poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy możliwe jest zapisywanie się w kolejkę do gazetek do Fyens Stiftstidende ...  (Przeczytany 4851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _maniak_

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Czy możliwe jest zapisywanie się w kolejkę do gazetek do Fyens Stiftstidende nie posiadając numerka CPR, a pracę zacząć dopabuse po jego otrzymaniu. Czy raczej bez CPR to raczej nie chcą nas na oczy widzieć ?

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
co ty taki w goracej wodzie kapany... oj nauczy cie dania skandynawskiego spokoju. Wszystko pomalu, zalatwisz cpr, konto w banku, prace, mieszkanie. Spokojnie a zobaczysz ze wszystko zalatwisz na czas.

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Krótko mówiąc:
Śpiesz się powoli, a zawsze zdążysz się spóźnić.  ;D

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Zobaczysz jak ze stoickim spokojem dunczycy potrafia stac z jednym jogurtem w 10 metrowej kolejce do kasy, jak slamazarnie ruszaja z pod swiatel, jak potrafia czekac na danie w restauracji... u nich wszystko pomalutku, spokojnie. W typowej dunskiej robocie zaczynasz prace od polgodzinnej przerwy na kawe, pogadanek o pierdolach, potem lunch, dalej spokojnie i bez pospiechu oby do konca dnia... po co sie spieszyc, pomalutku, mamy czas :)

Tula

  • Gość
Swieta prawda -- panowie remontujacy fasade naszego bloku tydzien stawiali samo rusztowanie :-\.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Swieta prawda -- panowie remontujacy fasade naszego bloku tydzien stawiali samo rusztowanie :-\.

Tula, to widocznie musial ich czas niezle gonic  ;D ;D

K3

  • Gość
Zobaczysz jak ze stoickim spokojem dunczycy potrafia stac z jednym jogurtem w 10 metrowej kolejce do kasy, jak slamazarnie ruszaja z pod swiatel, jak potrafia czekac na danie w restauracji... u nich wszystko pomalutku, spokojnie. W typowej dunskiej robocie zaczynasz prace od polgodzinnej przerwy na kawe, pogadanek o pierdolach, potem lunch, dalej spokojnie i bez pospiechu oby do konca dnia... po co sie spieszyc, pomalutku, mamy czas :)

ja od samego poczatku wiedziałem, ze jestem Duńczykiem ;D

wstaję o dziewiątej, często zasypiam, a pracę zaczynam od przerwy i wycieczki do piekarni ;D ;D ;D

poloniainfo.dk


Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Ja zazwyczaj wyjeżdżam rowerem do pracy 10 min. przed jej rozpoczęciem, jadę jakieś 15 minut, czyli jestem jakieś 5 minut spóźniony a i tak jestem zazwyczaj pierwszy. potem spotkanie 'rodzinne' rozdział zadań i tak czasem potrafi nawet godzina albo i półtora minąć. Oczywiście większość kawę albo i trzy w tym czasie wypija, często śniadanko jest itd.
Wczoraj mój współpracownik - Duńczyk - powiedział że najważniejsze w tej pracy jest to że nikt nie płaci ci za wykonaną pracę tylko za czas. I NIE WOLNO się śpieszyć bo to (w skrócie) niezdrowe ...
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline _maniak_

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Apropos śpieszenia się:
1 Czemu nikt nie chce brać rejonu Odense SO ? Tam jest aż 14 wolnych tras, wczoraj zwolniła się jedna. Czy to jest jakieś szczere pole z domkami co 1 km ?  Z tego co widzę została już tylko jedna trasa w Odense V a więc ktoś mi gwiznął sprzed nosa najlepszy teren, a już miałem nadzieję na dwie trasy pod samym nosem :(. Z tego co widzę to w takim tempie zostanie tylko wolne Odense C (nikt nie lubi centrum ? aż 8 wolnych) i podejrzanie puste Odense SO 14 wolnych. Chętnie bym sobie zarezerwował tą ostatnią wolną w Odense V, bo za nim dostane te CPR zostanie tylko Odense SQ na drugim końcu świata (miasta) i przymusowy maraton 10km do celu przed pracą :(

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
przyzwyczajaj sie :) ja mialem okazje wozic az za autostrada w Dallum przez pol roku.

Offline _maniak_

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Przez pół roku nie zwolnił się żaden lepszy route ? Dallum to ja nawet nie mam na mapie, która kończy się na Durrup :).
Jeszcze jedno pytanie. Na swojej stronie mają jakiś formularz. Jak dostane CPR to mam go wypełnić i czekać aż napiszą na maila albo oddzwonią (co bardziej preferują ?).Długo się czeka na odpowiedź ? Czy mam iść do ich siedziby i tam coś wypełniać ?
« Ostatnia zmiana: 18 Sie 2007, 13:24:43 wysłana przez _maniak_ »

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Fyens prawde ci powie. Zadzwon najlepiej i zapytaj.

Offline _maniak_

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Obawiam się że mam niewystarczający angielski do rozmów telefonicznych, jak to kiedyś określiła prowadząca na kursie moje słowa są wykładane łopatą,  ale gramatyka pisemna oczywiście zaliczona na 75% na poziomie A2, szczerze bym wolał z nimi pisać na maila niż gadać :)

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Obawiam się że mam niewystarczający angielski do rozmów telefonicznych, jak to kiedyś określiła prowadząca na kursie moje słowa są wykładane łopatą,  ale gramatyka pisemna oczywiście zaliczona na 75% na poziomie A2, szczerze bym wolał z nimi pisać na maila niż gadać :)

Kto cie na erasmusa puscil kolego...  :D :D

Offline _maniak_

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Egzamin nie był prowadzony przez telefon ;) a więc się załapałem

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17280
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11480
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27640
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11847
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8085
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir