poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przywoz psa do Danii ????????  (Przeczytany 25370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Przywoz psa do Danii ????????
« dnia: 08 Cze 2010, 18:49:24 »
Chce kupic corce psa (szczeniaka)w Polsce i przywiezc do Danii.Jezeli ktos orientuje sie co trzeba zalatwic prosze o info.Pozdrawiam
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline stn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Cze 2010, 18:56:12 »
Hej! Wystarczy udać się w Pl. z psem do weterynarza i wyrobić mu paszport i zrobić wszystkie potrzebne szczepienia, żeby wszystko bylo ok, w razie gdyby gdzieś zatrzymała cie policja

[Posted on: 08 Cze 2010, 18:53:36]

w razie jakich kolwiek pytań pisz, ja akurat w zeszlym roku przywoziłam psa więc się orientuje

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Cze 2010, 19:00:49 »
Dzieki.znalazlem w internecie ze oprocz paszportu pies musi miec chipa?Ile czeka sie na paszport i czy dostane go od reki?Co zrobic potem kiedy przywioze psa do danii? Pewnie trzeba gdzies to zglosic? pozdr
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline stn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Cze 2010, 19:08:48 »
Chip jest wszczepiany, gdyż jego nr.znajduje sie w paszporcie w celu identyfikacji psa i paszport jest robiony od ręki także nie ma większych problemów

[Posted on: 08 Cze 2010, 19:07:32]

a zgłaszać tego chyba nigdzie nie trzeba przynajmniej ja nic o tym nie wiem i moj pies nie jest nigdzie zgloszony

Offline Iwcia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Cze 2010, 19:58:17 »
Jeżeli jest to szczeniak to warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem . Opieka weterynaryjna w Danii to , bez ubezpieczenia ,  kwoty baaaardzo wysokie . Niestety ja nie wiem gdzie tego szukać , ale podejrzewam , że kilka osób z forum udzieli Ci informacji.
Pozdrawiam Iwona

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Cze 2010, 21:45:21 »
Dzieki za podpowiedzi:) Jezeli ktos jeszcze cos wie to czekam na info.pozdr
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Cze 2010, 21:54:23 »
ostatnio jak przewoziłam kota to mi powiedziała pani weterynarz że w dniu wyjazdu trzeba pobrać od weterynarza jakieś papiery ale wszystkiego się dowiesz u weterynarza , na pewno  chip i paszport ,  i taniej  Cię to wyniesie w Polsce jak w Danii . Radze załatwić wszystkie szczepienia wcześniej  bo może być  jakiś czas  kwarantanny ( nie wiem jak jest ze szczeniakami ) Co prawda  na granicy rzadko sprawdzają ,ale lepiej mieć wszystkie papiery na psa.
a ty znalazłam  trochę informacji na ten temat   to się tyczy Anglii ale myślę że to samo jest z Danią


http://www.vetopedia.pl/article90-1-Jedziemy_do_Anglii.html 


1.Pierwszym krokiem jest wszczepienie zwierzęciu mikro-czipu, dzięki któremu będzie mógł zostać zidentyfikowany. Musi on być zgodny z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A normy ISO 11785. Jeśli nie spełnia wymogów żadnej z tych norm, właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę musi posiadać przy sobie czytnik, który umożliwi odczytanie numeru czipu podczas kontroli.
2.Kolejnym krokiem jest zaszczepienie ulubieńca przeciw wściekliźnie u lekarza weterynarii.
3.Miesiąc po szczepieniu należy udać się do lekarza weterynarii, posiadającego odpowiednie uprawnienia, w celu pobrania próbki krwi, która zostanie przesłana do laboratorium w celu sprawdzenia skuteczności szczepionki. W Polsce jedynym zatwierdzonym przez UE laboratorium jest Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Wynik badania powinien zostać odesłany do weterynarza w przeciągu 14 dni.
4.Jeśli wynik jest pozytywny (miano przeciwciał w surowicy wynosi minimum 0,5 IU/ml), zwierzę można wwieźć do kraju po upływie co najmniej 6 miesięcy od uzyskania wyniku.
5.Następnie, po otrzymaniu pozytywnego wyniku, należy zgłosić się do weterynarza uprawnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt w celu uzupełnienia informacji w paszporcie. Dokument ten ważny jest przez rok.
6.Zwierzak musi zostać odrobaczony na 48 godzin przed wyjazdem.
7.Zwierzę może zostać przetransportowane do Wielkiej Brytanii lub Irlandii jedynie trasą zatwierdzoną przez DEFRA i jedynie korzystając z zatwierdzonego przewoźnika.


Aby wwieźć zwierzę do danego kraju, musi zostać zachowana kolejność wykonywania wszystkich wyżej wymienionych czynności. W przypadku, gdy zwierzę zostanie zaszczepione przeciw wściekliźnie, a dopabuse później wszczepiony zostanie mikro-czip, szczepienie trzeba będzie powtórzyć (minimum 21 dni po wcześniejszym szczepieniu). Zwierzęta poniżej 3 miesiąca życia, które nie odbyły szczepienia przeciw wściekliźnie nie mogą zostać wwiezione do danego kraju.
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Cze 2010, 21:54:23 »

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Cze 2010, 22:04:33 »
Wlasnie to szczeniak i troche nie wiem jak to jest.Czytalem ze pierwsze szczepienie przeciw wsciekliznie jest po 3 mies.Pies bedzie jeszcze za mlody zeby zrobic w Polsce.Chyba musze zasiegnac jezyka gdzies u weterynarza .Anglia jak to Anglia czesto rzadzi sie swoimi prawami.:) A tak nawiasem mowiac to przywoza tu szczeniaki z Polski i szczepia w Danii bez problemow.Nie wiem tylko czy to bylo legalne, czy lekarz byl informowany ze to byly psiaki z Polski.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze 2010, 22:24:08 wysłana przez piott »
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Cze 2010, 22:17:24 »
na pewno jak zadzwonisz do weterynarza  to dostaniesz informacje z pierwszej ręki ,pozdrawiam
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Cze 2010, 07:19:18 »
Ja tylko sie wtrace....Najlepiej wszystko zalatwiac w Pl ze zwierzakiem, nawet jak sie jest "w odwiedziny u rodziny" to brac zwierzaka i szczepionki tam robic....albo bynajmniej te pierwsze. Ja dostalam tutaj kotka i pierwsza wizyta kosztowala mnie 1200kr(fakt bylo w tym wyrobienie paszportu i chip), i te szczepionki co jakis czas sie robi. A oststnio Moj kotek lapke sobie zadarl, poszlam do weterynarza, bo myslalam ze moze  sobie zlamal, ale nie jednak zadrapanie-weterynarz posmarowal mascia i za to posmarowanie zaplacilam 500kr.... ;D. Drogo tutaj. :)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Cze 2010, 08:42:35 »
W ubieglym roku przywiozlam szczeniaka do Danii z Niemiec. I te same zasady obowiazuja przy przywozie psa z Polski.
Szczeniak musi miec ukonczonych 8 tygodni zeby mozna bylo zabrac go od mamy. Moj mial 12 tygodni - wyrobiony paszport i wszczepiony czip u hodowcy. (Najlepiej kupic psa u zarejestrowanego hodowcy - ma sie wtedy wszystkie informacje o psie i mozna uniknac niemilych niespodzianek) Do tego czasu piesek mial wykonane niezbedne w tym wieku wakcynacje - nastepne tzw. rewakcynacje w okreslonym w paszporcie terminie zrobilam juz w Danii.
Co do ubezpieczenia - to niej jest to glupi pomysl - Rachunki u weterynarza sa bardzo wysokie. Ja mam ubezpieczenie od ew. szkod jakie moglby spowodowac moj pies. A place je w tej samej firmie ubezpieczeniowej, w ktorej mam ubezpieczony samochod.
To moj kolejny juz pies tu w Danii - nigdy zadnego nigdzie nie zglaszalam - ale przyznam, ze nigdy nie sprawdzalam, czy jest taki obowiazek.
Jezeli masz jakies jeszcze pytania - chetnie sluze pomoca.
Milego dnia wszystkim zycze - i pewnie troche jednak popracuje  :-\

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Cze 2010, 17:10:03 »
Ja tylko sie wtrace....Najlepiej wszystko zalatwiac w Pl ze zwierzakiem, nawet jak sie jest "w odwiedziny u rodziny" to brac zwierzaka i szczepionki tam robic....albo bynajmniej te pierwsze. Ja dostalam tutaj kotka i pierwsza wizyta kosztowala mnie 1200kr(fakt bylo w tym wyrobienie paszportu i chip), i te szczepionki co jakis czas sie robi. A oststnio Moj kotek lapke sobie zadarl, poszlam do weterynarza, bo myslalam ze moze  sobie zlamal, ale nie jednak zadrapanie-weterynarz posmarowal mascia i za to posmarowanie zaplacilam 500kr.... ;D. Drogo tutaj. :)
maść to może dostałaś gratis  bo średnio wizyta kosztuje 500 dkk , ja tak samo szczepiłam kota w Danii  i za  2 szczepienia bo małego się szczepi 2 razy  zapłaciłam około 15OO dKK w tym dostałam dużą zniżkę na czip i paszport , a pojechałam do polski i za szczepienie i sterylizacje kotka  zapłaciłam ze wszystkim 120 zł no to jest różnica kolosalna . tu bym zapłaciła za zabieg sterylizacji myślę że  około 1000 dkk
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Cze 2010, 13:36:28 »
Czyli nawet wlasciciele czworonogow nie maja lekko.)
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline stn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Cze 2010, 13:41:22 »
no niestety w Danii żyje się bardzo ciężko, nawet wbrew pozorom

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Cze 2010, 14:00:42 »
psa polecam zglosic w danke hunde register oraz ubezpieczyc na wypadek leczenia oraz od szkod jakie moze nasz psiak wyrzadzic..
2 lata temu jak pies pol nocy mi wymiotowal z krwia, pojechalam do kliniki uniwersyteckiej w Kbh gdzie mieli dyzur.  od reki do zaplacenia bylo 3,5 tys kr. W ciagu miesiąca ubezpieczylismy psa zdrowotnie :)

poloniainfo.dk

Odp: Przywoz psa do Danii ????????
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Cze 2010, 14:00:42 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248358
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26148
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32465
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29319
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9638
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa