Ogólne > Podatki

Kto pomoze mi z tymi papierami

(1/5) > >>

Pracodawca:
Witam wszystkich na forum.Mam nastepujące pytanie pracuje w Danii od czerwca tego roku w pewnej firmie zajmujacą sie sprzataniem po zalaniach i pozarach.Pracodawca jak mnie na poczatku zapewnial w polsce zarobki beda naprawde super bo im nie chodzi o wykorzystywanie polakow lecz o dobre imie tej firmy.Pracuje nas tam 4 osoby z polski dostajemy 100koron brutto na godzine plus 12% na urlop.Ale teraz juz wiem ze cos jest nie tak pracujemy czasem w bardzo cieszkich warunkach gdzie jest grzyb popalona izolacia w domach a nawet praca przy ołowiu. Z tego co zauwazyłem w ogrodnictwie czasem maja wiecej nisz ja cos tu chyba jest nie tak a pracodawc (polak) robi sie coraz bardziej niedostepny wiecznie nic nie wie.Place 38% podatku plus 8% nie wiem za co z tego mam ulge do 10.000tys koron bez podatku ale jak sie pytam czy cos mi sie nalezy skoro jestem zameldowany w polsce i tam mam rodzine to stanowczo mowi ze nic.Mam pytanie czy jest ktos taki kto moze sprawdzic moje papiery i powiedziec na czym stoje i czy pracodawca dobrze mi placi do wykonywaniej pracy.Czy moge placic 8%  podatku zamiast 38%.ponoc jestem w jakims zwiasku ale nie wiem w jakim a na papierze nic nie mam. Mieszkam w Kopenhadze a to moj numer telefonu 50189740 jesli jest ktos mi w stanie pomoc bede wdzieczny.....Slawomir

Jomir:
Oczywiscie cos jest nie tak.. powinienes placic tylk 8%
Moze na poczatek przesledz podbne watki na forum...
Nasi rodacy napisali juz sporo na te tematy.

Pracodawca:
Mirra ja tak wlasnie mysle ze cos jest nie tak ale jak powiedzialem mojemu pracodawcy o tym podatku 8% to zaprzeproszeniem mnie wysmial i stwierdzil ze to nie mozliwe ze on mieszka od urodzenia w Danii i wie co i jak a te 8%   to placa tylko polacy którzy pracuja przy zbiorach.Dlatego teraz wzielem sprawe w swoje rece a nie bedzie mi ktos mydlil glowy. A jak z ta żółta karatą zdrowotna czy cos takigo mi sie nalezy jak place podatek.Bo moj szef powiedzial mi ze zadaje dziwne pytania.I nic nie wie.

Klingoen:
Piszesz o dwóch różnych rzeczach - warunkach pracy i płacy i o opodatkowaniu.

* 100 kr. jest stawką minimalną Normalnie płacony jest też dodatek za ewentualne nadgodziny (3 pierwsze - 50 %, potem 100 %). Możliwe że w pracy macie też styczność z azbestem który jest dużo bardziej niebezpieczny niż ołów (ocieplenie rur lub dach z eternitu). Jeżeli tak, to nie wolno wam tego robić bez ubrania ochronnego i przeszkolenia. Tak mi się przynajmniej wydaje.
* Wysokość podatku jest ustalana przez Urząd Skarbowy i wysokość zależy od ewentualnych ulg. Największą ulgą jest delegacyjne, które przysługuje przy umowie o pracę do roku czasu (znajdź więcej info na forum). Nadpłacony podatek zostanie zwrócony przy rozliczeniu rocznym w 2008, ale trzeba pamiętać wypełnić duński PIT.

malin:
Karta zolta Ci sie jak najbardziej nalezy. Musisz sie zglosic do kumuny z pozwolenie na prace i pobyt.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej