poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybory 2010  (Przeczytany 213479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WIGRY

  • Gość
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Cze 2010, 14:46:34 »
znam kilka osób które byly na liście i nie zagłosowały

jak się dowiedziały że Bronek ma tylko około 5 procent przewagi

to już zapowiedzili że za 2 tygodnie przybędą do urn

wspomóc Bronka

bo ogarnął ich strach że Jarek może wygrać

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Cze 2010, 15:08:22 »
ciekawe dlaczego tak piszesz o swoich znajomych.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Cze 2010, 17:58:51 »
Brawo za poczucie humoru :)
A jesli to nie byl zart, to utwierdzilas mnie w przekonaniu, ze glosowac powinnam na Komorowskiego.

              Nie chcę Komorowskiego nie dlatego, że jest drętwy, dupowaty,że nie ma  pojęcia o ekonomi i jest niedouczony z podstaw geografii. Jestem przeciw Komorowskiemu, ponieważ broni WSI,należy do bezideowej grupy kapitałowo- politycznej, która od 20lat trzęsie Polską , oddala nas od sojuszu z USA,a przybliża  do ruskiej strefy wpływów, to że Polska stanie się zabawką w rękach ościennych krajów, że nie będzie do czego wracać ( ROZBIORĄ  POLSKIE)

         PO=PZPR=zamordyzm= łamanie praw człowieka= upadek Polski
« Ostatnia zmiana: 22 Cze 2010, 18:56:34 wysłana przez jeni »

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Cze 2010, 18:38:00 »
Ej no pomóżcie, bo nie znam się na polityce, a poza tym już jakiś czas temu wyjechałam z Polski i mi się pozapominało: czy ten Bronek to przez przypadek nie ta sama paczka co Zbychu, Grzechu, Rychu i Miro powszechnie zwany Białym Noskiem?

WIGRY

  • Gość
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Cze 2010, 19:40:10 »
no dobra jeżeli Jarosław jest lepszym wyborem
to ja się pytam

dlaczego dał dupy kilka lat temu i jego rząd musiał ustąpić
on miał już swój czas i się nie spisał

dlaczego Jarek podpowiadał bratu-prezydentowi
aby ciągle robił na przekór premabusewi
mimo że wiedził iż to ośmiesza Polskę w oczach świata

i pytam się dlaczego nie chce ujawnić treści rozmowy
którą odbył z Lechem podcza feralnego lotu do Smoleńska - przez telefon satelitarny
może doradzał Lechowi-ląduj oni cię specjalnie zatrzymują
może Jarek ma coś na sumieniu

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Cze 2010, 20:32:08 »
jeni, na litosc boska, jaki sojusz z usa?? co nam daje lizanie dupy usa?? jestesmy na kazde ich zawołanie (patrz misje wojskowe), a wizy jokos sie same nie zniosa? generalnie oni maja nas w czterech literach!
a w ogole po co nam usa?
w kryzysie wszyscy zaczeli przyjezdzac do europy. w kazdym europejskim kraju, gdzie nie kopnac, tam holywoodzka gwiazda.
nie jestem obronca bronka, zeby nie bylo. ale glosowalam i bede glosowac na niego, jako na mniejsze zlo.
nie wyobrazam sobie jarka na stolku prezydenckim.
wlasnie to moze spowodowac rozbiory polski.
zakompleksiony, mega konserwatywny koles, ktory zalozyl maske na czas kampani, a wiele ludzi sie na to nabiera.
nie zaprzeczam, ze jest inteligentny, bo jest. jest strategiem. ale o pogladach, ktore sa bardzo niebezpieczne!
wole dupowatego bronka i wspanialego donka jako premiera.
najbardziej obawiam sie debaty. bronek nie da rady jarkowi. jarek zmiazdzy bronka.
mam jednak nadzieje, ze ludzie wybiora mniejsze zlo.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Cze 2010, 20:56:26 »
Jeni, w innym watku o wyborach napisales: "PISem się nie zachwycam , Rydzyka i reszte kleru mam gdzieś .   Ja jestem za Korwinem  miałem okazje  poznać go osobiście. "  Hmmmmm  ??? Wszystko dobrze u Ciebie? Nie masz moze jakis problemow zdrowotnych, albo moze z uzywkami? (przepraszam za tak osobiste pytania) Ale wiesz,  piszesz bardzo dziwne i sprzeczne ze soba rzeczy.

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Cze 2010, 20:56:26 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Cze 2010, 21:07:46 »
Wiekszosc wypowiedzi swiadczy o braku "kultury poltycznej" i o astronomicznej odlegosci miedzy wyborca a wybieranym. Nie wiele sie zmienilo od czasow sprzed 1989,gdzie ONI (politycy, rzad, panstwo, "wladza") i MY (wszyscy pozostali) jestesmy dwiema odleglymi od siebie planetami. 

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Cze 2010, 22:18:23 »
Ech............. (głębokie westchnięcie - i tyle... to mój komentarz do całej dyskusji).

Tym którzy jeszcze czytają książki, pracują (czyli zarabiają - więc mogą wydać ok 100-150zł na książki i postawić je później w pobliżu swojej kolekcji płyt DVD z filmami) wybrałem 4 podstawowe "lekturki",  najlepszego obecnie polskiego pisarza (oprócz pisania o sprawach politycznych, pisze on również  świetne powieści, książki o Napoleonie oraz oczywiście o Sztuce przez duże S - generalnie książki dla ludzi inteligentnych (nie mylić z "ynteligentnymi").
Jego poglądy w 90% zbliżone są do moich - w przybliżeniu każda z książek ma ok 200stron - razy 4 = 800 stron.
Te książki to:
http://www.gandalf.com.pl/b/stulecie-klamcow/
http://www.gandalf.com.pl/b/rzeczpospolita-klamcow-salon/
http://www.gandalf.com.pl/b/salon-2-alfabet-szulerow-czesc-pierwsza/
http://www.gandalf.com.pl/b/salon-2-alfabet-szulerow-czesc-druga-mz/

Cóż, nie będę opisywał na 720 stronach DLACZEGO BRONEK JEST ZŁYM WYBOREM DLA POLSKI (GENERALNIE JEST FATALNYM - "ZŁYM" TO MAŁO POWIEDZIANE!). Ci którzy są bardziej dociekliwi, nie zadawalają się skrótami myślowymi, nie czytają w gazetach tylko nagłówków i podpisów pod zdjęciami, generalnie czują że z tą Polską jest coś nie tak - może się przekonają? - chociaż już pewnie za mało czasu zostało aby przekonać nieprzekonanych... :(

Skoro napisałem parę zdań o Waldemarze Łysiaku to jeszcze wspomnę że napisał on również,  najlepsze obecnie na rynku książki  tyczące malarstwa i historii sztuki (Malarstwo Białego Człowieka - VIII tomów) - zarówno dla zupełnych laików,  dla tych którzy są choć trochę wrażliwi na "sztukę" jak i dla profesjonalistów. Wprost idealne dla tych którzy mają dość bezsensownego wgapiania się w obrazy w muzeum i np. chcieliby nauczyć się odróżniać Gauguin'a od np. Botticelliego ;) albo poznać tajniki symbolii i dwuznaczności w obrazach Boscha ;)

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Cze 2010, 22:31:23 »
nie ma to jak opierac swoje teorie na ksiązkach jednego autora...

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Cze 2010, 22:33:43 »
Behemot, nie stac cie na wlasne przemyslenia? Ani na zadne konkrety, argumenty? Ja tez moge podac linki do ksiazek i artykulow, ktore dowodza, ze PiSs i Kaczynski to zlo najgorsze. Ale tego nie robie, bo w przeciwienstwie do ciebie mam swoje wlasne przemyslenia i doswiadczenia.
Czytalam Lysiaka, dla mnie to prymitywny fanatyzm. To, ze ktos jest dobrym pisarzem nie oznacza, ze zawsze ma racje ;) Zapewne wiesz, ze jest taki znany pisarz, laureat Nagrody Nobla, Gabriel Marquez. Swietny pisarz, a przy okazji przyjaciel Fidela Castro. To, ze ktos ladnie ksiazki pisze nie oznacza, ze zawsze ma racje.
Aha, caly czas czekam na liste tych poslow PO, ktorzy byli czlonkami PZPR. Pisales, ze jest ich ok 40% ;)

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Cze 2010, 23:58:31 »
Juta ... Nie zauważyłaś , że będzie druga tura .Plany się zmieniły a tak to nie patrz do tyłu na to co było, patrz w przód co możesz zrobić by było lepiej, niech dobry humor cię nie opuszcza ;D nigdy

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Cze 2010, 09:30:11 »
ta kilku dniowa przemiana JK widzę odnosi skutek.

BK jest jaki jest, na pewno dużo mu brakuje. Będąc w cieniu polityki nie ogarnął wystąpień przed obywatelami co niestety widać na każdym kroku. Miejmy nadzieje, że się doszlifuje - jego zony tez to dotyczy. Także jakby nie było ma wady ale do łyknięcia.

Ostatni bliźniak ma ostatnimi czasy przemówienia o wiele lepsze niż Komorowski, wie co ludzie chcą usłyszeć i im to daje.
Sądzę jednak że ta zmiana to wielki nienaturalny wysiłek dla niego i tak czy inaczej wróci do swojego starego żywiołu.

W PO i PIS są ludzie wykształceni i rozgarnięci, którzy gadają z sensem (Cymański z PIS). Jednak dopuszczenie JK do urzędu o jaki się ubiega, zafunduje nam drugą część Cyrku Europy za darmo.

Co do USA to tam ludzie znają tylko sytuacje z szklanego ekranu tylko, więc ich spojrzenie na sytuację nie jest wyrocznią.

jakby nie było głosować trzeba, bo lepsze to niż miałby ktoś za nas wybierać

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Cze 2010, 09:59:27 »
Troszkę dla ukojenia nerwów proponuję pooglądać jak radzą sobie Chińczycy i Japończycy z wymawianiem nazwisk czołowych kandydatów na prezydenta :D
Cytuj (zaznaczone)
Ko-mo-ro-fu-si-ci
Ka-ci-ni-si-ci


http://wwwybory.pl/
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Cze 2010, 17:48:42 »
[quote author=vera

W PO i PIS są ludzie wykształceni i rozgarnięci, którzy gadają z sensem (Cymański z PIS). Jednak dopuszczenie JK do urzędu o jaki się ubiega, zafunduje nam drugą część Cyrku Europy za darmo.


           PO największa chorągiewka na scenie politycznej. Najbardziej fałszywa partia. Nigdy nie mają własnego zdania,zawsze sugerują się sondażami. Niesiołowski, Palikot największe chamy w polityce czy? PiS, SLD mają takie gnidy w swoich szeregach? Nie,nikt nie przekracza pewnych granic, ale PO ma na to wyjebane.  PO- partia dla bogaczy , jestem za Kaczynskim, nic nie słyszałem  nic konkretnego z ust Komorowskiego- w  przeciwieństwie Kaczyński ma plan i mówi  jasno. Nie ufam PO na tyle, żeby mogła mieć możliwość rządzenia z ukrycia.  Kaczyński mimo pewnych wad, to wszystko będzie jaśniejsze, on nie jest i nie będzie pachołkiem  Tuska - to ten co chciał być prezydentem 
                   
                             


[Posted on: 23 Cze 2010, 15:05:19]

Oto jak wygląda  miłość PO , po pierwszej turze wyborów do Napieralskiego



http://www.youtube.com/user/LeoneFiIms

Juta.... i co Ty na to?????????
« Ostatnia zmiana: 23 Cze 2010, 18:00:22 wysłana przez jeni »

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Cze 2010, 17:48:42 »

 

Wybory

Zaczęty przez karolDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8870
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 14:41:39
wysłana przez jamjurand
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34498
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21024
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta
Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014

Zaczęty przez vordingborgDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5787
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2014, 16:58:34
wysłana przez vordingborg
Wybory 2015.

Zaczęty przez willyDział Hydepark

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 61352
Ostatnia wiadomość 02 Cze 2015, 15:11:48
wysłana przez daniaa