poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: samochód na Polskich numerach  (Przeczytany 69436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline art1

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Cze 2010, 19:22:25 »
samochód który ja przerejestrowałem stał na mojego teścia, mnie niebyło w dowodzie rejestracyjnym, niemiałem umowy kupna lub darowizny, skat  poprostu zainkasował kase i zabrał dowód i tablice niewnikając czy to moje auto czy nie moje, także chyba nawet kradzione przerejestrują byle byś zapłacił :)

Offline bloood87

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Cze 2010, 18:20:56 »
sam juz sobie odpowiedzialem na to pytanie ;D wg mnie da sie przerejestrowac taki samochod. tylko problem bedzie w polsce przy wyrejestrowaniu i moze sie okazac ze za auto bedzie trzeba placic w dk i w pl

Offline bulion771

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lip 2010, 07:47:50 »
wie ktos moze jak zalatwic pozwolenie jednodniowe na jazde na polskich blachach w skacie przez internet kosztuje to ok. 120 DKK za dzien .jest mi potrzebne za tydzien na przejazd do domu w danii a ze przebywam teraz w polsce chcialem zapytac czy da sie przez internet ?

Offline paulina_p22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lip 2010, 22:42:04 »
znajomy pracował w Danii przez 4 lata, teraz wraca do Polski. Po jakim czasie może tu wrócić i starać się o pozwolenie jazdy samochodem??? np. czy po 2 latach może tu podjąć pracę i starać się o pozwolenie np na rok? czy te pozwolenia liczone są od PIERWSZEGO ZUPEŁNIE PIERWSZEGO roku pracy w Danii???

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lip 2010, 23:14:50 »
Udzielanie zezwolen na poruszanie sie niezarejestrowanym w Danii pojazdem nie jest regula ale wyjatkiem. Normalnie masz obowiazek zarejestrowania pojazdu w ciagu xxx dni od rozpoczecia pobytu/pracy w Danii (nie pobyt turystyczny). Wniosek o zezwolenie rozpatruje Skat indywidualnie na podstawie argumentow podanych przez wnioskodawce. Nawet w pierwszym roku od rozpoczecia pracy ryzykujesz zatrzymanie przez policje niearejestrowanego pojazdu. Najlepiej zwrocic sie o pozwolenie zaraz po przyjezdzie, a czy to jest pierwszy czy drugi pobyt w Danii, nie ma znaczenia. Generalnie zezwolenia udziela sie zgodnie z §§ 7, 8 i 13. gdzie miedzy innymi zwraca sie uwage, ze zezwolenia nie udzielasie przy pobycie (bopæl) ponad 1 roku lub lacznym pobycie w ilosci 365 dni w ciagu 24 mieseicy.   

[Posted on: 19 Lip 2010, 23:09:04]

Wczesniej juz podalem przyklad osoby, ktora pracuje w Danii w wymiarze 3 tygodnie (rowniezsoboty i niedziele) a potem ma 2 tygodnie wolnego. W zezwoleniu Skat uznal, ze osoba ta, pod warunkiem jazd do PL w wolnych tygodniach,  nie ma miejsca pobytu w Danii (bopæl) i w zwiazku z tym zezwolenie udzielono na 1 rok z mozliwoscia przedluzania tak dlugo jak osoba zachowa swoj adres w PL i czas pracy wDanii umozliwiajacy regularne wyjazdy do PL.

Offline offi55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Lip 2010, 15:02:29 »
Witam,
Ja w takim razie mam pytanie:
Jestem studentem w Kopenhadze i właśnie przywiozłem tu auto na polskich blachach. Do końca studiów mam jeszcze jeden rok. Chce się ubiegać o pozwloenie na jazde na rok na polskich blachach... Gdzie to zrobić i czy da się drogą elektroniczną, czy lepiej normalnie? Nie posidam pracy, co będzie moim największym argumentem, co jeszcze mogę napisać? Co się dzieje, gdy rozpatrzą moje podanie negatywnie? Czy SKAT przyjeżdża do mnie i zabiera mi auto, czy po prostu każą mi je zabrać z powrotem do Polski?
Auto nie jest zarejestrowane na mnie. To Opel Corsa z 96r, więc ile może kosztować zarejestrowanie go w DK? (około oczywiście)
Pozdrawiam,
Kuba

Krakers

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Lip 2010, 15:14:52 »
Podatek ok. 10000dkk + tablice 1100dkk + przeglad 900dkk.

Problemem moze byc przeglad, bo tutaj niezle przeswietlaja samochody.


poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Lip 2010, 15:14:52 »

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Lip 2010, 01:58:49 »
wie ktos moze jak zalatwic pozwolenie jednodniowe na jazde na polskich blachach w skacie przez internet kosztuje to ok. 120 DKK za dzien .jest mi potrzebne za tydzien na przejazd do domu w danii a ze przebywam teraz w polsce chcialem zapytac czy da sie przez internet ?

To nie jest pozwolenie jednodniowe, tylko rejestracja tymczasowa-warunkowa. I może być wystawiana na kilka dni także.
Czy można jej użyć zamiast PL tablic, to zapytaj SKAT.

[Posted on: 23 Lip 2010, 01:42:42]

a jesli mam cpr i dopabuse teraz przyjade samochodem to jak oni dochodza ze minely juz 2 tyg od mojego wjazdu samochodem do dani??

Jak? Bardzo proste.
Istnieje coś takiego jak systemy skanujące tablice rejestracyjne. Kamerka podłączona do komputera, odpowiednie oprogramowanie logujące datę, czas, miejsce oraz numer rejestracyjny auta. Oraz zdjęcie do tego. Technicznie bardzo proste.

Aby zaraz przeciwnicy nie wyskoczuli, że czegoś takiego nie ma, to proponuję aby przyjrzeli się dokładnie bramkom pobierającym opłaty za prom lub most, np. most nad Wielkim Bełtem. Kamera idealnie wycelowana w przód auta, tak że widać i tablice, i kabusewcę. Owszem, to wszystko na potrzeby firmy obsługującej przejazd, ale i Politi, I SKAT mają do tego dostęp. Zresztą, ten sposób pomaga też przy kradzieżach aut lub tablic (aczkolwiek złodziej musi być idiotą). A takie kamerki to nie tylko są w ww. miejscach.

I nie jest też dla Duńczyków tajemnicą, że owe zadania często realizuje fotovogn (fotoradar zamontowany w aucie), lub po prostu w potrzebnym okresie doraźnie montowane są tego typu rozwiązania w potrzebnym miejscach. I jeź teraz Polaku na Wielkanoc, Boże Narodzenie lub wakazcje do domu. :)

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Lip 2010, 07:07:17 »
Wiem na 100% ze taki system istnieje w Wielkiej Brytanii.Jest bardzo skuteczny w sciganiu wszelkich przestepstw.Np.skradzione auto potrafia namierzyc w kilka sekund jesli tylko znajdzie sie w zasiegu skanera.Co do DAnii to nie jestem pewien czy jest powszechnie stosowany.Wiem ze chca go zastosowac na szeroka skale.Juz kiedys podawalem link do tegoo artykulu.

http://ing.dk/artikel/109449-politiet-oensker-automatisk-skanning-af-nummerplader

Offline Bajka123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Lip 2010, 09:57:21 »
Mam prośbe o informację, czy ktoś wie czy jak czekam na pobyt czasowy tutaj poprzez Urząd Emigracyjny mogę jeździć samochodem na polskich numerach? Jak składałam papiery na policji, powiedzieli mi, że nawet jak czekanie przekroczy 3 miesiące, to mam prawo tu siedzieć, wystarczy pokazać dokument od policji, który dostałam. Zapomniałam zapytać, a co z samochodem? Jak nie mam CPR-u, mogę przerejestrować auto ?

[Posted on: 23 Lip 2010, 09:55:14]

Zapytałam czy "mogę" przerejestrować samochód, ale mam na myśli czy "muszę"?

Offline ScarFace

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Lip 2010, 22:14:25 »
Witam!

Przeczytałem wasze wszystkie wypowiedzi i uwagi, zauważyłem że są tu kompetentne osoby, dlatego
chciałbym przedstawić również moją sytuację...
Mam nadzieje że podsuniecie ciekawe rozwiązania które pomogą mi jak i zarazem innym osobom które są w podobnej sytuacji...

Moja sprawa wygląda następująco. Kupiłem samochód w grudniu zeszłego roku, przyjechałem nim do dani w marcu. Po 2 tygodniach wypełniłem i wysłałem papier o zezwolenie na poruszanie się samochodem po Danii (teoretycznie odpowiedź powinna przyjść do 2 tygodni), ja czekałem prawie miesiąc i nie uzyskałem odpowiedzi... Piszę "prawie", ponieważ złapał mnie policjant tajniackim samochodem. Natychmiast tłumaczyłem policjantowi że, co dopabuse wysłałem papier o zezwolenie, a więc on zadzwonił do skatu i okazało się że potwierdzili to że jest u nich ten papier i zamierzają niebawem go rozpatrzeć. Nie udało mi się negocjować z tym panem widocznie był policjantem z "powołania"...i samochód został zabrany na lawecie. Wynająłem adwokata i aktualnie sprawa się toczy....


Ps. Będę walczyć jak na wojnie do ostatniego żołnierza!

Krakers

  • Gość
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Lip 2010, 13:57:30 »
Zycze Tobie jak najlepiej, tylko problem jest z tym, ze nie ma takiego przepisu, ktory mowi, ze jesli wystepujesz o pozwolenie ... to jestes nienaruszalny.

Offline IIIIIII

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Lip 2010, 15:16:19 »
Witam!

Przeczytałem wasze wszystkie wypowiedzi i uwagi, zauważyłem że są tu kompetentne osoby, dlatego
chciałbym przedstawić również moją sytuację...
Mam nadzieje że podsuniecie ciekawe rozwiązania które pomogą mi jak i zarazem innym osobom które są w podobnej sytuacji...

Moja sprawa wygląda następująco. Kupiłem samochód w grudniu zeszłego roku, przyjechałem nim do dani w marcu. Po 2 tygodniach wypełniłem i wysłałem papier o zezwolenie na poruszanie się samochodem po Danii (teoretycznie odpowiedź powinna przyjść do 2 tygodni), ja czekałem prawie miesiąc i nie uzyskałem odpowiedzi... Piszę "prawie", ponieważ złapał mnie policjant tajniackim samochodem. Natychmiast tłumaczyłem policjantowi że, co dopabuse wysłałem papier o zezwolenie, a więc on zadzwonił do skatu i okazało się że potwierdzili to że jest u nich ten papier i zamierzają niebawem go rozpatrzeć. Nie udało mi się negocjować z tym panem widocznie był policjantem z "powołania"...i samochód został zabrany na lawecie. Wynająłem adwokata i aktualnie sprawa się toczy....


Ps. Będę walczyć jak na wojnie do ostatniego żołnierza!


Podaj email to pośle Ci skan pisma z Komisji Europejskiej w sprawie nielegalnego unieruchomiania i zabierania samochodów z obcymi numerami przez duńskie organy administracyjne.
Na jego podstawie odzyskasz auto i może jakieś odszkodowanie dostaniesz.

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Lip 2010, 16:16:29 »
Chyba nie jest to takie proste jak piszesz. Wątek o samochodach na polskiech blachach jest na tym forum najczęściej poruszanym tematem. Gdybyś miał rację to wkrótce powinno zaroić się od naszych blach. Szczerze w to wątpię...

Offline IIIIIII

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lip 2010, 17:25:35 »
Jest i to bardzo. Komisja Europejska wyraźnie powiedział NIE. Jednak nie ma to nic wspólnego z tym czy auto jeździ tu legalnie czy nie. Liczy się fakt bezprawnego zatrzymania lub unieruchomienia samochodu obywatela innego państwa UE.

poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lip 2010, 17:25:35 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21515
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22716
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8503
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40311
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
sprzedaż samochodu na polskich blachach

Zaczęty przez asia1234Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4248
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2008, 15:18:58
wysłana przez asia1234