poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: co warto a czego nie polecasz  (Przeczytany 20896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
co warto a czego nie polecasz
« dnia: 24 Sie 2007, 17:07:18 »
witam
kazdy juz pewnie zwiedzil duzo ciekawych miejsc w danii.Wiec doszedlem do wniosku ze warto bylo sie podzielic z innymi .Gdzie sie udac aby milo spedzic czas oraz cos ciekawego zobaczyc.Wiele osob siedzi w domu nie majac co z soba zrobic .A powod jest jeden niewiedza lub bariera jezykow.Proponuje opisac gdzie ,co i czy warto a nie jedna osoba bedzie wdzieczna.pozdrowienia

Tula

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sie 2007, 17:36:58 »
powod jest jeden niewiedza lub bariera jezykow.
To juz dwa ;). Co do bariery jezykowej, to jak juz ktos jest za granica, to zakladam, ze co najmniej jednym jezykiem w miare sie posluguje...
Cytuj (zaznaczone)
Proponuje opisac gdzie, co i czy warto
Nie zwiedzilam duzo Danii, nie bylo jeszcze okazji, ale polecic moge wypad do Helsingor, gdzie jest zamek Hamleta (przy okazji dowiemy sie, co Szekspir pozmienial ;)) i skad mozna poplynac promem do szwedzkiego Helsingborga, gdzie nie ma duzo do ogladania, ale warto wejsc na wieze, bo stamtad jest sliczny widok na zatoke, a i sama trasa na wieze ma sporo uroku.

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sie 2007, 19:39:31 »
no to fakt 2 nie da sie ukryc.a co bariery jezykowej to jest duzo osob ktore wladaja jednym jezykiem niestety ojczystym.
jak ktos nie byl to ja moge polecic zamek oraz piekne parki w EGESKOV -kierunek na svensborg.warto zobaczyc wycieczka na pare dobrych godzin.; ;)

Klingon

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sie 2007, 21:04:06 »
Jeżeli z dziećmi to na cały dzień do sommerland ;D - Fårup Sommerland jest chyba najlepszy:
http://www.faarupsommerland.dk/

piatka

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sie 2007, 21:12:44 »
Zapraszam na Jutlandie :)
Zajrzyjcie do Vejle, piekny fiord, zapraszam do Aarhus, drugie co do wielkosci miasto w Danii, miasto jest sliczne, a pomnik swini robi wrazenie na wszystkich, Gamle By................ skansen dunski, Aros, Stroget glowny deptak ze swoimi sklepami i mitem, ze tu jest najdrozej  
i slynna rzeka odkrywana ciagle, bo Dunczycy chca zrobic z Aarhus druga Wenecje................. i aarhusjanskie Tivoli i palac krolowej, ktory ufundowali mieszkamcy miasta
potem Moesgaard Museum
i...................Himmelberg, najwyzsza gora swiata  ;)   146 m nad poziomem morza  :P
slynna fregata w Ebeltoft, i safari zooo, i Randersskov ...................
i.................... kazde duze miasto ma jaks atrakcje turystyczna, bo turysci to pieniadz
zapomnialam o safarizoo w Givskud_ o skattegatcener w Greno?
Musicie odwiedzic Jutlandie.................. zapraszam, bo nie wszystkie atrakcje wymienilam, gdzie Legoland? gdzie slynne akwaria?
chetnie kogos ugoszcze


 
      

Klingon

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sie 2007, 21:20:41 »
Znalazłem listę 5-gwiazdkowych atrakcji turystycznych:
http://www.faarupsommerland.dk/default.asp?kategori1=6f&id1=415

  • Den Gamle By
  • Det Nationalhistoriske Museum Frederiksborg Slot
  • Experimentarium
  • Fårup Sommerland
  • Givskud Zoo
  • København Zoo
  • LEGOLAND Aps
  • Statens Museum for Kunst
  • Tivoli A/S
  • Vikingeskibsmuseet

"Den Gamle By" jest też warte odwiedzenia.
Z LEGOLAND nie byłem zadowolony bo było mnóstwo ludzi i wszędzie kolejki.

Tula

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2007, 21:26:16 »
Mi sie przypomnialo, jak kolega chwalil planetarium Tycho Brahe w Kopenhadze. Jest swietny pokaz z mozliwoscia zamowienia angielskiej wersji za okolo 150 koron.

poloniainfo.dk

Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2007, 21:26:16 »

piatka

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sie 2007, 21:35:08 »
wszedzie sa kolejki, Klington nie dziwie sie, ze ci sie nie podobalo, bo nie masz dzieci............... :P, a sam troszke wyrosles :P

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2007, 21:53:56 »
moje dzieci mialay wtedy 5 i 11 lat i tez srednio piszczaly w Legolandzie...

Zoo w Kopenhadze.... Zoo jak zoo... moj syn lubi tam chodzic... dla mnie to cierpiace w klatkach zwierzeta.

Juz bardziej polecam Safari w Knutheborgu na Lolandzie... tam jest najwiekszy w swiecie (tak sie Dunczycy chwalili rok temu) naturalny plac zabaw dla dzieci.

No i polecam eksperymentatorium.... i dorosly znajdzie cos dla siebie... my bawilismy sie rownie swietnie jak nasz syn... ale jesli juz sie ktos wybierze, to koniecznie niech zaplanuje na to minimum 4 godziny.... my bylismy 2 i bylismy zawiedzeni, ze juz zamykaja...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2007, 22:09:19 »
wszedzie sa kolejki, Klington nie dziwie sie, ze ci sie nie podobalo, bo nie masz dzieci............... :P, a sam troszke wyrosles :P
Mam dzieci, tylko też już wyrosły. ;D To było sto lat temu.

Tula

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sie 2007, 22:12:08 »
dla mnie to cierpiace w klatkach zwierzeta.
Podzielam Twoja opinie, Mirro. ZOO, chocby najnowoczesniejsze, jest tak sama okrutna rozrywka jak cyrk ze zwierzetami.

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sie 2007, 01:16:06 »
JEST COS NA FYS CIEKAWEGO.poniewz ogolnie sie mozna tu zamolic.mieszkam w odense ale .brak komentarza.nic nic i wielkie nic mozna oszalec .wartego mega uwagi wiem ze ciezko lecz.zazdroszcze reszcie gdzie wszedzie maja cos fajnego



Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sie 2007, 08:57:11 »
Piotr, masz super Zoo, FynskeLansby (skansen) zamek Egeskov, no i ogolnie mozna pochodzic po starowkach Svenborga chociazby, :)

Patrycja

  • Gość
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sie 2007, 17:43:42 »

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sie 2007, 11:20:07 »
moje dzieci mialay wtedy 5 i 11 lat i tez srednio piszczaly w Legolandzie...

Zoo w Kopenhadze.... Zoo jak zoo... moj syn lubi tam chodzic... dla mnie to cierpiace w klatkach zwierzeta.

Juz bardziej polecam Safari w Knutheborgu na Lolandzie... tam jest najwiekszy w swiecie (tak sie Dunczycy chwalili rok temu) naturalny plac zabaw dla dzieci.

No i polecam eksperymentatorium.... i dorosly znajdzie cos dla siebie... my bawilismy sie rownie swietnie jak nasz syn... ale jesli juz sie ktos wybierze, to koniecznie niech zaplanuje na to minimum 4 godziny.... my bylismy 2 i bylismy zawiedzeni, ze juz zamykaja...
witam .zaciekawiło mnie " eksperymentatorium." co to takiego i gdzie jest? i jak możesz podaj nazwę duńską ,
 

Ja polecam  :
- warto pojechać na  czubek Danii -Grenen , samo miasto poniżej jest warte podziwiania (Skagen)
i oceanarium w Hirtshals ,
- pod koniec czerwca jest duża impreza w porcie we Frederikshavn  imprezy odbywają się nad zatoką,powstaje tam co roku imitacja wioski z XVIII wieku. Nazywa sie to  Tordenskioldsdage  ,jest to teatr tordenskiold do którego należy bardzo dużo Duńczyków ,organizują oni występy nie tylko w Danii ale tez w Norwegii czy w Szwecji , Fajnie to wygląda bo cała wioska przez 3 dni działa i wszyscy ludzie są przebrani w stroje z tamtego okresu i są też różne pokazy ,to tak jakbys sie przeniósł w tamte czasy , Wieczorem przeważnie jest teatr na świeżym powietrzu przy statku ,jest pokaz   Wielkiej Wojny Północnej z lat 1709 – 1720 w tym roku zatapiali łódź . Bardzo  polecam ,świetna impreza , tu jest ta strona gdzie można podziwiać zdjęcia http://www.tordenskiold.dk
- W Aalborg polecam muzeum garnizonowe ,chodź jest małe ale  ciekawe , eksponaty można dotykać ,  można wejść do czołgu lub do samolotu ,świetna zabawa , niedaleko  znajduje się drugie muzeum marynarki , mniej mi się podobało  , największa atrakcją tego miejsca jest statek podwodny .
 - to już niżej  ode mnie ale nie pamiętam żeby ktoś wspomniał , park kwiatów i egzotycznych zwierząt JESPERHUS   http://www.jesperhus.dk/ BARDZO PIęKNY PARK
to tak na razie ,
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: co warto a czego nie polecasz
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sie 2007, 11:20:07 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11410
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49170
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15324
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11649
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17404
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary