Regionalne > Kopenhaga

ceny mieszkan: Kopenhaga vs Malmoe ?

(1/1)

bart247:
witam wszystkich dunczykow...  ::)

1.znajomy opowiedzial mi, ze alternatywa dla Kopenhagi jest dojazd z Malmoe.
Macie jakies doswiadczenia, czy jest to znaczna roznica cenowa, dla ktorej wartoby dojezdzac pewnie z 60 min w jedna strone ?

pytam dla mieszkania 2-3 pokoje, ok 70 m2, oczywiscie o jakies ceny orientacyjne

2.Staram sie o prace w centrum CPHagi, mozecie polecic mi jakas dzielnice z dobrym dojazdem metrem , do 45 min, w miare zielona, gdzie utrzymanie starego piesa nie bedzie problemem/ park w okolicy (wiem, wiem- wiele zalezy od wlasciciela lokalu :-))

3. Mozecie polecic mi jakies strony maklera/posrednika mieszkaniowego z wersja w jez angielskim ? Moza jakis portal jak www.domiporta.pl w Polsce, cos w ten desen ....

Dzieki z gory za poswiecony czas !

bartek, wawa

Jomir:
1. MIeszkanie w Malmo... wielu Dunczykow tak robi, mieszkania sa duzo tansze, aczkolwiek nalezy kalkulowac ceny dojazdow do Kopenhagi.... bilet na pociag miesieczyn minimum 1100 DK (nie wiem czy nie wiecej), most o ile pamietam okolo 5000 DKK (miesieczny) bo jednorazowo okolo 400 DKK w jedno strone.
NIe pamietam dokladnie, ale jesli sie myle to w granicach 10%

2. Do mieszkania z psem dobre jest Valby - sa dwa parki, w ktorych mozna puszczac psa luzem. Tu nie wystarczy zielona okolica, tu tylko w kilku parkach sa wyznaczone miejsca dla psow, i tylko tu mozna wypuscic psa - obowiazkowe sa tez woreczki na kupki.
10 minut od centrum.

3. Nasza sasiadka wlasnie sprzedaje mieszkanie 66 m kw. dwa pokoje, czwarte pietro - za 1, 85 mln DKK

4. Wynajem w okolicach centrum - 70 m kw. ze wszystkimi mediami.

Oczywiscie mozna znalezc cos w innych cenach, ja przytaczam te, ktore znam ze 100% zrodel.



bart247:
dzieki za super szybka odpowiedz Mirra !

znasz wysokosc czynszu w Valby, jakiekolwiek orientacyjne ceny dla 60-70 qm ...
pytajac o posrednika mialem na mysli wynajem, nie kupno  ;D
ceny dla kupna: iscie .....dunskie :-)

woreczki- no problem, w Rembertowie latam juz z woreczkiem ,a sasiedzi maja ubaw ....

Jomir:
jak trafie sasiadke to sprobuje podpytac za ile planuje wynajac swoje mieszkanie, tyle, ze nie wiem kiedy ja trafie :)
Te 10.000 to w samym centrum ... z tym, ze Valby tez nie jest najtansze... ogolnie Kopenhaga do najtanszych nie nalezy...

wrzuc wyszukiwarke, bylo juz na forum o cenach mieszkan i o spoldzielniach.. to dobra alternatywa dla wynajmu... ale trzeba tu juz byc...

aha.... nie wiem czym karmisz swego czwroronoga, ale karma markowa jest tu znacznie drozsza. Ja przywoze z Polski po 30 kilogramow, wiec mam zawsze zapas na 4 miechy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej