poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nordea online pomocy!!  (Przeczytany 105075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Sty 2008, 10:41:07 »
Ja z innego komputera nie moge dokonywac transakcji, jedynie "ogladac" stan konta.

W banku poradzono mi skopiowanie pliku zabezpieczajacego na pen drive USB i wtedy nie powinno byc problemu. 

Panie Grzegorzu na pewno w banku cos panu doradza. W koncu pracuje u nich caly sztab informatykow.

Klingoon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Sty 2008, 11:15:23 »
W banku poradzono mi skopiowanie pliku zabezpieczajacego na pen drive USB i wtedy nie powinno byc problemu.
Dokladnie o tym pisalem - jezeli Netbank nie moze znalezc tego pliku to po kliku probach zablokuje konto. Zobacz czy na dysku jest "C:\Nordea" folder i skopiuj ja na USB lub inny komputer (ale nie z publicznym dostepem jak np. w bibliotece lub net cafe). Przy logowaniu jest "Find sikkerhedsnøgle" - Znajdz klucz zabezpieczajacy, tu ma byc podana sciezka do tego pliku.

Offline GrzegorzM

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Sty 2008, 13:26:18 »


Panie Grzegorzu na pewno w banku cos panu doradza. W koncu pracuje u nich caly sztab informatykow.

No wlasnie pani w banku powiedziala, ze nie da rady i koniec. Tylko jeden komputer. Ale... zalatwialismy cos innego kiedys w jej banku (znaczy probowalismy) i nie dalo rady a w banku po drugiej stronie ulicy (tez Nordea) zajelo to moze z 3 minuty.

Na C: jest plik unisecur. Sa tam wpisy rejestrowe. Pewnie ich skopiowanie wystarczy ale nie zdazylem juz sprawdzic bo znowu mam jeden komputer.

Dzieki wszystkim za pomoc.


Klingoon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Sty 2008, 13:41:27 »
Chodzi o klucz prywatny stosowany w kryptografii (poprzednio sam wymyslilem "kryptacji"  ;D).  Jest to maly plik, ma okolo 3 kB. Majac ten klucz i haslo ma sie dostep do konta.

PS. Przy ewentualnych bledach trzeba dowiedziec o co chodzi. W przeciwnym wypadku po kilku probach mozna zablokowac konto.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sty 2008, 20:01:47 »
Prawdę mówiąc to bez podania tego klucza nie jest możliwe zalogowanie się bo jest tam zapisana nazwa użytkownika i powiązane z tym konto ... więc też nie jest możliwe zablokowanie konta (przynajmniej tak mi się wydaje).
Aby móc korzystać z NetBank wszędzie gdzie ma się na to ochotę, należy z katalogu c:/Unisecur przegrać plik który nazywa się mniejwięcej 00000000.key (8 cyfr kropka key) np na pendrive. Potem należy przy logowaniu wskazać ten plik i gotowe.
Można też przenieść cały katalog na inny komputer, zaletą jest to że nie trzeba będzie za każdym razem wyszukiwać pliku.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Sty 2008, 21:12:02 »
W tym pliku jest również zapisane twoje hasło (password), dlatego można mieć różne hasła w różnych kopiach tego pliku. Dosyć niebezpieczne, bo ktoś mając ten plik i hasło ma dostęp do twojego konta i zmiana hasła nie pomoże.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Sty 2008, 21:33:25 »
W tym pliku jest również zapisane twoje hasło (password), dlatego można mieć różne hasła w różnych kopiach tego pliku. Dosyć niebezpieczne, bo ktoś mając ten plik i hasło ma dostęp do twojego konta i zmiana hasła nie pomoże.

Jesteś tego pewien ??

To jest prawdopodobnie twój klucz prywatny i w połączeniu z hasłem które wpisujesz tworzy szyfrogram który bank weryfikuje/odszyfrowuje używając klucza publicznego (także unikalny i wygenerowany razem z kluczem prywatnym), który de facto tworzy z kluczem prywatnym parę (jeden bez drugiego nie jest nic wart).
To co napisałeś brzmi jakby bank miał w nosie użytkowników i pogwałcił podstawowe zasady bezpieczeństwa.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Sty 2008, 21:33:25 »

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Sty 2008, 22:38:14 »
Jesteś tego pewien ??
Niedawno głośno o tym było, bo inne banki mają taki sam problem. Było to chyba zaskoczeniem dla wszystkich. Np. z Nordei FAQ:

Kiedy zmieniasz hasło, musisz zwrócić uwagę czy skopiowałeś klucz na inne komputery. Jeżeli tak, to musisz pamiętać zmienić hasło na wszystkich komputerach.
Zablokuj natychmiast dojście do Nordea, jeżeli masz podejrzenie że:

   * inni widzieli twoje hasło
   * ktoś skopiował twój klucz zabezpieczający

Nie wystarczy zmienić hasło, jeżeli ktoś skopiował twój klucz zabezpieczający.

"Når du skifter kodeord, skal du være opmærksom på, om du har gemt din sikkerhedsnøgle på andre computere.
Er det tilfældet, skal du huske at skifte dit kodeord på alle computere.
Spær straks muligheden for at kalde op til Nordea, hvis du får mistanke om at:

    * andre har set dit personlige kodeord
    * uvedkommende har taget en kopi af din nøglefil

Det er ikke nok at skifte kodeord, hvis uvedkommende har taget kopi af din sikkerhedsnøgle.
"
http://www.nordea.dk/Privat/Internet+og+telefon/Internet/Sp%C3%B8rgsm%C3%A5l+og+svar/21931.html#10

PS. Ten plik zawiera klucz prywatny ale w jakiś sposób również hasło.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty 2008, 22:49:01 wysłana przez Klingon »

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Sty 2008, 02:16:13 »
moze ktos zrobic poradnik jak wogole zrobic przelew z nordei do innego dunskiego banku?

Zobacz Netbank

Dodałem opis placenia rachunków (INDBETALINGSKORT/GIROINDBETALING).
« Ostatnia zmiana: 26 Sty 2008, 17:39:44 wysłana przez Klingon »

Offline Eberhard Mock

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sty 2008, 17:02:48 »
Witam

Ja mam taki o to problem:
- Dostałem pakiet aktywacyjny do NetBank'u i zmieniłem hasło. Bezpośrednio po zmianie hasła zalogowałem się, żadnych problemów.
- Ale po wylogowaniu się i próbie ponownego zalogowania pojawił się błąd. Myślałem,  że pokręciłem coś z hasłem więc próbowałem kilka razy. Ale po piątym razie dostęp został zablokowany :(
- Byłem dziś w banku. Pani odblokowała mi dostęp i odesłała na hot line. Więc znów próbowałem zalogować się. W zakładce "Tjek din computers opsætning" znalazłem informację, że muszę  mieć Internet Explorer, gdyż Firefox nie jest obsługiwany.
- Ale znów pomimo prób i wskazywania pliku unisecur, cały czas nie mogę się zalogować :( , zosatła mi tylko jedna próba
- Oczywiście dzwoniłem do na Hot Line ale włącza się automat i za żadne skarby nie jestem w stanie zrozumień choćby jednego duńskiego słowa

Czy ktoś miał podobny problem ??

Najbardziej mi zależy na tym jak połączyć się z operatorem na Hot Line, czy ktoś wie, co to za komunikat jest na początku połączenia??
numer Hot Line: +45 33 33 60 60 

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Eberhard Mock

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Sty 2008, 17:35:21 »
Najbardziej mi zależy na tym jak połączyć się z operatorem na Hot Line, czy ktoś wie, co to za komunikat jest na początku połączenia??
numer Hot Line: +45 33 33 60 60
Mówią:

Velkommen til Nordea.
Indtast venligst aftalenr. eller cprnr. og afslut med #

Wpisz numer umowy lub cprnr. i zakończ z #

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Sty 2008, 20:50:01 »
Ja mam NORDEA i Firefoxa i działa  swietnie.
Co do twojego problemu, UPEWNIJ SIĘ czy nie miałeś wciśniętego CapsLock podczas pierwszego logowania i podawania hasła !! Bardzo częsty błąd !!
Poprostu wciśnij CapsLock i wpisz hasło tak jak to za pierwszym razem robiłeś. Twój problem właśnie wygląda na takie coś.

Co do HotLine, zazwyczaj po naciśnięciu 0 (zero) powinno połączyć cię z operatorem. Działa to właściwie wszędzie nawet gdy nie jest o tym nic nigdzie wspomniane.

"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Eberhard Mock

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Lut 2008, 19:31:20 »
Wszystko już działa, ale musiałem iść do banku i poprosić o nowy pakiet startowy (Netbank).

P.S.
- nie był to problem z CapsLock, na takie rzeczy zwracam uwagę
- w wypadku hot line Nordea po wciśnięciu zera nie łączy z operatorem

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Eberhard Mock

BANKENS BANKKODE

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Maj 2008, 17:25:03 »
WITAM MAM PROBLEM Z PRZELWEM Z NORDEI NA POLSKIE KONTO, WSZYSTKO WYPELNILAM MYSLE ZE POPRAWNIE BO PRZECZYTALAM Z 1000 RAZY ALE NIEWIEM CO TO JET TEN BANKENS BANKKODE ??  WPISYWALAM ROZNE RZECZY ALE NIEIDZIE, POMOZCIE PROSZE

Klingon

  • Gość
Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj 2008, 17:34:43 »
Chyba chodzi o miedzynarodowy numer banku (BIC/SWIFT).
Zobacz http://www.swift.com/biconline/
http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_9362
Podaje sie razem z IBAN - numerem konta.

poloniainfo.dk

Odp: Nordea online pomocy!!
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj 2008, 17:34:43 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8443
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6695
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19202
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5672
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7116
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon