poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: wizyta u lekarza - jak to wygląda?  (Przeczytany 5349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« dnia: 14 Wrz 2010, 22:06:42 »
Witam
Chciałabym pójść tutaj w Danii do lekarza - laryngologa. Sprawa wygląda tak, że byłam u takiego lekarza w PL i poradził mi, by usunąć migdały, gdyż jeden mi ropieje (nie mocno, ale to juz i tak jest wskazanie do usunięcia). Z tego co czytałam na Internecie, to usuwanie migdałów to ostateczność. Chciałabym to skonsultować z lekarzem w Danii i jeśli faktycznie lepiej będzie go usunąć, to może zrobiłabym to tutaj, ponieważ jestem tu ubezpieczona. Może ktoś z Was miał usuwane migdały tutaj? Jak to wygląda?
A druga sprawa to prośba o informację dotyczącą wizyty u lekarza - tzn. chodzi mi o to jak sie wybrać i co należy załatwić przed taką wizytą? Nigdy tu jeszcze nie byłam u lekarza. Dodam, że rozmawiam już po duńsku, ale na taką wizytę chciałabym mieć tłumacza. Jak to się załatwia i jak to wygląda "od kuchni" ?

Pozdrawiam

inna

  • Gość
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrz 2010, 08:33:25 »
Hej ! Musiz skontaktowac sie z twoim osobistym lekarzem. Na tej zoltej karcie masz napisane adres i jego numer telefonu.  Dzwonisz i umawiasz sie na wizyte. I on podejmie decyzjie czy musi cie skierwoac do specjlaisty . Co do tlumacza. Musisz chyba skontaktowac sie z jakism biurem. I oni ci podpoiwedza. 

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrz 2010, 08:46:49 »
wydaje mi sie ze do takeigo wstepnego badania tlumacz ci niepotrzebny,chyba ,ze lekarz stwierdzi,że nie dacie rady się dogadac.Jest mozliwosc tlumaczenia telefonicznego,tzn, przy tobie dzwonia do biura tlumaczy i albo wlaczaja funkcje glosnomowiaca albo podaja ci sluchawke.Inaczej jest jak bys w razie czego miala miec zabieg,wtedy tlumacz powinien byc na miejscu i tlumaczyc wszystko pokolei!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrz 2010, 08:58:38 »
Hej ! Musiz skontaktowac sie z twoim osobistym lekarzem. Na tej zoltej karcie masz napisane adres i jego numer telefonu.  Dzwonisz i umawiasz sie na wizyte. I on podejmie decyzjie czy musi cie skierwoac do specjlaisty . Co do tlumacza. Musisz chyba skontaktowac sie z jakism biurem. I oni ci podpoiwedza. 
Roznie to sie praktykuje. Zwroc sie do lekarza i popros o tlumacza. On skontaktuje komune/tolkekontoret. i poprosi o tlumacza.
O ile mi wiadomo do laryngologa i okulisty nie potrzebne jest skabusewanie od swojego lekarza. Zadzwon do laryngologa - bedzie wiedzial czy potrzebujesz skabusewanie.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrz 2010, 09:09:00 »
roga mnie wyprzedzil nieco :) nie bede jednak redygowal mojego tekstu

Napisz na google: "fjernelse af mandler.. i miejsce zamieszkania" poczem zadzwon do wybranego laryngologa i zapytaj czy jest potrzebne skabusewanie od twojego lekarza (jestem nieomalze przekonany, ze nie, zreszta tak jak do okulisty).Laryngolog cie zbada i skieruje na operacje; jesli jest czekanie ponad 2 miesiace na operacje w szpitalu, wtedy mozesz wybrac innego, prywatnego i szybszego"operatora" ktory jest na zatwierdzonej przez Sundhedsstyrelse liscie (dostaniesz list o tej mozliwosci).Wybranego lekarza mozesz spytac o tlumacza, jesli nie ma tej mozliwosci to lepiej znajdz tutaj kogos z tutejszej "parafii" bo biura sa drogie.

inna

  • Gość
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrz 2010, 11:38:07 »
Nigdy nie dostaniesz się do okulisty czy laryngologa bez uprzedniej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Tak jest w Dk.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz 2010, 12:40:56 »
Nigdy nie dostaniesz się do okulisty czy laryngologa bez uprzedniej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Tak jest w Dk.


Jeżeli jesteś w ciąży i masz wadę wzroku możesz umówić się na badanie okulistyczne pomijając lekarza rodzinnego przyjmuje w najszybszym terminie jak to jest możliwe , czasami  może to trwać  około miesiąca.

Słowo nigdy nie zawsze się sprawdza , to tak na przyszłość.

poloniainfo.dk

Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz 2010, 12:40:56 »

inna

  • Gość
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrz 2010, 12:46:39 »
Jeżeli jesteś w ciąży i masz wadę wzroku możesz umówić się na badanie okulistyczne pomijając lekarza rodzinnego przyjmuje w najszybszym terminie jak to jest możliwe , czasami  może to trwać  około miesiąca.

Słowo nigdy nie zawsze się sprawdza , to tak na przyszłość.

Ok- prawdopodobienstwo - odpowiada.

Uprzejmosc ludzka nie zna granic !!!!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrz 2010, 13:50:55 »
Pleciesz glupoty inna, mialem klopoty ze wzrokiem przed paroma tygodniami i moj lekarz powiedzial, ze nie musze miec skabusewania do okulisty i to bylo w Kopenhadze w Danii.Dawno temu juz slyszalem ze do laryngologa sa takie same zasady.
Racjonalnie rozumujac to lekarz domowy nie ma b.drogiego sprzetu (umiejetnosci pewnie tez nie) zeby badac wzrok i dlatego Sundhedsstyrelse nie oplaca sie placic za twoja wizyte u lekarza, ktory cie automatycznie wysle do okulisty, te same zasady dzialaja prawdopodobnie tez w stosunku do laryngologa.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrz 2010, 14:03:24 »
Nigdy nie dostaniesz się do okulisty czy laryngologa bez uprzedniej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Tak jest w Dk.
Eeee tam,ja dostałam się bez skabusewania.Fakt,czekałam 5 tygodni na pierwszą wizytę ale,że nie byłam w ciąży,nie mam wady wzroku to czekanie nie było uciążliwe.Teraz raz na rok chodzę na kontrolę.Mąż,któremu wpadł opiłek żelaza do oka,dostał się od ręki.

U laryngologa byłam,dostałam skabusewana przez lekarza rodzinnego ale czy konieczne to nie wiem.Lekarka (na stażu) była tak miła,że sama zadzwoniła i mnie umówiła jeszcze na ten sam dzień :)
Co do tłumacza to nie pomogę bo nie korzystam.

Offline kali

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrz 2010, 15:58:26 »
jak  idziesz do lekarza rodzinnego to zadzwon umow sie na wizyte i powiedz ze chcesz tlumacza oni zalatwia ci go za darmo z komuny,ja tak robie za kazdym razem gdy mam wizyte. Mysle ze taka sama zasada jest u laryngologa. Podrawiam

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrz 2010, 18:20:09 »
Żona ma usunięte oba migdałki.
Najpierw rozmawiała z lekarzem domowym, bo miała bardzo częste zapalenie gardła.
Dostała skabusewanie do lekarza "Øre- næse- hals". Specjalista popatrzył i wyznaczył termin na operację usunięcia jednego migdałka.
Operacja odbyła się w jego gabinecie, a nie w szpitalu, w pełnym uśpieniu. Tego samego dnia wróciła do domu. Przez tydzień mogła przełykać tylko płyny po uprzednim spożyciu rozpuszczalnego środka przeciwbulowego - kodimagnyl.
Po kilku latach sytuacja powtórzyła się z drugim migdałem. W tej chwili zapalenia gardła nie zdarzają się.

Życzę zdrówka :)

poloniainfo.dk

Odp: wizyta u lekarza - jak to wygląda?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrz 2010, 18:20:09 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16961
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12561
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14298
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15661
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16445
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy