Ogólne > Rodzina ...

Poród w Danii

(1/3) > >>

zyrafffkaa:
cześć wam !
Mam pytanie odnośnie porodu w Danii. Jeżeli mój mąż ma tutaj stały pobyt, pracuje legalnie itp. to czy ja mogłabym rodzic tutaj skoro to jest tez jego dziecko i czy to obejmuje jego ubezpieczenie? Jak to jest gdy nagle kobieta dostaje boli i zaczyna sie akcja porodowa.... czy ten poród w moim przypadku byłby bezpłatny czy tez płatny? Jeżeli płatny,to jaki jest tego koszt?? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

piatka:
Proponuje, zeby maz wszystkiego dowiedzial  sie w komunie, jest tyle roznych przepisow dla roznych grup, ze tak bedzie najprosciej.
Moja sasiadka dwa dni temu urodzila trzecie dziecko. Jak rozpoczely sie bole, pojechala do szpitala, gdzie stwierdzono, ze przyjechala za wczesnie i kazano jej jechac do domu.
 Tak jezdzila trzy razy, za czwartym ja przyjeto, dostala tabletki na przyspieszenie akcji porodowej, a po dwoch godzinach, nie po 12 jak pisalam wczesniej, kazali jej opuscic szpital. Nie miala zadnych komplikacji, zadnego szycia. Hotel przy szpitalu jest, owszem, tylko trzeba za niego placic :(
 

zyrafffkaa:
Dziekuje piatka za odpowiedz... Tyle ze maz dzownil do komuny oni zas odeslali go do Familiestyrelse...a tam stwierdzili ze nic takiego nie wiedza i ze trzeba sie o to spytac lekarza... kazdy odsyla do kogo innego :/ My chcemy tylko wiedziec czy taki porod bylby platny czy nie, jezeli tak to jaki jest tego koszt...

RybkaWillego:
Jeżeli kobieta ma żółtą kartę to rodzi za darmo. A ja słyszałam, że jeżeli kobieta nie ma żółtej karty a dziecko urodzi się w terminie to poród jest bezpłatny. natomiast jeżeli nie w terminie to trzeba płacić 30.000 dkk za poród i 1000 dkk za każdą dobę w szpitalu. Są to nie potwierdzone informacje od mojej koleżanki i nie wiem czy na pewno tak właśnie jest.

Pozdrawiam 

Jomir:
NIe zaplaci jedynie wtedy jesli pobierze odpowiednie dokumenty w ZUS uprawniajace do swiadczen zdrowotnych za granica, ale wiaze sie to z tym, ze musi byc w Polsce uprawniona do swiadczen ZUS ... wowczas on za nia zaplacia w ramach obowiazujacego prawa unijnego...
... jesli nie,  moze przejrzec oferty firm ubezpieczeniowych, moze w ktorejs znajdzie opcje zwiazana z porodem za granica.

Jesli nie, niestety bedzie musiala zaplacic.

Byla o tym wielokrotnie mowa na forum, ale napisze jeszcze raz... Tu nie ma tak jak w Polsce swiadczen dla czlonkow rodziny osoby pracujacej. Tu kazdy musi miec swoja zolta karte.

Nie wiem ile masz jeszcze czasu, ale moze uda CI sie jeszcze zalatwic formalnosci zwiazane z jej otrzymaniem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej