Ogólne > Rodzina ...

Samotny rodzic w Danii

(1/2) > >>

kahma:
Witam, czy osoba samotnie wychowująca dziecko  dzieli dochód do opodatkowania na 2? Drugi rodzic jest pozbawiony władzy rodz. przez polski sąd i nie uczestniczy w kosztach utrzymania dziecka. Czy duńskie gminy w jakiś sposób pomagają takim rodzicom? Oczywiście rodzic i dziecko z prawem pobytu, itd. Jeżeli ktoś jest zorientowany - proszę o odpowiedź.

Jomir:
Wiem niestety niezbyt duzo, ale moze cos pomoge.
Na pewno mozesz liczyc na doplate do mieszkania, jesli Twoje dochody sa ponizej sredniej na osobe
Dochody niestety dzieli sie tylko z malzonkiem.
Alimenty wyplaca panstwo, ale z tego co wiem nie sa zbyt duze. Najlepiej udaj sie do komuny, tam Ci powiedza co i jak i gdzie, a i wiekszosc spraw za Ciebie zalatwia.

annaodense:
witam jetsem w podobnej sytuacji musisz w komunie zlozyc dokumenty na tzw rodzinne i na dodatek jako osoba samotna jesli chodzi o mieszkanie to nie wiem czy w kazdej komunie jest tak samo ale ja moglam wynajac mieszkanie max,90 m2 i musialam zlozyc rownierz wniosek z ostatnim rozliczeniem i kontraktem na prace oraz kontrakt na mieszkanie reszte mile panie w komunie zrobily za mnie jesli bedziesz potrzebowala pomocy to mozesz sie skontaktowac bezposrednio ze mna troszke papabusew ci potrzeba ale wszystko da sie przejsc trzymam kciuki

kahma:
Mirra i annaodense - bardzo dziękuję za odpowiedzi. Do Anny zgłosimy się po więcej szczegółów (jeśli można), już w trakcie załatwiania tych spraw. Serdecznie pozdrawiam.

annaodense:
432273 to moj num gg jesli mozna zapytac pod jaka komune podlegasz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej