poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wypadek i co dalej ....  (Przeczytany 3722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lenna063

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
wypadek i co dalej ....
« dnia: 16 Cze 2010, 12:33:31 »
Witam niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiego wątku więc zakładam nowy.

pracuje legalnie mam kontrakt z Duńska firmą na stałe opłacam aa kese pracuje już 3 lata w tej firmie niedawno miałem wypadek samochodowy jadąc do domu do polski na urlopie. Dosyć poważne są konsekwencje tego wypadku przez okres najmniej 6 miesięcy jestem unieruchomiony i nie wrócę do pracy. Zarazie mój majster kazał mi wziąć urlop chorobowy w związku z tym mam kilka pytań:
- ile mogę być na tym urlopie w jakiej wysokości go dostanę.
- co po urlopie jak się już skończy a ja nadal nie będę zdolny do pracy  czy przysługują mi jakieś świadczenia.
- czy mogę się ubiegać o odszkodowanie w związku z wypadkiem przecież byłem ubezpieczony.
Serdecznie proszę o jakieś wskazówki na pewno przydadzą się mnie i innym takiej sytuacji
dodam ze teraz przebywam w Polsce w szpitalu  i sam nie będę mógł przyjechać do Danii

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Cze 2010, 14:25:26 »
Kurcze, urlop chorobowy? Nigdy o tym nie slyszalem. Komuna ci bedzie placila chorobowe i stawiala pytania: no i jak? Kiedy wyzdrowiejesz? Wiec na wiekszosc twoich pytan dostaniesz odpowiedz w komunalnym borgerservice ktore skieruje cie do zorientowanego pracownika. Byc moze bedziesz musial przetlumaczyc jakies zaswiadczenia lekarskie z Polski i na 100% w pewnym momencie stawic sie u komunalnego lekarskiego rzeczoznawcy w Danii.Odszkodowanie za co? Za wypadek ? To spytaj ubezpieczenie sprawcy (byc moze twoje wlasne), inna by byla sprawa, jesli bylby to wypadek w czasie wykonywania pracy.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Cze 2010, 15:12:22 »
Lena063: Na wszystkie twoje pytanie odpowiedzialem ci kilkakrotnie na priv. uzupelniajac Twoje kolejne pytania. O to samo pytasz na Forum z ta roznica, ze raz piszez o tatusi, ktory mial wypadek i jest chory przez 6 miesiecy a druigim razem piszesz, ze to ty jestes po wypadku. A moze jestescie oboje chorzy? "Nieszczescia chodza parami" mowi przyslowie. Czyz nie lepiej powiedziec tak jak jest. Po co to kretactwo. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia wam obojgu.

Offline lenna063

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Cze 2010, 15:40:58 »
czy to ważne czy pisze w swoim imieniu czy taty na forum pisałam w jego imieniu jeśli ktoś umie pomóc to go takie rzeczy nie interesują. Na forum mi nikt nie udzielił odp a pan się udziela w tym forum wiec napisałam bezpośrednio to chyba nic złego że pytam kogoś kto zna odpowiedzi na te pytania. I po co te zgryźliwości

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Cze 2010, 16:33:06 »
Roga: czyli zostalem sprytnie wykorzystany :) ???
lenna: nikt nie da ci tutaj innych czy lepszych odpowiedzi na ten temat niz Roga

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Cze 2010, 23:43:52 »
czy to ważne czy pisze w swoim imieniu czy taty na forum pisałam w jego imieniu jeśli ktoś umie pomóc to go takie rzeczy nie interesują. Na forum mi nikt nie udzielił odp a pan się udziela w tym forum wiec napisałam bezpośrednio to chyba nic złego że pytam kogoś kto zna odpowiedzi na te pytania. I po co te zgryźliwości
Tak, bardzo wazne nie ze wzgledow formalnych, ale ze wzgledu na zachowanie pewnych norm. Piszac do mnie w tej sprawie na priv. inaczej niz na Forum uwazam za nietakt. Oczywiscie pytanie kogos kto zna odpowiedz nie jest niczym zlym. Sorry, jezeli poczules sie urazony. 

poloniainfo.dk

Odp: wypadek i co dalej ....
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Cze 2010, 23:43:52 »

 

co dalej z tymi dokumentami

Zaczęty przez mikaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9196
Ostatnia wiadomość 30 Lip 2009, 20:33:49
wysłana przez Jomir
co dalej

Zaczęty przez maciej.mDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3679
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2014, 20:07:58
wysłana przez vordingborg
Powrót na stałe z Danii do Polski - co dalej?

Zaczęty przez FeliksDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6155
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2017, 15:21:59
wysłana przez roga
Co dalej zrobic

Zaczęty przez janeczkaDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2876
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2009, 18:00:01
wysłana przez KARMA
wyjeżdzam na stałe do pl i co dalej...

Zaczęty przez seba78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2687
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2008, 02:30:36
wysłana przez Klingon