poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: samochód na Polskich numerach  (Przeczytany 69772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #90 dnia: 04 Kwi 2011, 18:23:27 »
W czwartek po przed 6 była akcja: niemieckie, polskie i wschodnioeuropejskie blachy zciagali na bok , akcja dosc duzo sporo urzednikow:

tu filmik, niestety do gory nogami ;)

Swieta sie zblizaja to "staja na glowach" zeby zlapac pare aut. ;D ;D ;D

Offline risones

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #91 dnia: 03 Maj 2011, 22:16:19 »
Witam Wszystkich
Temat z cyklu odgrzewanie kotleta :) powoli robi się ciepło więc planuje wybrać się na weekend do danii swoim autkiem odwiedzic przyjaciół, teraz pracuje w PL ale kiedyś pracowałem w DK mam CPR ale już się wymeldowałem, czy to oznacza że skoro kiedyś pracowałem w Danii to już nigdy nie mogę tu przyjechać swoim autem nawet turystycznie??? To była by jakaś paranoja czy ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć
POZDRAWIAM

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #92 dnia: 04 Maj 2011, 11:58:10 »
Posiadanie cpr.nr. nie rozstrzyga sprawy. Jezeli natomiast po zakonczeniu pobytu/pracy w Danii nie wymeldowano sie z adresu zamieszkania itp., nie zlikwidowala swojego obowiazku podatkowego (skattepligteens ophør) , to zrozumialym jest, ze Skat nie wie czy osoba nadal zamieszkuje w Danii czy nie. Brak dochodu w jakims okresie czasu, nie oznacza, ze osoba nie mieszka wDanii i nie ma obowiazku podatkowego. Dlatego nie ma mowy o jakiejs paranoi, tylko o niedopilnowaniu wlasnych obowiazkow w zwiazku z wyjazdem w Danii.
Przyklad: osoba moala kontakt na rok zatrudienia od wrzesnia 2010 do wrzesnia 2011, ale w grudniu 2010 zrezygnowala z pracy i wrocila do Polski nie wymeldowujac sie ani nie rozliczajac sie ze Skatem. Skat nic o tym nie wie i jesienia 2010 sporzadzil nowa
zaliczkowa deklarcje podatkowa na 2011 (=karta podatkowa) tak jakby podatnik nadalzamieszkiwal i pracowal w Danii.
Teraz w swita Wielkanocne osoba przyjechala na wycieczke do Danii swoim polskim samochodem do Århus. W Århus miala maly
wypadek na parkingu, ale dunski kabusewca nie czul sie zbyt pewny i zarzadal przyjazdu policji. Oczywiscie policja podeszla do tego bardzo spokojnie i oznajmila za mozna zadowolic sie wymiana informacji itp. a reszte zalatwi ubezpieczenie. Przy okazji sprawdzania polskiego kabusewcy zainteresowal sie blizej, co tutaj robi, czy pracuje itp. Odpowiedzi byly troche wymijajace, ze odwiedziny u rodziny, adres itp. Nastepnego dnia pod tym adresem stawil sie Skat. Wszysko zakonczylo sie dobrze. Sprawdzono informacje od pracodawcy, ze zatrudnienie wygaslo, ale pouczono go, ze Skat ma prawo postapic inaczej. Na szczescie nie postapil. 

Offline elfine

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Maj 2011, 23:38:29 »
Jak wygląda sytuacja jeśli jestem zameldowana w Danii i złapią mnie podczas jazdy autem zarejestrowanym w pl na mojego tatę,który z Danią nie ma nic wspólnego?

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Maj 2011, 07:38:29 »
Co sie stanie?
Podatek i kara do zaplacenia, nie masz gotówki przy sobie rekwiruja samochód na poczet podatku i kary.

Naprawde myslisz ze dunski urzad podatkowy taki "malo inteligentny" i wystarczy samochód cioci, taty, wujka zeby obejsc registreringsafgift? Nie,  nie da rady.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline elfine

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #95 dnia: 18 Maj 2011, 10:06:02 »
Tylko z jakiej racji mieli by zabierać auto, które nie jest moje?? 

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Maj 2011, 10:31:47 »
Jeśli jesteś zameldowana w Danii i tu jest twoje centrum interesów życiowych to nie możesz prowadzić pojazdu na obcych tablicach rejestracyjnych ( nie ważne jakich: polskich, niemieckich, szwedzkich itd) no chyba, że właściciel pojazdu znajduje się razem z Tobą w pojeździe. Tak, zabiorą brykę taty jak będziesz przyłapana podczas jazdy bez tatusia w aucie.

poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Maj 2011, 10:31:47 »

Offline elfine

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Maj 2011, 13:40:31 »
Jest to dla mnie trochę śmieszne, to w jakim razie informują wlasciciela, ze auto zostało zabrane? jakiś absurd

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Maj 2011, 13:50:29 »
to nie jest śmieszne! tak jest w każdym kraju. w Polsce również.
nie masz prawa jeździć samochodem na obcych tablicach będąc zameldowana/zarejestrowana w danym kraju ze wszelkimi tego konsekwencjami.
Czy na serio ten temat nigdy sie nie skończy??

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Maj 2011, 13:51:28 »
 alez  gdzie  tam  absurd !!  to  po  prostu najlepszy  kraj  na  swiecie .. only milk  and honey   ;D..
nie  zauwazylas  jeszcze  tego  ??? ::)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Maj 2011, 14:05:35 »
alez  gdzie  tam  absurd !!  to  po  prostu najlepszy  kraj  na  swiecie .. only milk  and honey   ;D..
nie  zauwazylas  jeszcze  tego  ??? ::)
Masz w zupelnosci racje, jezeli "usuniemy"  twoja ironie. Dania to jeden z najlepszych, pod kazdym wzgledem krajow. Takajest prawda, tylko trzeba to zrozumiec i ocenic nie tylko na podstawie wlasnych zawiedzionych byc moze planow no i oczywiscie bez ustannego dyskutowania czy podatek rejestracyjny na samochody jest wlasciwy czy tez nie. 

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #101 dnia: 18 Maj 2011, 16:29:30 »
Alez  oczywiscie  ze mam racje   ;D
Wyglada  na  to  ze debile  ze  Skat  beda  od  teraz  chcieli  zatrzymac kazdego turyste , albo nawet osobe  ktora  choc  raz  odwiedzila  ten raj  tutaj na  stale . Raz  wlazl , to juz nie wyjdzie . Nie bardzo wiem jak inaczej to  tlumaczyc . No chyba  ze  sie  jest  w  zwiazku  z  szefem komunistow ( sorry ) socjaldemokratow , jak to ktos ponizej  artykulu  zaznaczyl  ;D
http://www.business.dk/oekonomi/skat-strammer-grebet-om-udlandsdanskere

to tak dla  tych  narzekajacych  ze  tych  z PL  trzepia  .... oj nic  tylko  sie z  dunskim paszportem urodzic ....zlapia  za nogi  i  z  raju  nie  wypuszcza .... czasami  ma  sie  wrazenie  ze opuszczenie  Danii  jest  traktowane  przez  tutejszy  Skat  jak  zdrada stanu  ...oni  maja  w  100 procentach mentalosc  dawnego NRD .. pierwszymi sekretarzami  to  Willy  i Ole na  zmiane  zostana  ...
jak  jeden bedzie  sekretarzowal  to  drugi bedzie kase  bez  pokrycia drukowac ..;-)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2011, 16:42:06 wysłana przez rocznik 1971 »

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #102 dnia: 18 Maj 2011, 17:22:05 »
rocznik 1971
 twoja glupota powalila mnie :( :o

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #103 dnia: 18 Maj 2011, 17:48:00 »
Doprawdy  ??? A  przeczytalas  w ogole  ten artykul i komentarze  na  dole  ????  Bynajmniej  niepisane  przez  Polakow  !!

Offline Inez

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #104 dnia: 18 Maj 2011, 18:22:36 »
Mam odwrotne pytanie dotyczace polskich blach, czy moge kupic w Polsce samochod i poruszac sie nim tylko po Polsce majac dunskie prawko? za kazdym razem gdy lece do PL musze kogos prosic o pomoc, jest to dla mnie uciazliwe i tak sie zastanawiam, czy to legalne? Z Danii nie oplaca mi sie jechac autem, bo za daleko mam, i nie lubie tylu godz w aucie spedzac, a samolotem to raz , dwa, nie cche miec potem jakis problemo, gdyby mnie policja zatrzymala,itp.

poloniainfo.dk

Odp: samochód na Polskich numerach
« Odpowiedź #104 dnia: 18 Maj 2011, 18:22:36 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21718
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22973
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8627
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40534
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
sprzedaż samochodu na polskich blachach

Zaczęty przez asia1234Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4279
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2008, 15:18:58
wysłana przez asia1234