poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mieszkanie  (Przeczytany 4292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anetakoz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
mieszkanie
« dnia: 05 Sie 2010, 13:02:18 »
czy ktos wie jak wynajac mieszkanie z agencji nieruchomosci? nie chodzi mi o agencje jako posrednika miedzy mna a prywatna osobe, tylko o agencje jako strone? wiem, ze takie mieszkania sa tansze niz prywatny najem... probowalam mailowac z jedna agencja, ale bardzo szybko mnie zbyli,  twierdzac, ze nie maja aktualnie wolnych mieszkan, a ja wiem, ze wlasnie sie zwolnilo takie mieszkanko.
Chodzi mi o rade jak rozmawiac z nimi, bo do tej pory napotkalam na opor.
Ja nie chce mieszkania za darmo, chce normalnie placic czynsz, tyle ze agencji, a nie prywatnej osobie.

Offline horta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sie 2010, 14:51:15 »
hhhm
Oczywiscie na pewno ta społdzielnia cie nie zbyła tylko mieli juz zarezerwowane owo mieszkanie.Obecnie,w kazdym miescie sa społdzielnie mieszkaniowe.Nie ma problemu,zeby je znalesc i sprwadzic jakie mieszkania sa wolne.Na stronie internetowej komuny znajdziesz wykaz wszystkich społdzielni mieszkaniowych.Ale to nie wszystko.Musisz sie sama udac do społdzielni i sie zapytac czy maja na dzien dzisiejszy wolne mieszkania i jaki jest czas oczekiwania.Poniewaz teoretycznie na mieszkanie sie czeka do 2 lat.Ja osobiscie znalazlam w kazdej spoldzielni jakies wolne mieszkanie.Nie zawsze to bylo to co mi sie podobalo,ale wkoncu udalo mi sie znalesc 3pokojowe,gdzie musialam na nie poczekac 2miesiace.
Kazda społdzielnia musi miec kilka wolnych mieszkan rezerwowych dla osob,ktorym te mieszkania przysłóguja bez kolejki.Sa to:osoby z dziecmi,pogorszenie zdrowia,kalectwo,rozwód,separacja,smierc.
w jakim miescie mieszkasz?moze znam adresy.

Offline anetakoz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sie 2010, 16:59:25 »
Mieszkam w Holte i tu chcialabym zostac jakis czas. na razie jestesmy zwiazani kontraktem w wlascicielem obecnego mieszkania do czerwca 2011. a pytam juz teraz bo nie wiem jak dlugo sie czeka na takie mieszkanie. i czy np gdy ma sie male dziecko, to ma jakies znaczenie?

Offline Impossible

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sie 2010, 20:15:02 »
Zapewne ma,matki z dziećmi zawsze mają pierwszeństwo. a Czy jest mo zliwosc czekania na mieszkanie np tydzień? czy zawsze jest to kwestia miesiecy lub lat? Jeśli ktos zna w Kopenhadze adresy takich spoldzielni bardzo prosze o podanie,dziekuje z góry !

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sie 2010, 06:22:05 »
To ze sie ma jedno dziecko nic nie znaczy.
Przeciez mieszkan nie brakuje i zawsze mozna sobie wynajac na rynku prywatnym. A to ze sie akurat nie chce to nie jest argument w komunie.

Owszem duzo dzieci, rodzina z problemami, rencisci, znani w komunie wczesniej moze przyspieszyc otrzymanie mieszkania jesli w jakis sposób przekona sie komune, ze samemu nie jest sie w stanie poszukac i wynajac mieszkania.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline anetakoz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sie 2010, 09:46:01 »
ale ja nie chce mieszkania z komuny. nie wiem jak tutaj to wyglada, ale w Polsce mieszkania z gminy sa zarezerwowane dla ludzi o ciezkiej sytuacji zyciowej. ja na szczescie do takich nie naleze. ale tez nie jestem super bogata. dlaczego mam wiec placic wiecej gdy moge mniej? te agencje nieruchomosci czy spoldzielnie - nie wiem jak nazwac te firmy chyba maja inne kryteria do wynajmu mieszkan niz komuny?

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sie 2010, 10:12:20 »
Zeby otrzymac mieszkanie ze spoldzielni, trzeba sie do niej zapisac. Wiele spoldzielni ma strony internetowe i mozna to zrobic online.
oplaty wpisowego nie sa wysoki, ok 300 kr, ale zeby szukac mieszkania trzeba sie wpisac na tzw. venteliste i oplacac rocznie, zeby zachowac numer w kolejce. Czas oczekiwania na mieszkanie w roznych spoldzielniach bardzo rozny, numer w kolejce zobaczysz przy szukaniu mieszkania,  czasem duze i drogie mieszkanie mozna dostac od reki, co w danii oznacza za miesiac lub dwa.

poloniainfo.dk

Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sie 2010, 10:12:20 »

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sie 2010, 13:18:04 »
Mozesz sprobowac w BoligButikken, ktory ma biuro na dworcu glownym. Maja oni kontrakt z 6 spoldzielniami mieszkaniowymi.

Offline anetakoz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sie 2010, 13:45:20 »
dzieki  :)

poloniainfo.dk

Odp: mieszkanie
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sie 2010, 13:45:20 »

 

Mieszkanie w CPH za 3 tys. dkk - realne?

Zaczęty przez BogusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 14880
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2007, 20:27:16
wysłana przez Tula
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11471
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Pokój lub mieszkanie

Zaczęty przez MobikDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5694
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2013, 11:26:56
wysłana przez Mobik
Niedogrzane Mieszkanie w Szwecji

Zaczęty przez theodorobertDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7212
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 19:35:01
wysłana przez theodorobert
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5690
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir