poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: szkola dunskiego  (Przeczytany 422713 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Sie 2009, 21:36:23 »
A co z IA?
Uwazam, ze to porzadna szkola, zarowno Intensiv (prowadzony przez Kissowcow) jak i zwykla.
Jest jeszcze Studieskolen (teraz najlepsza szkola w Danii). Hellerup - calkiem porzadna szkola...
Znam trzy osoby ktore chodzily do Clavisa, po roku dotraly az do moduly drugiego.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

kuba32

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Sie 2009, 22:06:31 »
Tylko czy w któraś z tych szkół prowadzi zajęcia w języku polskim? Bo jak po duńsku poruszam się jako tako to z angielskim niestety leżę. I czy są tam zajęcia popołudniowe?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Sie 2009, 22:30:59 »
W kazdej sa zajecia poludniowe. Nie orientuje sie w kwestii polskiego.
Jezeli jako tako poruszasz sie w dunskim, to po co CI polski???
CHodzilam co prawda do tych szkol, w ktorych jezykiem pomocy byl angielski, ale tak czy owak juz okolo polowy modulu drugiego, nauczyciele tlumaczyli tylko po dunsku. A od trzeciego odmawiali udzielania pomocy i zabraniali pytania po angielsku.
Od tego momentu angielski, byl tylko i wylacznie kolem ratunkowym w wyjatkowyc sytuacjach.
Moim zdaniem dasz rade bez polskiego.

Jezeli jednak nie zdecydujesz sie, na ktoras z podanych przeze mnie szkol. Uwazam, ze lepszym wyjsciem bedzie KBS niz Clavis.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Lis 2009, 10:28:53 »

Znam trzy osoby ktore chodzily do Clavisa, po roku dotraly az do moduly drugiego.

Znam to z autopsji, ze mna i moimi znajomymi wlasnie tak bylo. Nie polecam, strata czasu i energii.

Offline lucy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #94 dnia: 04 Maj 2010, 18:49:20 »
Witam!! Obecnie chodze do IA na Norebro, dla mnie i dla moich znajomych ta szkoła to porazka,nauke zaczełam w pazdzierniku, egzamin z 1 modułu mielismy  (UWAGA) 9 dnia nauki ,czyli po 3 tygodniach , nauka jest 3x w tygodniu, wszystko omawiane było po Angielsku, a ja i kolezanka niestety nie znamy angielskiego, na egzaminie dostałysmy zdjęcie i miałysmy go opisać , smieszne  bo  po tylu lekcjach nie wiedziałysmy jeszcze jak poprawnie sie przedstawić a co dopabuse opisywac jakies fotki, nie powiedziałysmy nic sensownego, ale oczywiście zdałysmy jak i reszta grupy, lekcje były prowadzone w bardzo szybkim tepie ,zero powtórzeń, przestałam chodzić, przeniesiono mnie spowrotem na moduł 1 do nowej grupy , ponoc miało byc dużo wolniej, ale niestety jest powtórka z rozrywki, pierwszego dnia nawet  sie nie przedstawialismy , nauczycielka kazała nam tylko wysłać do siebie maila po Duńsku teraz juz , nie ważne czy ktos umie czy nie kazała iść do komputerów i napisać maila jak się nazywamy skad przyjechalismy ,gdzie mieszkamy i takie tam prezentacja , dla mnie to chore , jak osoba która przychodzi w pierwszy dzień do szkoły , która nie umie powiedzieć nawet jak sie nazywa ma wysłać po duńsku maila , no ale to szczegół :), nastepnego dnia dostalismy stos kartek A4 z opowiadaniam , i mielismy ułozyc odpowiedzi na zadane pytania w podpunktach, jak moge ułozyć odpowiedz nie znajac tresci opowiadania i ani jednego słowa  z  napisanych pytań, zanim przetłumacze kazde słowo w słowniku  mina wieki :( i tak jest do dziś, co chwile stosy kartek A4, wszystko tłumaczone w angielskim, test tym razem był po 1,5 miesiaca, ja nie pisałam bo miałam zaliczony poprzednim razem, ta nauka jest bez składu i ładu, nic nie powtarzamy, po kilku dniach , musielismy pisac to co nam dyktuje nie patrzac w książkę,  ::) jak mozna cokolwiek umieć napisac po klilku lekcjach, to jest jakieś nieporozumienie, koleżanka miała ostatnio egzamin na 3 moduł po  5 miesiacach, powiedziała ze nie chce zdawać bo nie czuje sie na siłach, ze nie da rady, bo za mało umie, to powiedział jej nauczyciel zeby sie nie martwiła ze egzamin ma gratis, i niech mi ktos powie ze w tej szkole nie ucza dla kasy, za kazdy zdany egzamin musimy płacic 500 koron, dlatego takie tepo robia nam, zeby zebrac jak najwięcej kasy w jak najkrótszym czasie,  według mnie nauka w tej szkole to nieporozumienie , strata czasu i nerwów, tyle z moich doswiadczeń o  IA

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #95 dnia: 04 Maj 2010, 19:51:10 »
Przerazajace, w ten sposob znienawidzicie przeciez dunski. Nie wiem jak to zrobicie (wasz status?) ale powinniscie probowac zmienic kurs, skladajac najpierw skarge : najwazniejsze dla was to czesta nauka, brak rodakow, tylko i wylacznie dunski wczasie nauki i nawet przerw.
Wasz obecny kurs jest tylko i wylacznie nastawiony na wydojenie komuny.
Byla tu taka madra pani Jomir, byc moze obecnie na safari w Kenii  :) , ktora byla biegla w poziomie i systemie nauczania kursow, sprobujcie pm do niej.

Osobiscie, wzialbym prywatnego nauczyciela (kompetentnego dunskiego studenta m/k), moze z 1-2 innymi "ofiarami" bo mozna was wtedy przypilnowac i wy wybieracie interesujace was tematy placac za to z  wlasnej kieszeni. To napewno dobra i racjonalna inwestycja.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #96 dnia: 04 Maj 2010, 21:07:00 »
Drobne sprostowanie: egzamin jest gratis, a te 500 koron to za modul placicie.
Domyslam sie, ze trafiliscie na kurs intensywny, ktory wymaga dobrej znajomosci angielskiego i ciezkiej harowki w domu. Taki kurs trwa niecaly rok, to wystarczy aby nauczyc sie dunskiego naprawde dobrze. Ale nabor na ten kurs powinien byc prowadzony rozsadnie i widocznie tego rozsadku komus z administracji zabraklo.
Pierwsza czesc modulu 1 po 3 tygodniach to normalne tempo dla kursu intensywnego, sama tak zdawalam (choc nie w tej szkole). Ale powtarzam, to wymaga ciezkiej pracy, przynajmniej 3 godziny codziennie.

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #96 dnia: 04 Maj 2010, 21:07:00 »

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #97 dnia: 04 Maj 2010, 21:36:32 »
Rada dla Ciebie Lucy- przenieś się na ,,klasyka". Dziwię się w jaki sposób w ogóle dostałaś się na kurs intensywny. Z tego co wiem rozmowa wstępna odbywa się po angielsku...Łatwo wychwycić, że ktoś nie ,,kojarzy.
Na kursie intensywnym tempo jest zabójcze, jak napisała Juta, ale faktycznie po roku nauki można się w miarę swobodnie porozumiewać. Znam ludzi, którzy się tam uczyli, niektórzy jeszcze ,,stukają". I są bardzo zadowoleni. Nie ma takiej partyzantki, jaką Lucy opisuje .
A z zapamiętywaniem zdań...Nie jest to chyba specjalnie skomplikowane, widziałam książki. Jest to piętnaście zdań, które można się nauczyć. Obecnie znajoma zaczęła kurs, tłucze te zdania, ale jest bardzo zadowolona, bo czuje , że czegoś się powoli uczy.
 

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #98 dnia: 04 Maj 2010, 21:45:32 »
Problemem jest brak realnej kontroli naboru wobec wymaganego/obiecanego poziomu kursu, na wiele kursow zostanie sie zakwalifikowanym nie majac odpowiednich  predyspozycji, chodzi poprostu o dostanie dotacji panstwowych do tego wymagana jest minimalna ilosc startujacych uczni i nie chodzi tu tylko o szkoly jezykowe.
Pamietam jak kiedys tam na jakims tam kursie przez 2 tyg. nauczyciel nie mial ze mna kontaktu, bo caly czas poswiecal na podciaganie obibokow
(powtorki) by zapewnic egzystencje klasy, dla mnie to byla strata czasu i pieniedzy.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #99 dnia: 04 Maj 2010, 21:59:25 »
Hmmm nie narzekajcie na powtórki, po 3 module nie ma już nic nowego !! same powtórki i w kółko to samo + coraz wiecej słownictwa także czas na powtórki będzie potem.

A co do IA osobiście polecam :)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Maj 2010, 22:40:23 »
Rozmawiałam teraz z koleżanką. Polecała zwłaszcza zajęcia z Clausem, Nielsem i Mette.  Są wymagajacy, tempo porażające, ale jakie efekty.. Claus i Niels należą do najbardziej wymagających nauczycieli na intensywnym...Mówiła, że jeśli opuszcza się zajęcia, to niestety powtarza się moduł, tak samo jest zprzygotowaniem do zajęć i pracami domowymi. Tak jest w przypadku obu panów.
Miała też zajęcia z Bentem i Julią, było miło, ale zauważyła gigantyczną różnicę w tempie i poziomie nauczania. Za dwa tygodnie będzie zdawać PD3. Naukę zaczęła na przełomie kwietnia /maja ubiegłego roku. Znaczy, da się.


Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Maj 2010, 23:23:13 »
Nie mowilem o nuce dunskiego, willy. Jesli placisz za kurs to oczekujesz, ze inni sa w rownym stopniu  zainteresowani w nauce, a napewno nie w opozniajacych powtorkach, to moga nawet byc kursy kulinarne, kamasutry a nawet leworecznego szydelkowania.
System 900 czy tam Kiissa z 2x15 napamiec tyg. to jest najlepszy sposob nauki dunskiego dla ludzi z motywacja; obiboki albo zajeci czym innym, natychmiast odpadaja.

Offline Jen28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Maj 2010, 10:18:14 »
A czy może ktoś uczęszczał do szkoły w Odense i wie czego można się spodziewać.

Offline lucy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Maj 2010, 14:07:29 »
Dziwie sie że jest ktos zadowoleny z tej szkoły , ale może to tez zalezy od danego nauczyciela , ja miałam zajecia z Pele i z Karen, zero jakiegos poczatku przedstawiania sie ,  alfabetu albo nauki zegarka,  jak mozna wymagać czegos od kogos kto jest pierwszy dzień w szkole a przyjechał kilka dni  wczesniej do tego kraju , po raz pierwszy ma do czynienia z tym jezykiem a odrazu karzą mu cos pisac:(, ze mna było tak , poszłam z mezem do  jego szkoły , ale niestety w tym czasie nie  rozpoczynali tam żadnego kursu i wysłali nas do IA  , nikt nam nie mówił jaki to jest kurs , nikt nie pytał mnie o znajomosc angielskiego, idac tam byłam przekonana ze zajecia beda w normalnym  trybie a nie przyspieszone, mój maz chodzi teraz 2 lata do szkoły  własnie zdał egzamin na 4 moduł, i  swietnie sobie daje rade, ale w jego szkole , zajecia sa 4 razy w tygodniu a egzaminy srednio co pół roku i to jak nauczyciel widzi ze ktos jest gotowy, ze cos umie ,nie pchaja na siłe do przodu,  Maz jak zobaczył moja ksiazke i  wszystkie te kserowane kartki z opowiadaniami w pierwszych dniach to sie za głowe złapał,  co oni nam daja , jak my nie umiemy sie przedstawic a mamy czytać  jakieś opowiadania ,nie wiedzac jak sie czyta nie znajac tych słów mamy układac odpowiedzi, brak słów, przez tą nauke naprawde jestem zniechecona do tego jezyka, nie rozumiem ani jednego słowa co nauczycielka mówi , pisze cos na tablicy ,gada raz po angielsku raz po Duńsku sama do siebie, potem zmazuje mówi finito i dalej cos pisze nie wyjaśniajac nic ,bo przeciez nie ma czasu trzeba szybko iśc do przodu, chce isc do komuny , napisac prośbe o przeniesienie do innej szkoły , tak zrobił mój kolega i w końcu mówi ze czuje ze sie uczy.

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Maj 2010, 14:36:02 »
Piszesz dziwne rzeczy. Ja widziałam książkę z modułu pierwszego. I jesli się nie myle, to początkowe lekcje dotycza tego skąd jesteś, jak się nazywasz, itd. Trzeba się nauczyć tych zdań na pamięć, w szkole odpytuja z tego, a ponadto pisze się je z pamięci na zjęciach, aby utrwalić to jak się je pisze. Nie ma potrzeby nauczania alfabetu duńskiego. Poza kilkoma innymi głoskami niż w alfabecie polskim, nie ma większych różnic poza wymową. To nie jest podstawówka...
Kurs intensywny jest dla naprawdę zmotywowanych osób, które mimo trudności, jednak uczą się...Twój mąż robi kurs metodą klasyczna, jest to zasadnicza różnica. Jeśli przeniesiesz się na kurs klasyczny w tej samej szkole, tez będziesz robić program powolutku...

poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Maj 2010, 14:36:02 »

 

z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17023
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 43988
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
przeglad dunskiego auta

Zaczęty przez wojtas83001Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8052
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2012, 11:09:24
wysłana przez Emill
Wyrejestrowanie duńskiego auta z Polski, czy jest to możliwe???

Zaczęty przez koza961Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 14627
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2021, 19:25:46
wysłana przez spooky
Nauka duńskiego bez CPR

Zaczęty przez jk.dk6Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4393
Ostatnia wiadomość 07 Lis 2010, 14:25:57
wysłana przez rey2000