poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: szkola dunskiego  (Przeczytany 421067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yoursoul

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Paź 2008, 11:36:54 »
mimo wszystko ja polecam Sprogcenter . Wiele zalezy od nauczycieli prowadzacych grupe . Jesli sa beznadziejni - po prostu trzeba ja zmienic  lub zmienic zajecia  na wieczorowe lub sobotnie  .Mozna tez  zmienic Sprogcenter - przewaznie szkola glowna ma swoje oddzialy w mniejszych pobliskich miejscowosciach .
A Twoje obawy sa calkiem normalne , kazdy je ma na poczatku . Jak sie zapiszesz i zaczniesz chodzic , to zobaczysz jak wielu cudzoziemcow jest w takiej samej sytuacji jak Ty - znaja tylko swoj ojczysty jezyk . I zobaczysz ze nauczenie sie dunskiego nie jest niemozliwe w niepolskiej klasie . Moze nawet lepsze , bo bedziesz zmuszony probowac mowic po dunsku .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Paź 2008, 12:52:54 »
DOkladnie tak.
Znajomosc angielskiego czy niemieckiego jest wielka pomoca, ale tez wielkim przeklenstwem.
Tak yoursoul napisala, jak nie znasz zadnego musisz po dunku.
Mi sie angielski bardzo dlugo szwendolil i nawet, gdy bylam na module 5 bylo mi szybciej po angielsku.
Wyjezdzajac na wakacje uzgodnilismy z mezem, ze bedziemy mowic tylko po dunsku. Gdzie tam.... dwa zdania po dunsku i znow po anglelsku.
Przelom nastapil dopabuse niedawno, na szczescie nastapil :)

Aczkolwiek uwazam, ze gdybym nie znala angielskiego, zaczelabym uzywac dunksiego na codzien ze 2-3 miesiace wczesniej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline anulka77

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Sty 2009, 14:27:32 »
Chciałabym uczyć się duńskiego w Kopenhadze w soboty, czy ktoś może mi polecić jakąś szkołę  w której nie będę zaliczała moduł w "rok" ;)...pozdrawiam.

Tula

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Sty 2009, 15:24:18 »
Jesli tylko w soboty, to i rok moze byc za malo. Znalazlam zreszta tylko jedna szkole w Kopenhadze, gdzie ucza w weekendy, ake skoro Ty jestes z Taastrup, jesli dobrze pamietam, to Twoja komuna moze Ci nie dac pozwolenia na nauke w Kopenhadze.

http://www.csok.dk/dansk/studie-og-erhverv/nauka-du-324skiego-po-polsku/

Przy czym szkola sie nie cieszy dobra opinia, uprzedzam, no i nie jest powiedziane, ze dla Ciebie jednej Aldona zrobi klase w sobote.

Offline anulka77

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sty 2009, 17:44:09 »
Dzięki za odpowiedź, ale o Aldonie to ja wiem..... i jak sama wiesz szkoła ta nie cieszy się dobrą opinią.Chyba będę musiała uczyć się w tej szkole....szkoda, bo chciałabym naprawdę się uczyć a nie ściemniać. :(

Tula

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Sty 2009, 13:25:44 »
Z tego, co pamietam, masz jedno dziecko w przedszkolu, a drugie w szkole. Nie mozesz chodzic rano? Bedzie ciezko, ale przynajmniej nie bedzie sciemniania, a prawdziwa nauka.

Offline anulka77

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Sty 2009, 14:59:24 »
Zaczęłam niedawno pracować, więc od rana odpada. Popołudniu znów nie ma kto zostać z dziećmi....pech to pech....Zostają więc mi soboty....ale chcę się uczyć nawet jeśli miałoby to trwać i trwać ;)

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Sty 2009, 14:59:24 »

kogutek

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Sty 2009, 23:02:42 »
A mi zależy na intensywnym kursie języka. Nie pracuję, więc na nauke mogłabym poświęcić dużo czasu. Znam dość dobrze angielski i niemiecki, którą szkołę  w Kopenhadze polecacie? Zależy mi na postępach w nauce języka. Powinni wymagać i piłować, byle były efekty. Jestem w Danii od niedawna, nie mam tu zbyt wielu znajomych, proszę więc o radę starych wyjadaczy. Z góry dziękuję za odpowidź.

rokas

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sty 2009, 11:03:41 »
To doczytaj do diaska ten watek, podawano szkoly parokrotnie >:(.

Tula

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sty 2009, 12:52:12 »
Najlepiej moim zdaniem wyjdziesz chodzac do Studieskolen na zajecia cztery razy w tygodniu po 4 godziny dziennie rano. Modul trwa 3 mce.
http://dansk.studieskolen.dk/english/default.aspx

kogutek

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Sty 2009, 17:13:01 »
Wiem ,że szkoły podawane były kilkakrotnie. Wchodziłam na strony internetowe owych szkół. Jednak nijak ma się to do osobistych doświadczeń osób, które uczyły się języka. Przeczytałam wszelkie wątki na forum dotyczące nauki języka. I chodziło mi jedynie o praktyczne informacje osó, które z kursów korzystały w trybie intensywnym. Wiem  juz z oferty których szkół nie skorzystam, chciałabym jedynie aby proces nauczania był jak najbardziej efektywny. Nie chodzi mi o jakieś tam bla, bla, bla...Ale o nabycie faktycznych umiejętności pomocnych w posługiwaniu się językiem.
Podobno jedna ze szkół na Hejrevej wykorzystuje metodę tradycyjną w połączeniu z ,,kissowską". Na tej ulicy są dwie szkoły, która z nich stosuje tą metodę? Przyszla teściowa pomoże mi pozałatwiać wszelkie formalności, do mnie należy decyzja, z usług której szkoły chcę skorzystać. Moze moja dociekliwość pomoze również komus innemu podjać decyzję...Dziękuję za wszelkie informacje. Tula  ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Sty 2009, 18:05:03 »
Ta metode wykorzystuje IA-Intensive.
Skonczylam te szkole i z cala odpowiedzialnoscia polecam. Jednak tak jak napisala Tula - Studieskolen oferuje 4 x w tygodniu po 6 godzin. W IA teroretycznie jest 3 x w tygodniu po 5 godzin, z tym, ze tylko 3 sa lekcjami z nauczycielem. Pozostale dwie to praca w sali komputerowej pod okiem nauczyciela. Plyty rowniez dostaje sie do domu, wiec mozna wykonywac te cwiczenia w domu.
Studieskolen ma jeszcze ta zalete, sa tam dodatkowe lekcje wymowy dla Slowian.

Tak wiec jak napisalam na poczataku - z czystym sumieniem polecam IA-Intensiv, ale obiektywnie SS daje wiecej, a przez lata byla na drugim miejscu zaraz po KISS.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2009, 22:27:00 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

kogutek

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Sty 2009, 19:16:10 »
Dziękuję serdecznie Mirra !!!! ;D

jola28

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Lut 2009, 10:17:48 »
Wydaje mi sie, ze po ostatniej reformie administracyjnej w Danii zostaly tylko kommuny i regiony.

Piatko, w czasie naszego spotkania mowilam Ci o tej ustawie (od stycznia 2004r jest tylko trzyletni DARMOWY - oplata tylko za moduly- okres nauki jezyka dunskiego, ktory jest finansowany przez kommune - od razu mowie, ze jest masa wyjatkow). Okres nauki moze ulec przedluzeniu w kilku wypadkach: porod, choroba i praca nocna lub w szkodliwych warunkach na pelen etat.
Zawsze mozna napisac do Integrationsråd w SC i ubiegac sie o spotkanie, w czasie ktorego mozna wyjasnic wszystko.

Od kilku tygodni zbieram sie za dokonczenie artylkulu o sprogcentra'ch, obowiazkach i uprawnieniach kursistow.
Moze jakies pomysly, pytania?
Prosze wysylac na PW i postaram sie do poniedzialku wszystko zamiescic na forum.


mam pytanko, bo juz się na prawdę pogubiłam
bardzo proszę o wyjaśnienie
mieszkam w Kopenhadze od roku, nigdzie jeszcze na duński nie chodziłam
czy jak bym teraz rozpoczęła naukę to komuna zapłaci mi za 3 lata nauki czy juz tylko za dwa?????

zastanawiam się nad dwoma szkołami, może coś poradzicie:
http://www.kbh-sprogcenter.dk/
i druga opcja  :-\
http://www.dansk.studieskolen.dk/
dodam, że moj angielski jest na takim raczej średnim poziomie
martwię się, czy sobie poradzę z tymi egzaminami po każym module
- a chciałabym chodzić na pełny - dzienny kurs - bo chcę się tego dunskiego nauczyc


Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie  :)

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Lut 2009, 10:20:40 »
Zalezy od kommuny..Ostatnio coraz wiecej osob dostaje list od kommuny, po tym jak sie zamelduja, z propozycja rozpoczecia kursu. W liscie jest napisane od kiedy liczy sie darmowa nauka jezyka.

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Lut 2009, 10:20:40 »

 

z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16730
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 43652
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
przeglad dunskiego auta

Zaczęty przez wojtas83001Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7958
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2012, 11:09:24
wysłana przez Emill
Wyrejestrowanie duńskiego auta z Polski, czy jest to możliwe???

Zaczęty przez koza961Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 14156
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2021, 19:25:46
wysłana przez spooky
Nauka duńskiego bez CPR

Zaczęty przez jk.dk6Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4017
Ostatnia wiadomość 07 Lis 2010, 14:25:57
wysłana przez rey2000