poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polska restauracja w Kopenhadze  (Przeczytany 52558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Paź 2007, 21:44:51 »
Moze ze mnie paskudna tradycjonalistka...

Z wrazenia przegladnelam polska ksiazke kucharska. Oprocz 15 rodzajow sernika, nie znalazlam propozycji podania sernika z bita smietana.

Postaram sie jednak o wyrozumialosc kolejnym razem.

Manior, te pabusegi z serem, to byly na slodko. Ruskich z bita smietana sobie nie wyobrazam.




Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Paź 2007, 23:10:47 »
Tak, te pabusegi były na słodko.

Pozdrawiam

Dawid Sinilo

  • Gość
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Sty 2008, 01:17:25 »
Ok TAk wiec zapraszam do restauracji wszystkich ktorzy jeszcze nie byli i tych ktorzy juz byli :)

Nastapila zmiana menu, przy ktorej pracowal sam Bo Bech szef kuchni w restauracji Paustian.
Restauracja brala udzial w nagraniach programu " Kniven for Struben "  w TV3 nagrania zostaly zakonczone a na emisje trzeba cierpliwie poczekac :)

Z dokladnym menu mozna zapoznac sie na stronie restauracji  www.zubr.dk

P.S Ceny rowniez ulegly zmianie, na kozysc klijentow.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Sty 2008, 07:52:33 »
Jeszcze żeby tą restaurację dało się zauważyć z ulicy ... Niestety jest niemal niewidoczna !!
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Tula

  • Gość
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Sty 2008, 14:42:43 »
Restauracja brala udzial w nagraniach programu " Kniven for Struben "  w TV3 nagrania zostaly zakonczone a na emisje trzeba cierpliwie poczekac :)
Gdyby znal Pan date emisji, prosze dac znac, chetnie obejrze.

Co do menu, strasznie je okroiliscie Panstwo, ale rozumiem, ze skoro obnizono ceny, cos musialo poleciec. Niestety, ja nie odwiedze, bo z menu moge zjesc tylko deser -- jestem wegetarianka. Poprzednio mialam jeszcze rydze i ruskie pabusegi ;).

Ciekawi mnie ten gulasz z zubra. Ze szkoly wiem bowiem, ze to gatunek scisle chroniony, a zeby nie polegac tylko na swojej pamieci:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 roki żubry w Polsce podlegają ścisłej ochronie.
I choć uważa się, że żubry są jednym z gatunków, których zagrożenie wyginięcia nieco zmalało to gatunek ten znalazł się również na liście zwierząt ginących i zagrożonych Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt oraz na liście Czerwonych Ksiąg Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Podlegają one również międzynarodowej konwencji berneńskiej
(o ochronie gatunków dzikiej fauny i flory europejskiej oraz ich siedlisk naturalnych) oraz wymienione są w dyrektywie siedliskowej jako jeden z nielicznych gatunków priorytetowych dla Unii Europejskiej.


Dostaliscie dyspense czy jak?


Tak czy owak sukcesow zycze w tej nowej odslonie!

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Sty 2008, 16:07:21 »
Sa mozliwe polowania komercyjne na zubry w Polsce. Wydaje mi sie, ze okolo 5-10 szt. w roku. Wysokosc oplaty to stawka rzedu 50 tys USD.
Mozna tez uzyskac mieso z zubrow hodowlanych, czy raczej  bizonow amerykanskich. Hoduje je na przykad syn Andrzeja Leppera.
« Ostatnia zmiana: 25 Sty 2008, 16:56:04 wysłana przez mala_z_Aarhus »

Tula

  • Gość
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Sty 2008, 16:10:22 »
Mozna tez uzyskac mieso z zubrow hodowlanych, czy raczej  bizonow amerykanskich. Hoduje je na przyklad syn Andrzeja Leppera.
To wiele wyjasnia ;).

poloniainfo.dk

Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Sty 2008, 16:10:22 »

Dawid Sinilo

  • Gość
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Sty 2008, 20:07:29 »
O dokladnej dacie emisji programu poinformuje wczesniej.

Co do menu zapraszam na zupe borowikowa i jesli je pani rybe to na Sandacza ( wiem z doswiadczenia iz niektorzy wegetarjanie jedza)

w temacie miesa z Zubra, jest dostepne jak najbardziej ale kupno graniczy z cudem, nam sie udalo. Mieso ktore idzie na sprzedaz zazwyczaj jest ze zwierzat po wypadkach lub wymagajacych odstrzalu.

Menu zostalo okrojone gdyrz wiekszy nacisk kladziemy na swiezosc produktow i ich jakosc :)

Pozdrawiam i Zapraszam

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Sty 2008, 20:31:49 »
Witam!!!!
Mięso zwierząt po wypadku jest zabronione do spożycia, więc w tym momencie powinen Pan nieco poczytać na ten temat, a jestem tego 100%, prowadze skup dziczyzny w Polsce, i stąd moja pewność co do wyżej wymienionego przepisu, a poza tym wydaje mi się ze żubry najczęściej przebywaja w rezerwatach, wiec coś tu nie gra, a może to zwykla dziczyzna -pozdrawiam i zycze wiecej ostroznosci w pisaniu : ) :) :)

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Sty 2008, 20:38:36 »
Moze to danie sobie odpuszcze...Powypadkowe lub odstrzal z przyczyn sanitarnych (tak rozumiem, slowa, iz wymagaja odstrzaly), czyli jakies z pasozytami czy zbyt oslabione chorobami, aby przezyc.
Br...

Wlasnie zubry z rezerwatu sa do odstrzalu z puli Min Ochrony Srodowiska.

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Sty 2008, 21:12:34 »
W Danii też są żubry, czy też bizony hodowlane. Nie znam się na różnicach. Ale to napewno nie były kozy  ;D
Zamieszczam zdjęcie które pstryknąłem w maju 2005 koło miasta Søndersø na wyspie Fyn.
Nie wyglądały co prawda apetycznie, ale być może takie mięso też można kupić w samej Danii.
Widziałem też kilka hodowli danieli - takie szare jelenie i sarny.

Darz Bór !

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Sty 2008, 21:27:02 »
Nie jest ze mnie jakis straszny smakosz, ale znam takkich co twierdza, ze mieso z hodowli, np jeleni, danieli itd nie smakuje tak jak zwierzat pozyskanych w trakcie polowania. Moze to roznica w ilosci wydzielonej adrenaliny, ilosci miesni czy lesnej diety. Nie wiem, ale z dobroci serca to hodowli sie raczej nie zaklada.

Dziekuje Manior za dawke nowej wiedzy o Danii.

I to tyle Off-topic.

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Sty 2008, 21:48:50 »
Nie jest ze mnie jakis straszny smakosz, ale znam takkich co twierdza, ze mieso z hodowli, np jeleni, danieli itd nie smakuje tak jak zwierzat pozyskanych w trakcie polowania. Moze to roznica w ilosci wydzielonej adrenaliny, ilosci miesni czy lesnej diety. Nie wiem, ale z dobroci serca to hodowli sie raczej nie zaklada.

Dziekuje Manior za dawke nowej wiedzy o Danii.

I to tyle Off-topic.
Jasne, że tak, ma na to wpływ wiele czynników, sam fakt żywienia zwierząt, wiec zupelnie jest to racja.
A swoja drogą 3/4 zwierzyny pochodzącej z skupów, jest eksportowana wlaśnie do kraji skandynawskich, więc kupując można być pewnym, że nic się nie stanie po konsumpcji.
Cieszy mnie fakt (będę teraz nieskromna ), że w mojej lodówce czeka na swą kolej polędwiczka z sarny i żeberka z dzika mniammmmmm :):):):)
Jak dobrze być myśliwym, troche mało aktywnym ale cóż a jak juz się ma pokolenie myśliwyh w rodzinie to norma jest sluchanie czasem naprawde ciekawych opowieści....
P.S. W dniach 5 stycznia - 10 stycznia brałam udział w polowaniu dewizowym, myśłiwi byli właśnie z Danii, a dokładnie Billund.

Darz Bór!!

Dawid Sinilo

  • Gość
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Sty 2008, 16:31:01 »
Dziwne ze zajmuje sie pani Kamo skupem dziczyzny, jesli tak to zna napewno pani firme Las Olsztyn oraz Skwierzyne od ktorej importujemy Zubra jak i inne mieso z dziczyzny ;)

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Sty 2008, 17:48:47 »
Nabusezumiem co jest w tym dziwnego dla Pana, ze zajmuje sie tym, oczywiscie, że znam, Skwierzyna nie ma dobrej opinii wśród myśliwych ale to nie temat by pisać o nim.
A swoja droga importuja Pantwo z firm, podczas, gdy zwierzyna uzyskana poprzez postrzal sanitarny lub uzykana z wypadku ulega utylizacji, więc cieżko dostrzec gdzie jest prawda, a poza tym brzmi conajmniej dziwnie, że żubr prawnie chroniony w Polsce jest towarem importowanym, (chyba , że pochodzi z prywatnej hodowli )
Chyba, że droga importu jest nielegalna... ale to juz najmniej mnie interesuje....
Jeszcze nie raz Pana zdziwi co potrafi kobieta,  która w gronie myśliwych jest bardzo ceniona.
Pozdrawiam, życząc samych sukcesów.....

Darz Bór

poloniainfo.dk

Odp: Polska restauracja w Kopenhadze
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Sty 2008, 17:48:47 »

 

Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 22279
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Polska emigracja "kulturalna" ;)

Zaczęty przez TulaDział Kultura

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 28648
Ostatnia wiadomość 27 Lis 2008, 01:24:01
wysłana przez Slawek Kopenhaga
Zwrot za dojazdy Polska-Dania

Zaczęty przez feliksambaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6963
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2016, 19:15:39
wysłana przez feliksamba
Mecz Polska - Dania

Zaczęty przez waruinyDział Hydepark

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 14218
Ostatnia wiadomość 15 Sie 2013, 20:53:39
wysłana przez aisak
Polska firma a podatek w Danii.

Zaczęty przez dzinxDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7192
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2016, 14:32:38
wysłana przez Jomir