poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybory 2010  (Przeczytany 213495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WIGRY

  • Gość
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Lip 2010, 10:12:31 »
do jeni

jestem tu po to bo nie mogę zdzierzyć jarosława
jak możesz nazwac bzdurami wypowiedzi marcinkiewicza

jeni jak jarek jest bez winy to sam powinien zaproponowac
ujawnienie tresci rozmowy z lechem
ale tego nie zrobi bo by było juz po wyborach


Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Lip 2010, 10:29:13 »
Bardzo trudno przekonać  do głosowania  > wyjechanych <  większość to dzieci

Sek w tym, ze wiekszosc to osoby dorosle pamietajace PRL. I nie chcemy "powtorki z rozrywki". PiSs to taki wspolczesny PZPR, Kaczynski to kopia Gomulki, a IV RP to PRL-bis. Jestem antykomunistka i dlatego glosuje przeciwko Jarusiowi.


[Posted on: 02 Lip 2010, 10:13:46]

"Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia" powiedział, że ceni Edwarda Gierka za to, że "miał ambicję i chciał żeby Polska była wysoko w rankingach międzynarodowych". Prezes PiS podczas wczorajszej wizyty w Sosnowcu określił I sekretarza PZPR mianem "patrioty". "

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Lip 2010, 14:42:12 »
Tak jak z SLD kiedyś komuniści, kilka dni temu kumple a teraz znowu jarek nie chce ich znać.
Sądzę, że to kolejna nie przemyślana strategia pozyskania wyborców. Są ludzie, którzy wspominają dobrze ten okres stad takie beznadziejne ruchy ze strony sztabu. Jak jeszcze dzisiaj zapoda jakaś sensację dnia i na pewno jarek nie wygra. Jestem pewien na 100%, że Bronka poprze większość.






[Posted on: 02 Lip 2010, 12:05:04]

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80273,8091181.html?i=0

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Lip 2010, 14:56:30 »
Tak z ciekawosci troche, nie mam i nie chce miec pojecie o polskich politykach ale kiedys widzialem dokumentalny film w tv o grupie amerykanskich medialnych ekspertow ktorzy wynajeci, stawili sie w Moskwie i pomogli ledwo zyjacemu, senilnemu Jelcynowi wygrac wybory; czy taka akcja przeszla by w Polsce? Ostatnie pytanie: Czy Gierek oprocz moze Mieszka I   :) jest jedynym powszechnie i nadal nieustannie akceptowanym polskim przywodca?

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lip 2010, 15:49:46 »
A co ty chcesz od Palikota, gość jest jak każdy inny  ;D. Jedyny polityk, który nie pobiera wynagrodzenia poselskiego a przy tym bawi się świetnie. Czasami daje ostro popalić i dobrze bo wtedy inni pion trzymają.

Co do Jarosława to temu panu już dziękujemy - monarchia rodzinna dawno się skończyła.

Co do Bronka to tez się nie nadaje, bo jego wypowiedzi są żałosne no ale na kogoś trzeba głosować.
         
        Wybierasz Komorowskiego
           
         Palikota dostajesz   GRATIS ;D

WIGRY

  • Gość
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Lip 2010, 16:39:48 »
a ja tam lubie sikać do PISuaru

a jak zjem KACZKE

io mnie boli ZIOBRO po obiedzie  ;D

[Posted on: 02 Lip 2010, 16:22:04]

A teraz o kampanii. Nie mają tu znaczenia debaty, wizyty, obietnice. To jest kampania. Oceniać trzeba czyny i drogi życiowe, dokonania. A te mówią jedno: Kaczyński równa się - wojna ze wszystkimi, Komorowski - odpowiedzialność i rozsądek.

Polski w czasie nowych wyzwań, w czasie kryzysu europejskiego, globalnego nie stać na Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński, nawet w nowej masce na czas wyborów pozostaje Kaczyńskim. Pozostaje człowiekiem na fundamencie walki, niezgody i konfrontacji. Taką ma konstrukcję psychiczną. Ta konstrukcja, jak wiele razy mówiłem, sprawdziła się w czasie walki. Nie nadaje się jednak do demokracji, w której trzeba szukać mądrego budowania. Kaczyński będzie zawsze dzielił, szukał spisków, układów i wrogów. W Polsce i za granicą. Nawet, jeśli chciałby się zmienić, to nie może, bo jego partia osadzona jest na walce, niezadowoleniu, frustracjach. Jego partia potrzebuje ciągłej wojny. Za chwilę wyjdzie z ukrycia Kurski, Macierewicz, Ziobro. Dziś trzeba odrzucić w wyborach też tych ludzi i ich metody.

Potrzeba nam przewidywalności i odpowiedzialności, współdziałania ośrodków władzy i wykorzystania polskiej szansy. Jesteśmy zieloną wyspą, możemy być liderem regionu i Europy.

Obiecuję, a obietnic dotrzymuję, że sam, pierwszy, jeśli taki tandem PO, tandem prezydenta Komorowskiego i premiera Tuska, nie sprawdzi się, nie dokona ważnych reform, wystąpię przeciw. Teraz jestem za, bo obaj mają argumenty.

Widzę, że dziś, w tych miesiącach po katastrofie smoleńskiej, po katastrofie powodzi, duet ten zagwarantował spokój i sprawne odpowiedzialne działanie państwa w tych uwarunkowaniach. Gdyby premierem był w tym czasie Jarosław Kaczyński mielibyśmy wojnę domową, a może nawet światową.

Zobaczmy, jak ta współpraca sprawdzi się w normalnych warunkach, w czasach poważnych wyzwań, kiedy trzeba nam spokoju i mądrości. Namawiam wszystkich Rodaków to podobnego zaufania na podstawie czynów, nie słów. Nie ma idealnych kandydatów, ale w tych uwarunkowaniach, w tych wyzwaniach musimy wybrać spokojną i odpowiedzialną Polskę. Taką chce budować Bronisław Komorowski, co udowodnił swoim życiem. Jak wyglądała polityka PiS, jak wyglądała władza prezydencko-premabusewska za czasów PiS, jeszcze pamiętamy. To była bolesna, ale konieczna lekcja, aby nie dopuścić do niej już nigdy.

Lech Wałęsa

[Posted on: 02 Lip 2010, 16:28:52]

zna ktos numer konta do radia maryja

bo chcialem wplacic pewna sume w intencji aby broniaław komorowski wygrał

ciekawe czy mi przyjma to zlecenie 8)

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Lip 2010, 20:21:30 »
Najważniejsza jest POLSKA
                     
                                                                        
                     
               
       

         @    WIGRY..   Pokaż przyjaciół sowich a powiem  Ci  kim  jesteś
                           
              Agent  Bolek  < Lech Wałęsa > to Twój  idol , może udziela Ci  innsztrukcjii  ma doświadczenie ;D


       
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 20:57:44 wysłana przez jeni »

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Lip 2010, 20:21:30 »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Lip 2010, 21:22:52 »
Towarzyszu Jeni, cala Ubecja glosuje na Jarusia :) Jareczek wlasnie plaszczy sie przed lewica i bylymi czlonkami PZPR proszac w glosy.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2010, 23:33:04 wysłana przez Juta »

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Lip 2010, 23:46:36 »
Hmmm... a ciekawe na kogo zagłosuje:

Jerzy Urban? Dla przypomnienia parę jego wypowiedzi:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Jerzy_Urban


Wojciech Jaruzelski? Dla przypomnienia jego życiorys:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Jaruzelski

Stefan Michnik? (braciszek przyrodni naczelnego Gazety Wybiórczej - bądź co bądź powiązany ze Skandynawią gdyż mieszka w Szwecji - jeden z najbardziej krwawych "rzeźników" stalinowsko - PRLowskich, kat i morderca w jednej osobie?
Dla przypomnienia jego życiorys:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

Cóż, tego nie da się dowiedzieć z Faktów TVNu lub Wybiórczej...  8)
Ja jestem z tych którzy tutaj (czyt. w Danii) nie zagrzeją długo miejsca - przyznam, jeśli wygra Komorowski bedę miał niezły dylemat - gdyż nie chcę wracać do kraju gdzie realny wpływ na rządzących mają takie typki jak Urban, Jaruzelski, Michnik, Palikot, Walter, Niesiołowski, Bartoszewski...  - czyli całe "ubrane w ładne sukienki" lepperostwo dbające tylko o własne kieszenie, kariery -  obłudne i fałszywe aż do bólu...
W pierwszej turze 80% więźniów głosowało na Komorowskiego -  wygrał bezapelacyjnie - jeśli wygra, mam nadzieję że w ramach podzięki (wszak to człowiek nieobliczalny - wszystko zrobi by wygrać i utrzymać się przy władzy) nie uchwali masowej amnestii dla swoich wyborców...

WIGRY

  • Gość
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Lip 2010, 00:00:00 »
a ja nie mam po co wracać jak wygra kaczyński

nie zniose tego jak ten pajac dojdzie do wladzy

ściemnia jak może , lewicy włazi w dupę aktualnie
co za pajac

nigdy więcej kaczki na obiad

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Lip 2010, 10:07:46 »
a ja nie mam po co wracać jak wygra kaczyński

nigdy więcej kaczki na obiad

Jak to? Wigry i Juta...
Przecież jak wygra Komorowski to  "Jarosława Kaczyńskiego trzeba będzie zastrzelić i wypatroszyć a skórę wystawić na sprzedaż w Europie" (to słowa Waszego idola Janusza Palikota) - także ktoś później tę "kaczkę będzie musiał zjeść"...
Ciekawe -  jak już zostanie szefem gabinetu Prezydenta RP (oby nie!) jakie rekwizyty przyniesie na swoją pierwszą konferencję prasową?
Przynosił już wibrator, kondomy,  pistolety, głowę świnii...
Może tym razem będzie prawdziwy granat (na tych którzy nie będą posłuszni jedynie słusznemu słowu, jaśnieoświeconych panów rządzących)? Myślę że gdyby tak było to bym się wcale nie zdziwił...
Cóż - puentując  - ja tam jednak wierzę w Polaków - że nie wybiorą demagoga.
Chorągiewki niech powiewają na wietrze a nie w Pałacu Prezydenckim.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #86 dnia: 03 Lip 2010, 11:01:57 »
Behemot,
Dlaczego interesuje cie na kogo beda glosowali Urban, Jaruzelski czy Michnik, jakie ma to dla ciebie czy kogokolwiek znaczenie? Dlaczego nie pytasz na kogo Doda, Malysz czy Kubica beda glosowali?
Michnikowi ktos z rodzin pokrzywdzonych powinien byl juz dawno leb ukrecic. Zabraklo by ci wtedy tych "kaleson do prania" w tym typowo polskim, zupelnie nie na temat, cos insynujacym pytaniu. Poza tym on pewnie by glosowal na Mone Sahlin skoro mieszka od lat w Szwecji.

Reszta towarzystwa,
Dlaczego tak duzo miejsca w tutejszych dyskusjach zajmuja fakty czy domniemania historyczne, obustronne kpiny czy obelgi a tak malo wizje, plany przyszlosciowe kandytatow?

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Lip 2010, 16:13:35 »
Jamjurand - ja odpowiedzialem towarzyszce Jucie na zarzut "cala Ubecja glosuje na Jarusia" - gdyż jest dokładnie odwrotnie - cała UBecja i całe środowisko postUD i postUW zagłosuje rękami i nogami przeciw Kaczyńskiemu. Oczywiście - każdy ma całe szczeście prawo wyboru - ale informacja na kogo zagłosują Urban, Jaruzelski, Michnik 1 i Michnik 2 (a propos - ma takie samo prawo głosowania w polskich wyborach jak ja, Ty czy Juta) jest informacją ogólnodostępną, także nie widzę powodu aby jej nie przypomnieć...
To tyle - wracam do meczu :)

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #88 dnia: 03 Lip 2010, 20:51:41 »
Zapomnieliscie o ciszy wyborczej?

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Lip 2010, 19:13:17 »
Szkoda mi Was wszystkich piszących w tym wątku. USZANUJCIE SWOJE POGLĄDY. Uszanujcie swoją Ojczyznę i demokratyczną decyzję rodaków.

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2010
« Odpowiedź #89 dnia: 04 Lip 2010, 19:13:17 »

 

Wybory

Zaczęty przez karolDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8874
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 14:41:39
wysłana przez jamjurand
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34499
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21029
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta
Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014

Zaczęty przez vordingborgDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5787
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2014, 16:58:34
wysłana przez vordingborg
Wybory 2015.

Zaczęty przez willyDział Hydepark

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 61355
Ostatnia wiadomość 02 Cze 2015, 15:11:48
wysłana przez daniaa