poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polsk skattefup for 50 mio. kr.  (Przeczytany 15229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maj 2010, 19:47:19 »
To ja tu napisze grypsem więziennym "ludzie dzielą się na ludzi i klamki" i w każdym narodzie znajdziemy tych co kombinują i nie. Kiedyś przy okazji kryzysu gospodarczego rozmawiałem z Duńczykiem, zresztą moim przełożonym, o tym, że wielu Polaków w DK straciło pracę i połapano ich na kradzieżach w sklepach. Oczywiście media DK to naświetliły dobitnie. On powiedział mi, bo to obcokrajowcy ale nie miej wyrzutów bo wśród duńczyków też takich znajdziesz tylko nie jest to taka atrakcja dla mediów. Wg mnie przepisy prawne duńskie nie zostały dobrze przygotowane na przypływ siły roboczej, znam wiele takich przypadków np. ludzie, którzy wg mnie nie powinni dostać pozwolenia na jazde na PL dostają( przykład: kawaler, któy pracuje piąty rok z rzędu w DK dostaje 3 pozwolenie roczne a przecież z tego, że jest kawalerem wynika, że jego centrum interesów życiowych jest w DK, w PL jest tylko zameldowany u rodziców i kłamie we wniosku o pozwolenie że np. jest właścicielem domu lu mieszkania w PL) mało tego odpisują wyjazdy do PL a nie jeżdżą tak często bo często, gęsto pracują w weekendy to w końcu kiedy jeżdżą. Oczywiście nijak to się ma do pozwolenia na jazdę na PL blachach bo tam zadeklarował np. że jeździ co 2 tygodnie. Przepisy duńskie w tych kwestiach co i jak dla obcokrajowców zatrudnionych w DK są dość niespójne albo urzędnicy do końca nie wiedzą jak to interpretować. No ale cóż ci co nie mają nic na sumieniu mogą spać spokojnie, niech martwią się inni.  ;D

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Maj 2010, 19:47:58 »
Madre pytanie Reformer, po co chodzic z metka w roku 2010?
Osobiscie czuje sie obywatelem Europy.Mam obywatelstwo dunskie bo musialem sie zrzec polskiego, nigdy nie powiedzialem i nie powiem: ja dunczyk, my dunczycy, ja polak, my polacy; zwisa mi po prostu ta identyfikacja.
Patriotyczne barabuly to byly zazwyczaj narzedzia politykow w celu manipulacji i naklonienia ludnosci do poniesienia roznorakich ofiar.

ReFormer

  • Gość
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Maj 2010, 20:53:57 »
jamjurand dokladnie :) Ci, ktorzy mowia o innych wgl. narodowosci sami przeciez sobie wystawiaja swiadectwo.

... tak czy siak ... "who cares" ... co mnie obchodzi jakis artykul, zreszta nawet gdyby tam Dunczykow obrazali, kazdy ma swoje zycie.

Zlikwidujcie u siebie potrzeby uznania:
http://rajnaziemii.blox.pl/resource/Piramida_Maslowa_1.jpg
a zycie stanie sie przyjemniejsze ;)

Offline marina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Maj 2010, 22:11:59 »
Wiesz co,ucinam tą bezsensowna dyskusję, bo nie mam najmniejszej ochoty odnosić się ponownie do Twoich słów.Pozdrawiam.

ReFormer

  • Gość
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Maj 2010, 22:27:55 »
Oj jamjurand nieladnie dzialasz na marine  ::)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Maj 2010, 22:50:08 »
A zaczelo sie od oszustw podatkowych...

Slon a sprawa polska ... :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

ReFormer

  • Gość
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Maj 2010, 22:54:28 »
Oj Ty @ae@, ja podstepem probuje wyciagnac informacje - co dziala na marine - a Ty chcesz sprowadzic wszystkich na dobra droge :(

poloniainfo.dk

Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Maj 2010, 22:54:28 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Maj 2010, 09:03:19 »
Przepraszam...

 ;-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Maj 2010, 09:13:01 »
To ja tu napisze grypsem więziennym "ludzie dzielą się na ludzi i klamki" i w każdym narodzie znajdziemy tych co kombinują i nie. Kiedyś przy okazji kryzysu gospodarczego rozmawiałem z Duńczykiem, zresztą moim przełożonym, o tym, że wielu Polaków w DK straciło pracę i połapano ich na kradzieżach w sklepach. Oczywiście media DK to naświetliły dobitnie. On powiedział mi, bo to obcokrajowcy ale nie miej wyrzutów bo wśród duńczyków też takich znajdziesz tylko nie jest to taka atrakcja dla mediów. Wg mnie przepisy prawne duńskie nie zostały dobrze przygotowane na przypływ siły roboczej, znam wiele takich przypadków np. ludzie, którzy wg mnie nie powinni dostać pozwolenia na jazde na PL dostają( przykład: kawaler, któy pracuje piąty rok z rzędu w DK dostaje 3 pozwolenie roczne a przecież z tego, że jest kawalerem wynika, że jego centrum interesów życiowych jest w DK, w PL jest tylko zameldowany u rodziców i kłamie we wniosku o pozwolenie że np. jest właścicielem domu lu mieszkania w PL) mało tego odpisują wyjazdy do PL a nie jeżdżą tak często bo często, gęsto pracują w weekendy to w końcu kiedy jeżdżą. Oczywiście nijak to się ma do pozwolenia na jazdę na PL blachach bo tam zadeklarował np. że jeździ co 2 tygodnie. Przepisy duńskie w tych kwestiach co i jak dla obcokrajowców zatrudnionych w DK są dość niespójne albo urzędnicy do końca nie wiedzą jak to interpretować. No ale cóż ci co nie mają nic na sumieniu mogą spać spokojnie, niech martwią się inni.  ;D


Moglibysmy tak opisywac bez konca. nie zgodze sie z Toba, ze przepisy sa zle przygotowane. Nie. To przybysze nie sa przygotowani/nauczeni, ze przepisy sa po to aby je respektowac. Ale respektowanie przepisow i prawa, to dla wiekszosci przyjezdnych "slowo obce". Glupi dunczycy, ktorzy maja przepisy, ktore mozna obejsc bez problemu.Madrzy i zdolni ci, ktorzy potrafia to wykorzystac - takie jest nastawienie wynikajace z duzej ilosci wypowiedzi, rowniez tutaj na forum.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Maj 2010, 16:50:07 »
Moglibysmy tak opisywac bez konca. nie zgodze sie z Toba, ze przepisy sa zle przygotowane. Nie. To przybysze nie sa przygotowani/nauczeni, ze przepisy sa po to aby je respektowac. Ale respektowanie przepisow i prawa, to dla wiekszosci przyjezdnych "slowo obce".

Och Roga, jacy to wstrętni ci przyjezdni Polacy oszukują. A Duńczycy gdzieżby znowu.
Pamiętam jak kolega Duńczyk w pracy opowiadał, że jego brat się przemeldował do rodziców, dzięki czemu mógł oszukiwać skat na dojazdach do pracy i jak mu się to bardzo opłacało. Gdyby Duńczycy mogli to też by oszukiwali, tylko jakże się  tu zameldować u rodziców, skoro oni mieszkają w domu starców, co?

poloniainfo.dk

Odp: Polsk skattefup for 50 mio. kr.
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Maj 2010, 16:50:07 »

 

Du skal tale polsk

Zaczęty przez HunOGHanDział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 24237
Ostatnia wiadomość 07 Cze 2013, 22:35:47
wysłana przez aisak
dansk polsk center??????co to jest za stronka?

Zaczęty przez jk.dk6Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7216
Ostatnia wiadomość 16 Sie 2009, 01:26:54
wysłana przez mariusz k
Tlumaczenie z dunskiego na polsk

Zaczęty przez mazalDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9571
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2015, 03:45:41
wysłana przez happybeti