poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: szkola dunskiego  (Przeczytany 14715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anetakoz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sie 2010, 17:50:12 »
mam zamiar wybrac studieskolen, fajnie, ze jest duzo ludzi zadowolonych z tej szkoly.  :-*

ana32

  • Gość
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sie 2010, 16:00:05 »
a czy ktos może uczęszczał do køge na ten intensywny kurs???

Offline edytaaa100

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sie 2010, 20:10:32 »
Hej.
Jak ktos robi danskuddannelse 2 i zdal modul 4 to moze sprobowac dostac sie do VUC - "Dansk som andetsprog, basis". Z tego co wiem, to mozna dostac SU! Wiem tez,ze  po skonczeniu kolejnego dansk niveau G sa egzaminy i jak ktos to ladnie zda to prawdopodobnie moze sie tu uczyc w kazdej szkole zawodowej czy sredniej...Moze to bedzie dla kogos jakas idea, tymbardziej ze jak slyszalam, to jest mozliwosc dostania stupendium......

http://www.vucrifjord.dk/public/Fagbeskrivelser/dansk.som.andesprog-avu_fagbeskrivelser_2009_jla_da_andetsprog.pdf
Patrz: " Dansk som andetsprog, basis".

Pozdrawiam


Offline pitrekkbh

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Wrz 2010, 23:24:57 »
Przeczytalem wszystkie odpowiedzi na Twoj post i oniemialem wrecz.Jak mozna tak wprowadzac kogos w blad?Ja akurat ucze sie j.dunskiego w IA  na Hejrevej (6-ostatni modul).Zaczynalem kurs po polsku i musze przyznac,ze dobrze wybralem.Czy zastanowili sie,co niektorzy,ze zdecydowana wiekszosc nas,Polakow,ciezko tutaj pracuje i np.wprowadzenie do nauki j.dunskiego po polsku,jest wrecz wybawieniem?Ze czesto czlowiek do szkoly zmierza prosto z pracy i jest najzwyczajniej w swiecie zmeczony i aby koncentrowac sie na sluchaniu slow w nieznanym jeszcze jezyku?Jakos nie przypominam sobie,ze przez zajecia,ktore prowadzila Polka mialem problemy z nauczeniem sie j.dunskiego.I nie jestem tam jedynym uczniem.Kolejne grupy po nauce z Polka,przechodza na wyzsze semestry i swietnie przyswajaja wiedze od nauczyciela rodem z Danii.Po tych 5 semestrach nauki j.dunskiego,zdazylem przyzwyczaic sie do tego,ze niewiarygodna wiekszosc ludzi narzekajacych na dana placowke,ma w rzeczywistosci ogolne problemy z przyswajaniem tego jakze trudnego jezyka i wprowadzaja zamieszanie wsrod osob,ktore podchodza powaznie do tej kwestii.Jasne,wypada liczyc sie ze zdaniem innych,ale tych narzekajacych jest zdecydowanie mniej (garstka),niz nas zadowolonych i tak jak np.ja i wielu,wielu innych rodakow usatysfakcjonowanych swoimi osiagnieciami w tym zakresie.W grudniu koncze szkole,wraz z innymi rodakami.I co? Dalo sie nauczyc pomimo,ze wprowadzano nas po polsku?Dalo sie :) Tak wiec warto przekonac sie samemu,zanim zostanie sie najzwyczajniej w swiecie wprowadzonym w blad.Pozdrawiam wszystkich!

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Wrz 2010, 18:42:29 »
Dlaczego wprowadzanie w blad? Znam osobiscie wielu Polakow, ktorzy uczyli sie dunskiego po polsku i wszystkim szlo strasznie wolno. Kiedy zmienili szkole, poszlo blyskawicznie. I to nie jest wprowadzanie w blad, to sa suche fakty.
A jaka mam pewnosc, ze TY piszesz prawde? Moze jestes kims z rodziny sfrustrowanej nauczycielki i to TY wprowadzasz nas w blad. Moj przyjaciel uczyl sie wlasnie w IA i po kazdych zajeciach wracal zniechecony do domu, opowiadal jak poszlo, a mi wlosy deba stawaly. Tak zla byla to nauka. Po roku nauki nie potrafil zalatwic najprostszej sprawy. Nauczycielka miala imie na litere Z. Jesli ja znasz, przekaz, ze powinna cos zmienic w swoim systemie uczenia. Mniej opowiadania po polsku jak to drzewiej bywalo, wiecej dunskiego!
Pozdrawiam takze :)

Offline Dana

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Wrz 2010, 21:07:38 »
Nie znam szkol w Kopenhadze, ale znam wielu narzekajacych na nauke po polsku. Ja koncze Sprogcenter, po dunsku, Caly czas po dunsku od pierwszych zajec. Jest zakaz uzywania innych jezykow. I bardzo dobrze!!! Mowie biegle (na pewno nie doskonale) ale bez problemu zalatwiam wszystkie srawy, rowniez przez telefon. Mowienie wylacznie po dunsku zmusza do wiekszej koncentracji, szczegolnie, ze nie mozna sie "wyreczyc" angielskim.
Serdecznie pozdrawiam i zycze wlasciwego wyboru.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrz 2010, 09:01:01 »
Tak mnie jeszcze z samego rana pare mysli naszlo.
Czy zastanowili sie,co niektorzy,ze zdecydowana wiekszosc nas,Polakow,ciezko tutaj pracuje i np.wprowadzenie do nauki j.dunskiego po polsku,jest wrecz wybawieniem?
Wybawieniem od czego? Od myslenia? Od koncentracji? Od ciezkiej pracy umyslowej?

Cytuj (zaznaczone)
Ze czesto czlowiek do szkoly zmierza prosto z pracy i jest najzwyczajniej w swiecie zmeczony i aby koncentrowac sie na sluchaniu slow w nieznanym jeszcze jezyku?
Zawsze mi sie wydawalo, ze wlasnie na tym polega nauka jezyka obcego. Przychodze na zajecia i koncentruje sie na sluchaniu slow w tym obcym jezyku.

Co do reszty postu, moj znajomy jest nauczycielem wlasnie w IA, wypytam go o to jak wam tam idzie :)



poloniainfo.dk

Odp: szkola dunskiego
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrz 2010, 09:01:01 »

 

z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17291
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 44078
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
przeglad dunskiego auta

Zaczęty przez wojtas83001Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8082
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2012, 11:09:24
wysłana przez Emill
Wyrejestrowanie duńskiego auta z Polski, czy jest to możliwe???

Zaczęty przez koza961Dział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 14692
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2021, 19:25:46
wysłana przez spooky
Nauka duńskiego bez CPR

Zaczęty przez jk.dk6Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4416
Ostatnia wiadomość 07 Lis 2010, 14:25:57
wysłana przez rey2000