poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter  (Przeczytany 6107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asfalt

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter
« dnia: 27 Cze 2010, 17:26:29 »
Witam serdecznie

Po pol roku pracy opuszczam Danie. Prosze napiszcie jakie formalnosci powinienem zalatwic przed wyjazdem? Pracuje do 10 lipca. Na pewno musze udac sie do skata i poinformowac ich o moim wyjezdzie, jakie dokumenty wziac ze soba zeby dwa razy nie jezdzic? Czy jezeli definitywnie wyjezdzam z Danii, to moge juz teraz rozliczyc sie ze SKATEM, to znaczy wynajac kogos zeby zrobil to dla mnie czy musze czekac do nowego roku? Co z ferie penge, moge prosic o nie wczesniej, czy takze dopabuse w przyszlym roku? O jakie papiery ze strony mojego pracodawcy powinienem zadbac, zeby potem nie miec problemow z rozliczeniem? Mam tylko elektroniczne salarki w PDF ktore dostawalem co miesiac, czy one wystarcza?

Jescze jedna kwestia odnosnie skutera. Kupilem go tutaj od Polaka kiedy przyjechalem w grudniu, napisalismy umowe, ale nie udalem sie z nia do skata. Mam blachy. Nie oplacalem ubezpieczenia, poniewaz w ogole na nim nie jezdzilem. Teraz mam na niego kupca, ale nie wiem jak sie zachowac. Czy moge go po prostu sprzedac piszac nowa umowe, czy najpierw powinienem wykupic ubezpiczenie, udac sie do skata, zarejestrowac do na siebie i dopabuse przerejestrowac na nowego nabywce, czy po prostu moge go sprzedac od reki? Jezeli od reki, to czy musze informowac o tym skata? Nie chce, zeby po moim wyjezdzie skat wysylal do mnie jakies papiery i miec problemy, chce definitywnie zamknac temat saksow :)

Pracowalem tutaj bez pozwolenia na pobyt tymczasowy i bez zoltej karty, czy na szybko powinienem to wyrobic, czy to potem nie ma zadnego znaczenia?

Prosze o odpowiedzi, bardzo dziekuje i pozdrawiam

poloniainfo.dk

Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter
« dnia: 27 Cze 2010, 17:26:29 »

 

Jakie sa szkoły w Vejle

Zaczęty przez monik93Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8665
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 07:50:38
wysłana przez monik93
Jakie dokumenty będę teraz potrzebowac?

Zaczęty przez mtxmarekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5856
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2007, 21:37:33
wysłana przez mtxmarek
Jakie sa ceny papu w DK??????

Zaczęty przez ZurichDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6867
Ostatnia wiadomość 21 Gru 2007, 12:17:17
wysłana przez Zurich
jakie odliczenia?

Zaczęty przez odlczeniaDział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5376
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2008, 18:39:28
wysłana przez Manior
jakie obywatelstwo?

Zaczęty przez polsko-dunskie ob.Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 27434
Ostatnia wiadomość 04 Kwi 2008, 20:23:24
wysłana przez dragonki