spoleczenstwie.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Cze 2010, 15:00:07 »
Dyktatura, likwidacja osob slabszych i niepelnosprawnych, powszechna militaryzacja kraju - to mi nie odpowiada. 

Haslo zaczerpniete jak od \Lepperera/ :D
A tak powaznie powtarzasz mediowy chlam. Tak jego pokazuje telewizja, tak tak, jako swira. Przede wszystkim dlatego, ze jako prezydent staral by sie sprywatyzowac TV, a oni sie tego boja.

ps. "powszechna militaryzacja" ?   Jako pierwszy kilka lat temu mowil, aby wojsko bylo zawodowe. Czyli profesjonalne oddzialy, a nie wysylanie dziaciakow po szkole na zabawe w wojne. Zietek ponadto ostatnio powiedzial: koniec kupowania zabawek generalom  ;D

ps.2. Juta, to nie jest tak, ze bronie akurat Korwina. Ja bronie tych, ktorych ukazuja jako ogon "sondazy". A oni naprawde maja (nie wszyscy rzecz jasna) ambicje i odwazne, lepsze projekty.  To ze sa w tym "ogonie" nie oznacza, ze jeden z nich nie moglby powalczyc o prezydenture. Ale cos takiego jak "sondaze" psuja wybory. Bo ludzie faktycznie wierza, ze na kandydata z 4 proc. poparciem... nie oplaca sie glosowac, a wiec glosuje na tego co ma 30 proc.

poloniainfo.dk

Odp: wybory 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Cze 2010, 15:00:07 »

 

Wybory

Zaczęty przez karolDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8939
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 14:41:39
wysłana przez jamjurand
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34783
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21162
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta
Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014

Zaczęty przez vordingborgDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5846
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2014, 16:58:34
wysłana przez vordingborg
Wybory 2015.

Zaczęty przez willyDział Hydepark

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 61552
Ostatnia wiadomość 02 Cze 2015, 15:11:48
wysłana przez daniaa