poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.  (Przeczytany 215213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jamesdin

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Lut 2013, 15:06:27 »
kasia23jagoda - wszystko napisane z dużej litery to krzyk. Na żadnym forum krzyk nie jest tolerowany. Takim postępowaniem nie wymusisz odpowiedzi.
Druga sprawa, to nie ten wątek, piszesz w tym wątku nie na temat i zaśmiecasz.
Moja propozycja to, ochłoń, pomyśl o co chcesz zapytać i poszukaj odpowiedniego wątku. Osobiście, nigdy bym nie odpowiedziała na Twój post.
Pozdrawiam.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Lut 2013, 19:52:28 »
Jamesdin:

1) Dziewczynie włączył się może CapsLock a ty na nią od razu naskakujesz. Jesteś tu nowa, wiec cię uświadomię, że takie zachowanie też nie należy do mile widzianych.

2) To jest forum dyskusyjne, więc jeśli ma ochotę popisać nie do końca na temat wątku to jej sprawa, a nie powód do objeżdżania nowej forumowiczki. Tu się dyskutuje. Poza tym wątek na temat. Jest w Danii "nowa" to pyta. Może jedynie nie przeszukała wszystkich tematów gdzie już znalazłaby odpowiedzi i tyle. O tym jej tak grzecznie napisałaś  :)

3) Właściwie to ty zaśmiecasz i nie piszesz na temat (jak już innych krytykujesz) i jeśli nie masz ochoty jej pomóc to napewno nie będzie płakać z tego powodu. Ty właśnie odpowiedziałaś na jej post, ale nic konstruktywnego nie wniosłaś.

Kasia23jagoda:

Napisałaś mało info, chodzi ci o zwykłe "rodzinne"? Dziecko nie jest adoptowane przez męża? Najlepiej skontaktuj się z Familie- og Beskæftigelsesforvaltningen, to dostaniesz konkretne odpowiedzi. Tutaj na forum rzeczywicie temat by nieraz poruszany, ale takiego przypadku jak twój chyba nie było. Powodzenia  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Lut 2013, 19:56:30 »
Jamesdin:

1) Dziewczynie włączył się może CapsLock a ty na nią od razu naskakujesz. Jesteś tu nowa, wiec cię uświadomię, że takie zachowanie też nie należy do mile widzianych.

2) To jest forum dyskusyjne, więc jeśli ma ochotę popisać nie do końca na temat wątku to jej sprawa, a nie powód do objeżdżania nowej forumowiczki. Tu się dyskutuje. Poza tym wątek na temat. Jest w Danii "nowa" to pyta. Może jedynie nie przeszukała wszystkich tematów gdzie już znalazłaby odpowiedzi i tyle. O tym jej tak grzecznie napisałaś  :)

3) Właściwie to ty zaśmiecasz i nie piszesz na temat (jak już innych krytykujesz) i jeśli nie masz ochoty jej pomóc to napewno nie będzie płakać z tego powodu. Ty właśnie odpowiedziałaś na jej post, ale nic konstruktywnego nie wniosłaś.

Kasia23jagoda:

Napisałaś mało info, chodzi ci o zwykłe "rodzinne"? Dziecko nie jest adoptowane przez męża? Najlepiej skontaktuj się z Familie- og Beskæftigelsesforvaltningen, to dostaniesz konkretne odpowiedzi. Tutaj na forum rzeczywicie temat by nieraz poruszany, ale takiego przypadku jak twój chyba nie było. Powodzenia  :)

Zrewiduj najpierw swoje OK?

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Lut 2013, 19:58:03 »
Reksio  :) a ja myślę, że jamesdin wcale nie jest nowa . To stara forumowiczka pod nowym nickiem .
Zgadnij kto ?  ;) :D

Reksio ty się znasz na takich sprawach, napisz do dziewczyny ,może rzeczywiście trzeba nią pokabusewać,moze jest całkowicie tu nowa i dlatego bezradna ?   

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Lut 2013, 20:00:40 »
kasia23jagoda - wszystko napisane z dużej litery to krzyk. Na żadnym forum krzyk nie jest tolerowany. Takim postępowaniem nie wymusisz odpowiedzi.
Druga sprawa, to nie ten wątek, piszesz w tym wątku nie na temat i zaśmiecasz.
Moja propozycja to, ochłoń, pomyśl o co chcesz zapytać i poszukaj odpowiedniego wątku. Osobiście, nigdy bym nie odpowiedziała na Twój post.
Pozdrawiam.


To po kiego licha odpowiadasz? Nudzi sie? Czat uruchomiony, sprobuj tam "popyskowac"!

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Lut 2013, 20:26:59 »
Reksio  :) a ja myślę, że jamesdin wcale nie jest nowa . To stara forumowiczka pod nowym nickiem .
Zgadnij kto ?  ;) :D

Reksio ty się znasz na takich sprawach, napisz do dziewczyny ,może rzeczywiście trzeba nią pokabusewać,moze jest całkowicie tu nowa i dlatego bezradna ?

Dzięki, właśnie o tym myślałam, ale nie znam przypadku gdzie matka tu mieszka ale nie pracuje. Dziewczyna podała za mało informacji. Jeśli się do mnie zgłosi to mogę jedynie podzwonić tu i tam w jej imieniu, jeśli nie zna duńskiego  :)

A ten życzliwy ton rzeczywiście mi kogoś przypomina  ;D ale po co miałaby to robić?
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Lut 2013, 20:48:18 »
Skoro zastanawiacie się nad tożsamością nowej/starej forumowiczki, to czy własciwym tropem jest przyjmowanie kolejnych męskich nicków ;) ;D :P?

Choć po zastanowieniu ...fiksacja na "zaśmiecanie wątków" też mogłaby byc tropem ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 21:25:19 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Lut 2013, 20:48:18 »

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Lut 2013, 22:20:53 »
No nie wiem, żadna ze mnie Malanowska - chyba tego nie rozszyfruję  8)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline penseur

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Lut 2013, 23:03:28 »
Jamesdin:

1) Dziewczynie włączył się może CapsLock a ty na nią od razu naskakujesz. Jesteś tu nowa, wiec cię uświadomię, że takie zachowanie też nie należy do mile widzianych.

2) To jest forum dyskusyjne, więc jeśli ma ochotę popisać nie do końca na temat wątku to jej sprawa, a nie powód do objeżdżania nowej forumowiczki. Tu się dyskutuje. Poza tym wątek na temat. Jest w Danii "nowa" to pyta. Może jedynie nie przeszukała wszystkich tematów gdzie już znalazłaby odpowiedzi i tyle. O tym jej tak grzecznie napisałaś  :)

3) Właściwie to ty zaśmiecasz i nie piszesz na temat (jak już innych krytykujesz) i jeśli nie masz ochoty jej pomóc to napewno nie będzie płakać z tego powodu. Ty właśnie odpowiedziałaś na jej post, ale nic konstruktywnego nie wniosłaś.


Ad. 1
Może też warto zauważyć, że wykrzyknik na wstępie też "włączył się może".
"Też (nie należy do mile widzianych)" - potwierdza, że jamesdin miała rację.

Ad. 2
Krytyka, czy obrona jamesdin? Wszak pkt 1 zakłada, że też jest tu nowa.

Ad. 3
Może ton tego punktu nie jest znacznie, ani nawet trochę milszy od tonu jamesdin.

3 paragrafy sztorcowania jamesdin + 1 paragraf dobroci dla zaciętego capslocka => 25% różnicy względem przeciwnika. Brawo!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Lut 2013, 23:23:49 »
Jezeli Ty i Twoje dziecko przyjechaliscie do Danii jako czlonekowie rodziny Twojego meza. I na podstawie tego, ze on pracuje, zostaliscie zarejestrowani  i zameldowani w tym kraju. To bedziesz otrzymywala rodzinne na dziecko, w takim wymiarze, jaki jest proporcjonalny do okresu przepracowanego przez Twojego meza.
NIe ma znaczenia czy dziecko jest Twojego meza czy nie.
Jezeli zostalo zarejestrowane jako czlonek jego rodziny, to czlonkiem rodziny jest.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Lut 2013, 23:24:05 »
penseur jedną rzecz w swojej analizie pominąłeś jamesdin nie jest nową forumowiczką,
a starą forumowiczką ukrywającą się pod nowym nickiem  :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Lut 2013, 23:26:36 »
Jamesdin:

2) To jest forum dyskusyjne, więc jeśli ma ochotę popisać nie do końca na temat wątku to jej sprawa, a nie powód do objeżdżania nowej forumowiczki. Tu się dyskutuje. Poza tym wątek na temat.
Kasia23jagoda:

Napisałaś mało info, chodzi ci o zwykłe "rodzinne"? Dziecko nie jest adoptowane przez męża? Najlepiej skontaktuj się z Familie- og Beskæftigelsesforvaltningen, to dostaniesz konkretne odpowiedzi. Tutaj na forum rzeczywicie temat by nieraz poruszany, ale takiego przypadku jak twój chyba nie było. Powodzenia  :)

O punkcie 2 - bede pamietala  ;D

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline penseur

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Lut 2013, 23:59:38 »
penseur jedną rzecz w swojej analizie pominąłeś jamesdin nie jest nową forumowiczką,
a starą forumowiczką ukrywającą się pod nowym nickiem  :)

MC, jedną rzecz w swojej analizie pominęłaś: odpowiadałem na tezy Reksia, nie stan faktyczny lub domniemany.
Ale gdyby Reksio miał sekretną wiedzę, którą masz Ty, to pewnie wypadł by mu/jej pkt 1 z tryptyku rugania.
Dobranoc.

Offline kasia23jagoda

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Lut 2013, 13:51:36 »
witam ponownie,jestem tu od nie dawna z jakieś 6miesiecy i nie znam regół i obyczaji na tym forum, po drugie nie wiedziałam ,że ma to jakies znaczenie czy pisze dużymi czy małymi literami, za zwyczaj pisze dużymi jest mi tak wygodnie i nic więcej, ale jeśli kogoś ty obraziłam to przepraszam.ogólnie chodzi mi o zwykłe rodzinne,tak có córka i ja jesteśmy zameldowane i zarejestrowane przy męż. dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich ;-)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Lut 2013, 16:45:16 »
Dzięki, właśnie o tym myślałam, ale nie znam przypadku gdzie matka tu mieszka ale nie pracuje. Dziewczyna podała za mało informacji. Jeśli się do mnie zgłosi to mogę jedynie podzwonić tu i tam w jej imieniu, jeśli nie zna duńskiego  :)

A ten życzliwy ton rzeczywiście mi kogoś przypomina  ;D ale po co miałaby to robić?
   Moze ja sie wtrace, bo bylam w takiej sytuacji na poczatku w Danii. Przyjechalam z moim dzieckiem do mojego ex i nie pracowalam i zasilek otrzymalam. Ale to bylo w polowie 2011. Nie wiem, czy teraz przepisy sie nie zmienily...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Informacje dla nowych obywateli Danii o zyciu i rodzinie w tym kraju.
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Lut 2013, 16:45:16 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249403
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26320
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32606
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29443
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10409
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa