poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pare pytań  (Przeczytany 3347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel87

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Pare pytań
« dnia: 10 Sie 2010, 12:08:49 »
witam,

To mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, próbowałem szukać za pomocą wyszukiwarki ale nic nie znalazłem.

Jaka jest szansa na to że mi się uda jeśli przyjadę własnym samochodem, (lub przylecę samolotem) wynajmę tymczasowo jakiś pokoik i spróbuje znaleźć prace na własną rękę. Znam angielski w stopniu komunikatywnym  , mam 23 lata pracowałem już trochę w PL i zagranicą w różnych profesjach (od pomocnika budowlanego, po zbiory, prace na produkcji itp).

W jakich rejonach jest najłatwiej  prace?

Czy dużo jest Polaków w Danii? Byłem w UK i jak dla mnie jest nas tam zdecydowanie za dużo, jeśli ktoś był tu i tam i może porównać to z góry dziękuje.
Nie to żebym był uprzedzony do naszych rodaków czy coś w tym stylu, ale jeśli jest nas gdzieś za dużo to zaraz tworzą się dziwne mity, że kradną , chleją , itd. Niestety często się to potwierdza, na czym tracą później inni normalni i uczciwy Polacy - do takich się zaliczam ,a przynajmniej się staram :D.

 Z góry dzięki za wszelką pomoc, jeśli by ktoś miał jakieś namiary na uczciwego pracodawce to też chętnie przyjmę, z tego co widze to ciężko z tymi ofertami , a  w internecie to juz wogule ciężko coś znaleść.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sie 2010, 13:01:43 »
Jaka jest szansa na to że mi się uda jeśli przyjadę własnym samochodem, (lub przylecę samolotem) wynajmę tymczasowo jakiś pokoik i spróbuje znaleźć prace na własną rękę. Znam angielski w stopniu komunikatywnym  , mam 23 lata pracowałem już trochę w PL i zagranicą w różnych profesjach (od pomocnika budowlanego, po zbiory, prace na produkcji itp).

Szansa, jest zawsze tylko pytanie brzmi: jaka prace i za jakie pieniadze. Nie zebym Ciebie zniechecal, ale rozmawialem ostatnio ze swoim szefem o tym kryzysie finansowym, itp. i powiedzial, ze gdy przed kryzysem wystawial ogloszenie o prace to dostawal 2 odpowiedzi, teraz wysyla ogloszenie o prace i dostaje od 12 do 14 odpowiedzi (w sensie chetnych do pracy). Sprobwac owszem mozesz, ale szanse sa niewielkie, wchodz (bedac w PL) na portale jobnet.dk i jobindex.dk i szukaj pracy wg. Twoich kwalifikacji, upodoban, checi itp. i jezeli cos znajdziesz to wysylaj CV. Zaoszczedzi Ci to czasu i pieniedzy. Bo nie posiadajac numeru CPR (dunski PESEL) jak rowniez pozwolenia na pobyt, nie wynajmiesz mieszkania/pokoiku za normalne pieniadze, nie zalozysz konta bankowego itp.


Czy dużo jest Polaków w Danii? Byłem w UK i jak dla mnie jest nas tam zdecydowanie za dużo, jeśli ktoś był tu i tam i może porównać to z góry dziękuje.
Nie to żebym był uprzedzony do naszych rodaków czy coś w tym stylu, ale jeśli jest nas gdzieś za dużo to zaraz tworzą się dziwne mity, że kradną , chleją , itd. Niestety często się to potwierdza, na czym tracą później inni normalni i uczciwy Polacy - do takich się zaliczam ,a przynajmniej się staram :D.

W UK nie bylem ale podejrzewam, ze jest nas tu mniej. Zreszta to nie ma raczej znaczenia, bo kazdy ma jakies stereotypy o innych i nic raczej tego nie zmieni. Bedac dobrym sasiadem dla kogos, mozesz jedynie zmienic swoj obraz w oczach sasiada i najblizszego otoczenia i tyle :) Ale jak natrafisz na jakiegos nacjonaliste to za nic go do siebie nie przekonasz i zawsze bedziesz ten najgorszy. Tez przed przyjazdem do Danii myslalem ze narod dunski jest idealny, ze sa super-uprzejmi, zyczliwi, zawsze pomoga itp itd. Ale okazuje sie ze czlowiek to tylko czlowiek bez znaczenia jakiej jest narodowosci, bo spotykam rowniez oprocz opisanych powyzej w superlatywach ludzi, dunczykow, ktorzy sa zawistnymi leniami, brudasami, jak rowniez ochlapusami. Przyklad. U mnie na osiedlu jeden "blok" dalej w zeszlym tygodniu, doslownie od pn. do nd. przesiadywali "sasiedzi" od godz. ok. 11:30 do 1:00 w nocy, grillujac, grajac w karty, pijac na umor i drac sie w nieboglosy (im blizej godz. nocnch tym glosniej). Z kolei pode mna mieszkaja sasiadki, ktore sa zawsze usmiechniete, one mi nieraz pomogly, ja pomoglem im i wszyscy sa zadowoleni :). Innych sasiadow z kolei, mimo ze mieszkam tu 2 lata na oczy nie widzialem ;D Takze cala paleta ludzi. To ze jestes z Polski nie znaczy ze jestes gorszy. Po prostu badz dla innych takim czlowiekiem jakim bys od innych tego oczekiwal.

Jak masz jeszcze jakies pytania do pisz na PW :)

Pzdr. G.

gosia88

  • Gość
Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sie 2010, 13:56:45 »
Hej witam  :) zgodze sie z Toba w UK jest nas zdecydowanie za duzo...bylam tam  i wiem cos na ten temat...raczej tam nie polece na stale no chyba tylko na odwiedziny... obecnie jestem w DK, stracilam prace poniewaz moja firma zostala zamknieta przez ten kryzys (a pracowalam w firmie sprzatajacej) i na chwile obecna szukam czegos przez urzad pracy ale jest bardzo ciezko, jesli potrzebuja to  z jezykiem dunskim :'(, a kto normalny w tak szybki sposob nauczy sie tego ciezkiego jezyka, chyba nikt!!!
Jesli ktos moze wie cos na temat zapotrzebowania na prace przy sprzataniu , fabrykach, magazynach , prosze o kontakt przez portal :)
serdecznnie pozdrawiam rodakow w DK :)

poloniainfo.dk

Odp: Pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sie 2010, 13:56:45 »

 

kontanthjælp - jeszcze pare pytań

Zaczęty przez jakotakoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 20440
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2010, 17:59:35
wysłana przez roga
kolejne pare slowek...

Zaczęty przez $wietlicowyDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7027
Ostatnia wiadomość 11 Lip 2008, 15:13:58
wysłana przez Slawek Kopenhaga
Pare pytań!

Zaczęty przez dar_czarDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3494
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2008, 09:19:26
wysłana przez Klingon
Erasmus - Aarhus university - parę pytań do stypendystów

Zaczęty przez FelicityDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13073
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2010, 22:25:31
wysłana przez Felicity
Pare pytan od potencjalnego imigranta

Zaczęty przez salataDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5850
Ostatnia wiadomość 24 Mar 2012, 23:38:24
wysłana przez Jomir