poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Propozycje - czyli co chcielibyście zmienić/dodać/wywalić z forum/portalu  (Przeczytany 190160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

voyager

  • Gość
rozumiem i wiem ze to przykre niestety.... ale wiesz co mam na mysli a to jest po prostu nie fair:(((

nie od dzis wiadomo ze w polsce mamy bardzo wysoki poziom analfabetyzmu a ten nie oznacza tylko umiejetnosci pisania i czytania ale rowniez rozumienia tekstu

ale zaraz obrazac? wyzywac ? w jakim celu? czy nie wystarczy tych odpowiedzi po prostu przemilczec?

nie kazdy konczy polonistykę:)))

Tula

  • Gość
Nikt nie obraza i nikt nie wyzywa, natomiast jesli kazda krytyke traktuje sie jak personalny atak, to rzeczywiscie mozna to tak odebrac.
Ja uwazam, ze jezeli ktos nie umie czytac tekstu ze zrozumieniem, nie ma co jechac za granice, bo tu zginie, o czym zreszta pisal tu Kilord. Nie mozna tolerowac wszystkiego. Chodzilismy do tych samych szkol, nie ma zmiluj sie. Polonistyka to wyzsza szkola jazdy i nikt od nikogo tu nie oczekuje referatow o jerach, natomiast mam wrazenie, ze zbyt latwo sie rozgrzesza zwykle lenistwo i niedbalstwo.

Klingon

  • Gość
Polacy są mistrzami w ocenianiu i pouczaniu. ;D

voyager

  • Gość
nikt nie obraza????????????? cytuje:



Swoja droga Tula... co sie irtytowac... toc to nie Ty bez pracy pozostaniesz, a Ci co czytac nie umieja....
a skoro nie umieja to sie do pracy nie nadaja...

teraz pewnie testu na koniec 6 klasy w Polsce by nie przeszli....

Wyluzujmy.... niech pisza i czekaja na odpowiedz od Pana Boga ....




« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2007, 00:07:21 wysłana przez voyager »

voyager

  • Gość
no to sobie rady nie dadza ale czy Ty lub inni jestescie upowaznieni do pisania takich tekstow? wiem Tula ze to nie Ty ale chodzi mi o cos innego.....

napisze inaczej.... prosciej.... szczyt chamstwa to podobno beknąć w towarzystwie... a szczyt kultury to nie zwrocic na to uwagi i ja sie z tym zgadzam a Wy?

wiec dlaczego ciagle upominacie tych analfabetow i drwicie z nich? przeciez to nie Wasz problem :((((((

puscilem to na dwie wiadomosci bo niestety nie wiem jak wkleic cytat:)) czyli tez jestem analfabeta:)))) sorry nie bylem na tych lekcjach nie wiem nie znam sie nie rozumiem.... ale poradzilem sobie w ten sposob hihihihihhi:)
wybaczycie czy dostane za nieskonczenie podstawowki? ;)

i nie chodzi mi ani o krytyke ani tym bardziej o personalny atak bo nie mnie on dotyczy :((



Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
"Gorszy pieniadz wypiera lepszy". Na wielu forach obserwuje, ze ciekawi i ambitni ludzie uciekaja pod naporem tych mniej ciekawych i ambitnych. Dlatego zachecanie, a wrecz zmuszanie do myslenia uwazam za zalete. I nie chodzi tu o wyksztalcenie, ale o dobre checi. Sa dyslektycy, ktorzy pisza piekna i bezbledna polszczyzna. Sa osoby z wyksztalceniem podstawowym, ktore zachwycaja swoja postawa, przemysleniami i osobowoscia. To jest naprawde tylko i wylacznie kwestia dobrych checi.

To, ze upominamy analfabetow (cytuje voyagera) to jest przejaw troski o te osoby. Jesli pisza glupoty, to faktycznie nie jest nasz problem, ale my sie o nich martwimy.

voyager

  • Gość
bravo:) czuje sie calkowicie usatysfakcjonowany taka odpowiedzia :)) serio moje pytanie i uwaga byly spowodowane ze odebralem wasze teksty jako nasmiewanie sie z ludzi
a taka odpowiedz :)) dziekuje zgadzam sie z nia calkowicie:)) popieram i juz sie nie czepiam:))
i serdecznie zycze milych snow :)) niech wam sie te czeresnie w kieszeniach przysnia te czerowne bez robakow hehehe

jednak czy ta troska musi byc mieszaniem z blotem tych ludzi?
thanks:)))
« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2007, 12:06:38 wysłana przez voyager »

poloniainfo.dk


Tula

  • Gość
Mysle, ze powinien pojawic sie watek pt. PODATKI.
Jest to wazny temat chyba dla wszystkich, ktorzy przybywaja do pracy do Danii.
Wzajemna wymiana informacji w sensowny i uporzadkowany sposob pomoze wilu pracownikom w odnalezieniu sie w tym gaszczu przepisow.
Teraz, informacje na ten temat sa rozrzucone po wielu innych watkach.
Pozdrawiam

Ten Pan ma racje. A jak niedlugo ludzie zaczna dostawac papiery ze skata, to sie dopabuse zacznie.
Moze Klingon podjalby sie prowadzenia dzialu? W koncu i tak on glownie udziela informacji ;).

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Bardzo dobry pomysł, popieram :)

Klingoon

  • Gość
Moze Klingon podjalby sie prowadzenia dzialu?
Wole nie, bo jeszcze bedzie na mnie ze trzeba placic podatki. ;D

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
A co powiecie na zrobienie własnej wikipedii o danii, zeby nie powtazac tysiacami tych samych kwestii ?
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Klingon

  • Gość
A co powiecie na zrobienie własnej wikipedii o danii, zeby nie powtazac tysiacami tych samych kwestii ?

Uważam że jest to świetny pomysł pod warunkiem że tekst będzie udostępniony na tej samej licencji co w wikipedii - GNU Free Documentation License. (patrz: Prawa autorskie) 8)

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Tylko i wyłącznie.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Tula

  • Gość
Skoro juz stworzyliscie, Wladzo, smietnik, niechze on pozostanie zamkniety. Taka reflekcja po lekturze dzisiejszego watku Piatki. Nie powinno byc tak, ze mozna z niego wyciagac co i kiedy sie chce. Przynajmniej moim zdaniem.

piatka

  • Gość
Zeby inny moderator nie widzial co robi inny?
Tak, popieram............czy przypadkiem wladza nie uderza wam do glowy, kochani?

poloniainfo.dk


 

Wiosna idzie! Czyli o dietach, dietkach , cwiczeniach i takie tam ;)

Zaczęty przez aisakDział Hydepark

Odpowiedzi: 840
Wyświetleń: 227887
Ostatnia wiadomość 13 Cze 2022, 19:34:07
wysłana przez Milenova
czosnek niedzwiedzi czyli ramsløg

Zaczęty przez fajaDział Przepisy z różnych stron świata.

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14053
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2012, 21:51:35
wysłana przez faja
Administracyjne zamykanie wątków, czyli "szopka noworoczna"

Zaczęty przez ArtarDział Hydepark

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 17387
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 20:13:25
wysłana przez willy
Eurowizja czyli MGP

Zaczęty przez psychopataDział Kultura

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6598
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2013, 11:21:45
wysłana przez Jomir
My w Danii czyli problem adaptacji

Zaczęty przez MaudalinkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4321
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2009, 14:22:05
wysłana przez Maudalinka