poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kulturalnie polecam  (Przeczytany 110087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Kulturalnie polecam
« dnia: 25 Cze 2007, 17:17:20 »
Mialam przyjemnosc obejrzec w sobote wystawe "Jeffrey Silverthorne - Directions for Leaving". Znalazly sie na niej glownie czarno-biale fotografie, odwazne, zaskakujace, czasem szokujace i drastyczne. Jesli macie wolna chwile polecam wizyte w Photographic Centre, Gammel Strand 48, od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 - 17.00. Wstep kosztuje raptem 25 koron, a wystawa pokazywana bedzie jeszcze przez kilka tygodni, do 29 lipca. Osoby o bardzo konserwatywnym guscie ostrzegam, ze kilka zdjec moze was nieco zbulwersowac.

Tula

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Cze 2007, 17:44:56 »
Osoby o bardzo konserwatywnym guscie ostrzegam, ze kilka zdjec moze was nieco zbulwersowac.
Tak, bo pan ten szczegolnie upodobal sobie za modelki prostytutki nie pierwszej mlodosci i urody -- maja te zdjecia w sobie cos z atmosfery na obrazach Toulouse-Lautreca. Ale nie to jest najbardziej szokujace, lecz seria zdjec zrobiona ludziom zmarlym, lezacym w kostnicy. Obok epatowania drastycznymi obrazami sa tam takze tak piekne i subtelne, ze az nie do uwierzenia (np. zdjecie zatytulowane "Kobieta, ktora zmarla we snie"). Z ulotki mozna sie dowiedziec, ze ten wlasnie fotografik zapoczatkowal w fotografii nurt zwany post mortem. Warto obejrzec.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze 2007, 23:28:54 wysłana przez Tula »

artystka

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lip 2007, 20:07:02 »
Hej, naprawdę nie wiem czym sie tutaj stresować....zdjęciami które według waszego opisu - wcale nie są szokujące
nigdy nie widzieliście prostytutki na zdjęciu albo zmarłego człowieka?
trzeba było chodzić na wystawy National Geographic...jakieś 10 lat temu może szokowały ale dziś już nie, po za tym co byście powiedziały o zdjęciu na którym matka trzyma na smyczy swoje małe dziecko?....albo na zdjęcia antyaborcyjne w pewnym polskim mieście, wystawione w centrum miasta na ulicy, przedstawiające zakrwawione płody ludzkie, poszarpane kończyny, pourywane części ciałka płodu wyrzuconego do śmieci...hmn

mnie tam już nic chyba nie zaszokuje, a już na pewno nie prostytutka lub ktoś zmarły...w jakim wy świecie żyjecie...???? ::)już w średniowieczu widziano gorsze rzeczy ;D

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lip 2007, 17:26:01 »
Coz za niemily post i jakze protekcjonalny ton :(
To tak, jakby osobie, ktora bedzie chciala obejrzec w muzeum wystawe dziel van Gogha powiedziec : "Co ty, kwiatow w wazonie nie widzialas?"

To, co nas zachwyca, co szokuje, a co porusza jest bardzo subiektywne. Akurat zdjecia antyaborcyjne mnie nie szokuja, podobnie jak zdjecia z miejsc zbrodni, ale widzialam na kilku wystawach takie fotografie, ktore mna wstrzasnely.
 
A zyje w takim swiecie, ktory w duzym stopniu sama wykreowalam, i nie ma w nim miejsca na  prostytutki, mordy i morze krwi.


« Ostatnia zmiana: 08 Lip 2007, 20:35:52 wysłana przez Juta »

teen spirit

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lip 2007, 23:44:12 »
Witam, małe pytanko, wiecie czy można legalnie sprzedawać jakieś artykuły na christianshavn? czy trzeba wystąpić o jakieś pozwolenie? a tak przy okazji jak wygląda sytuacja
młodzieży z Ungdomshuset?

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lip 2007, 12:51:59 »
Na Christianshavn? Czy masz na mysli Christianie, czy co innego? Zazwyczaj prowadzenie dzialalnosci handlowej wymaga zezwolenia i placenia podatkow, ale nie kazdy sie tym przejmuje.
Nie slyszalam nic nowego o Ungdomshuset. Wg mnie jedynym sensownym rozwiazaniem jest wziecie sie do roboty, zebranie funduszy, kupienie domu i tyle :) To wcale nie jest niemozliwe.

teen spirit

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lip 2007, 13:22:38 »
chodzi mi o Christianie i handel obwoźny na tym terenie, słyszałem że rządzi się ona swoimi prawami, a co do ungdomshuset 1 marca należy do moich najciekawszych wspomnień  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lip 2007, 13:22:38 »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lip 2007, 15:35:13 »
Wlasnie, Christiania rzadzi sie, do pewnego stopnia, swoimi wlasnymi prawami i ja ich nie znam. Najlepiej tam pojsc i pogadac z tubylcami :)

artystka

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lip 2007, 14:55:52 »
Coz za niemily post i jakze protekcjonalny ton :(
To tak, jakby osobie, ktora bedzie chciala obejrzec w muzeum wystawe dziel van Gogha powiedziec : "Co ty, kwiatow w wazonie nie widzialas?"

To, co nas zachwyca, co szokuje, a co porusza jest bardzo subiektywne. Akurat zdjecia antyaborcyjne mnie nie szokuja, podobnie jak zdjecia z miejsc zbrodni, ale widzialam na kilku wystawach takie fotografie, ktore mna wstrzasnely.
 
A zyje w takim swiecie, ktory w duzym stopniu sama wykreowalam, i nie ma w nim miejsca na  prostytutki, mordy i morze krwi.

Hej

wcale nie był nie miły post, przestań...źle mnie jakoś odebrałaś

wiem coś na ten temat, przeszłam dość długa edukacje artystyczna...i mam trochę inne podejście do tych spraw

owszem ja też widziałam fotosy z tak zwanych "wstrząsających"

 "A zyje w takim swiecie, ktory w duzym stopniu sama wykreowalam, i nie ma w nim miejsca na  prostytutki, mordy i morze krwi. "

szkoda że ludzie sie aż tak bardzo ograniczają do własnego światka przeżyć...i im bardziej tworzymy sobie ten mały hermetyczny światek tym bardziej jesteśmy subiektywni

zastanawia mnie fakt wykluczania czegokolwiek z "własnego" świata skoro nasz świat to ten na zewnątrz wspólny istnieje...na szczęście jeden WIELKI śWIAT  a reszta to tylko nasze wizje, kreacje nie mające racji bycia w rzeczywistym pojmowaniu zjawiska świata...uff

więcej dystansu do siebie i więcej obiektywizmu

pozdrawiam

Peace


Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sie 2007, 22:31:19 »
Peace  :)

Znow o wystawie fotograficznej, tym razem nieszokujacej i niekontrowersyjnej  ;) W ramach spaceru przechodzilismy dzis przez Kongens Nytorv, na ktorym obejrzelismy zdjecia z wyprawy zeglarskiej dookola swiata“The Ultimate Solo Challenge” . Zdjecia ladne, wystawa za darmo, pogoda piekna, wiec polecam goraco  :)

Tula

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrz 2007, 20:30:35 »
Juz od pieciu dni odbywa sie festiwal filmow europejskich:
http://www.copenhagenfilmfestival.com/ciff/index.php?lang=en
Polecam, propozycji jest tyle, ze kazdy na pewno cos dla siebie znajdzie.

Tula

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Paź 2007, 23:57:10 »
Jeden festiwal sie skonczyl, drugi niedlugo zaczyna (19-28 pazdziernika), ale z kupnem biletow czy karnetow nalezy sie spieszyc, bo na najlepsze i najciekawsze filmy rozchodza sie jak swieze buleczki:
http://www.cglff.dk/english.php

I jeszcze milosnikom muzyki polecam miec na uwadze ten klub:
http://www.vega.dk/?sc_lang=en
W ciagu najblizszego miesiaca na przyklad maja istna parade gwiazd z Islandii -- poza najbardziej znanym Sigur Ros wystapia tez Mugison, Amiina oraz Mum  :).

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Paź 2007, 20:06:39 »
W piatek 12. pazdziernika mamy Kulturnatten   :) Zapraszam na strone http://www.kulturnatten.dk/composite-5.htm . Koszt imprezy to 75 koron + ewentualne wydatki na jedzenie i napoje.  Na stronie  http://www.kulturnatten.dk/composite-6.htm   mozna wyszukac interesujace nas programy, takze dla osob, ktore nie znaja dunskiego.

Tula

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Paź 2007, 21:12:58 »
Juz 9 listopada startuje kolejny filmowy festiwal, tym razem obejmujacy filmy dokumentalne z roznych stron swiata (niestety, w tym roku bez reprezentantow Polski):
http://www.cphdox.dk/d1/fa.lasso?e=1
Karnet na 6 filmow kosztuje 350 koron. Polecam, bo warto.

Tula

  • Gość
Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Gru 2007, 17:14:16 »
Gdyby ktos sie w weekend nudzil, ma ostatnia szanse na zobaczenie zdjec laureatow tegorocznej edycji World Press Photo, ktorych wystawa jak zawsze jest w Øksnehallen na Halmtorvet 11 na Vesterbro. Zdjecia sa mniej porywajace niz w poprzednich latach, ale te wystawe zawsze warto odwiedzic. Otwarta od 11 do 18, cena biletu dla doroslego to 60 koron.

poloniainfo.dk

Odp: Kulturalnie polecam
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Gru 2007, 17:14:16 »

 

Polecam książkę Ani Starmach

Zaczęty przez olinekDział Przepisy Kuchni Polskiej

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11931
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2015, 20:31:14
wysłana przez olinek
tlumacz przysiegly-polecam

Zaczęty przez siudemka1972Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7368
Ostatnia wiadomość 08 Lut 2012, 17:11:02
wysłana przez czysio
Polecam...

Zaczęty przez zpatentemDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6132
Ostatnia wiadomość 14 Gru 2015, 12:52:16
wysłana przez zpatentem
NIEZŁA STRONKA POLECAM

Zaczęty przez seba08Dział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6728
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2012, 18:27:53
wysłana przez vordingborg
nie polecam tego przewoźnika

Zaczęty przez ewelisDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5018
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2015, 15:13:00
wysłana przez beenpl20