Ogólne > Podatki

Kwota wolna od podatku.

(1/1)

berserk:
Witam. Mam następujące pytanie:

Czy kwota wolna od podatku widniejąca na karcie podatkowej, to kwota obowiazujaca od 1 danego miesiąca do jego końca (np. od 1 lipca do 31 lipca) czy przez miesiąc od rozpoczęcia pracy (czyli np. od 6 lipca do 6 sierpnia)

chodzi mi o to, ze jak zacząłem pracę 6 lipca to od 1 sierpnia licza mi te kwotę od początku, czy wyzerowywuje się ona dopabuse 6 sierpnia

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

GoTTie:
Kwota podana jest na kazdy miesiac (od 1 do 30/31). Jesli pracodawca rozlicza cie miesiecznie to cala kwota za lipiec zostanie ci w kieszeni. Podobnie bedzie z sierpniem i kolejnymi miesiacami.

Manior:
Próbowałem trochę grzebać w duńskich przepisach, ale Twoje pytanie jest tak specyficzne,
że głowa boli i "bez pałlitra nie razbieriosz" .
Dlatego ja uważam co następuje, jeżeli komuś się uda znaleźć konkretną odpowiedź -
niech mnie poprawi:

W związku z tym, że fradrag przypada na dany rok podatkowy (najczęściej kalendarzowy)
to od zarobionej  w danym roku przez Twojego męża kwoty możecie odciągnąć i Jego i Twój fradrag.
W br 2007 personfradrag wynosi 39.500.
Możecie  popróbować różne opcje w obliczaniu podatku za rok 2007:
http://www.tax.dk/beregn/skat07.htm (niestety tylko po duńsku)

Pozdrawiam

Quit:
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze .... nie trzeba czekac do nastepnego roku. My wzielismy slub w marcu i chyba w kwietniu maz zadzwonil do Skat i tam wszystko pozmieniano tak, ze maz dostal moja kwote wolna. Jak ja zaczelam pracowac w grudniu, znowu zadzwonilismy do Skat poinformowac o tym i oni nam wszystko pozmieniali bez problemu i od nowego roku az ma swoja kwote wolna, a ja dostalam z powrotem swoja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej