poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Piesek...  (Przeczytany 39890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thunder86

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Lut 2008, 13:39:39 »
Dodam ze wedlug zodiaku chinskiego urodzilem sie w roku pieska.
Ja jestem Tygrysem ;D

Tula

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Lut 2008, 13:42:03 »
Ja, jak zreszta latwo odgadnac, Malpa  ;D.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Lut 2008, 13:49:57 »
Vaxo: jesli chodzi o kleszcze to jest tu znacznie lepiej niz w Polsce.
W maju znalazlam jednego kleszcza - bylismy wtedy u rodzicow nad morzem w okolicach Slagelse. I to byl jedyny kleszcz znaleziony w Danii w ciagu calego 2007 roku.
Uzywamy co prawda obrozki Bayera, ktora chyba w sierpniu zdjelismy na stale.
Fakt, ze jest to bardzo dobra obrozka, ale z drugiej strony w lipcu bylismy nad polskim morzem, i pomimo tej samej obrozki wyciagalam po 4 kleszcze dziennie.

Mam nadzieje, ze ten rok bedzie rownie dobry.
Na wszelki wypadek Spaju jest zaszczepiony przeciwko boreliozie, ale na dobra sprawe to prawie jak nic, bo i tak najgorzniejsza jest babszejoza, przeciwko ktorej nie ma szczepionki.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

syla dania

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Lut 2008, 16:42:07 »
ja chcialam wtracic slowo na temat szczepienia bylam dzis i zaplacilam 720.00dkk za szczepienie przeciwko wsciekliznie i innym choroba i to szczepienie jest na 1 rok. Pozdrawiam

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Lut 2008, 18:59:19 »
dostalam maila z odpowiedzią na temat kosztów samej szczepionki przeciwko wsciekliznie i wynosi 450 koron.
Ponoc w Danii wscieklizny nie ma,a jak jest z nosówką i parwowirozą?

Offline alto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Lut 2008, 19:05:06 »
Opieka weterynaryjna to oczywiscie koszty ale moze lepiej zaszczepic psa na wszystkie mozliwe choroby.Koszty ewentualnego leczenie sa bardzo wysokie . Mam zwierzaki wiec sama mysl ze mogloby im cos byc juz mnie martwi. :( pozdrawiam

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Lut 2008, 19:20:08 »
Ostrzegam przed tym weterynarzem:

http://www.stop-dyrlaege-breth-hansen.dk/

Weterynarz ten ma 6 klinik na terenie Jutlandii i 2 na Fionii.

Ogolnie ma bardzo konkurencyjne ceny szczepionek, operacji itd. Jednak zabiegi przeprowadzone u niego, koncza sie bardzo czesto smiercia zwierzaka, to z powodu przedawkowania narkozy, nieumiejetnej operacji, zwl sterylizacji - krwawienie wewnetrzne zwierzaka. Weterynarz ten czesto tez wmawia zmartwionym wlascicielom czworonoga, iz jego/jej kot lub pies ma grozna chorobe, ktora moze uleczyc jedynie operacja u niego.
W kilku przypadkach wykonal szczepionki, ktore byly zbyt stare lub ich tez nie wykonal, domagajac sie pieniedzy.

O ile znam sprawe, weterynarz nadal ma prawo do wykonywania zawodu, choc rada ds etyki go potepila i mam nadzieje, iz wkrotce zaprzestanie on praktyki.
Mozna o nim poczytac na podanej stronie internetowej (pod linkiem Cases) , jak i w Århus Stiftstidende oraz w Ekstra Bladet.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2008, 23:23:04 wysłana przez mala_z_Aarhus »

poloniainfo.dk

Odp: Piesek...
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Lut 2008, 19:20:08 »

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Lut 2008, 20:06:40 »
Ja w Vejle znam Polkę,która jest weterynarzem.Co prawda nie mam z nią kontaktu ale gdyby ktoś potrzebował to mogę ją odnaleźć.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Lut 2008, 21:45:37 »
No ja jakos w tutejszych wetow za bardzo nie wierze, od kiedy skrajnie odwodnionego psa kazano mi nakarmic ryzem z kawiorem. Owszem, ze to dobre w przypadku niespozycji zoladkowej, ale nie na tym etapie na jakim byl wowczas moj pies.

Moi Polscy weterynarze ufaja mi na tyle, ze leczymy w razie czego psa telefonicznie. Mam o tyle dobrze, ze jestem ze Szczecina, i zawsze moge miec leki w ciagu 48 godzin.
Mam zapas plynow do kroplowek, podstawowych antybiotykow. Nauczylam sie robic zastrzyki i podlaczac kroplowki... raz na kilka miesiecy bywamy w Polsce, wtedy pies jest poddawany generalnemu przegladowi.

Jezeli chodzi o nosowke i parwowiroze, to nie slyszalam za wiele na ten temat. Jedno co zauwazylam, ze nie robia kwarantanny szczeniakom, tak jak w Polsce.
Ja wole jednak szczepic, ale tak jak pisalam, jesli nie moge byc w Polsce, to biore od lekarza i szczepie sama. Bo w Polsce komplet (wscieklizna, nosowka i parwo, to okolo 60 zlotych (ceny z pazdziernika w Szczecinie), wiec roznica kolosalna. Borelizoza tez cos kolo tego. Tak tez roznica w cenie pewnie z dziesieciokrotna.

Anho... Dziekuje za oferte polskiego weta, fajnie by bylo miec tu na miejscy polskiego weta, ale mi z Kopenhagi chyba juz blizej (a cenowo tak samo), do Szczecina...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

gaa

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Lut 2008, 22:54:02 »
o, dziekuje, fakt duzo, moze za sama wscieklizne bedzie taniej.
Acha, orietnujecie sie jak wyglada tutaj sprawa z kleszczami,tez mają taką plagę jaka jest w PL?
Pozdrawiam

wedlug moich obserwacji , to kleszczy w sezonie  jest tu 2 razy wiecej jak w PL......W Polsce stosowalismy obroze przeciwkleszczowa i to wystarczalo,tu nie pomaga.Obroza+spray to maloo

gaa

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Lut 2008, 22:56:23 »
Vaxo: jesli chodzi o kleszcze to jest tu znacznie lepiej niz w Polsce.
W maju znalazlam jednego kleszcza - bylismy wtedy u rodzicow nad morzem w okolicach Slagelse. I to byl jedyny kleszcz znaleziony w Danii w ciagu calego 2007 roku.
Uzywamy co prawda obrozki Bayera, ktora chyba w sierpniu zdjelismy na stale.
Fakt, ze jest to bardzo dobra obrozka, ale z drugiej strony w lipcu bylismy nad polskim morzem, i pomimo tej samej obrozki wyciagalam po 4 kleszcze dziennie.

Mam nadzieje, ze ten rok bedzie rownie dobry.
Na wszelki wypadek Spaju jest zaszczepiony przeciwko boreliozie, ale na dobra sprawe to prawie jak nic, bo i tak najgorzniejsza jest babszejoza, przeciwko ktorej nie ma szczepionki.

a w naszym przypadku odwrotnie ,w PL zadnych kleszczy ,a w Danii po 4 dziennie  ??? Arhus

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Lut 2008, 23:20:44 »
Pewnie to zalezy od rejonu...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Sty 2009, 06:41:26 »
Az sie niedobrze robi 12 szczeniat uspoinych. bo przemycajacy je mezczyzni, ktorzy zostali zatrzymani na granicy, nie chcieli zaplacic za szczepienia itd:

http://politiken.dk/indland/article624249.ece

Offline monikczka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Mar 2009, 13:12:01 »
Hej!
Szukam dobrego weterynarza w Kopenhadze, najlepiej w okolicy Ishoj. Dzieki za wszystkie informacje  :)

Gosc

  • Gość
Odp: Piesek...
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Cze 2009, 13:19:39 »
czy ktoś wie ile kosztuje konsultacja u weterynarza, zrobienie prześwietlenia nogi i może jakieś leki, moja Bidula tak kuleje, że już nie mogę patrzeć jak cierpi, z góry dzięki za wszelkie informacje

poloniainfo.dk

Odp: Piesek...
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Cze 2009, 13:19:39 »

 

Do ZAGINAL MI PIESEK

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2184
Ostatnia wiadomość 28 Maj 2012, 08:49:26
wysłana przez jumpet5555
Piesek w Dani

Zaczęty przez blaugranaksDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2078
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2009, 20:46:33
wysłana przez Jomir