poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Studia w Danii po duńsku  (Przeczytany 56421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Studia w Danii po duńsku
« dnia: 01 Wrz 2010, 07:49:16 »
Ciekawi mnie, ile, pośród nas, jest osób studiujących w Danii- ale - po duńsku.
Zapraszam do dyskusji  ;)

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrz 2010, 15:36:12 »
Liczy sie HgS - for studenter?

To nie jest na Uniwerku, to jest Business College, kierunki handlowe finansowe, ekonomiczne, IT
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Gru 2010, 14:21:51 »
Jeśli jest to "Videregåendeuddanelse", także 2- letnie, to tak  :)

[Posted on: 01 Wrz 2010, 16:27:10]

"Podbijam" wątek - może ktoś przeoczył, a może ktoś zamierza rozpocząć studia od semestru letniego (tj. na przełomie stycznia/ lutego)..? Miło było by wymienić opinie :-)


inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Gru 2010, 16:16:50 »
Ja mam az 2 szkoly po Dansku :P. I zaczynam (mam nadzieje) kandidat i folkesundhedvidenskab od wrzesnia. Mam nadzieje ze mi sie uda.

kicha

  • Gość
STUDIA PO DUNSKU
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lut 2011, 13:43:38 »
Czy jest moze ktos, kto niedawno rozpoczol studia po dunsku? Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob wyglada przyjecie sie do takiej szkoly,
i jak bardzo wazne sa wyniki z matury? Koncze za niedlugo modul 5.3 i zaczynam na studioprøve,w tym samym czasie bede pisala w maju mature w Pl.
Kiedy to mam na mysli dostac sie do jakies z lepszych szkol handlowych w Kbh. Prosze o jakies sensowne wskazowki i zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lut 2011, 17:14:36 »
A czy bedziesz zdawala mature rowniez z j. polskiego?

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lut 2011, 18:07:15 »
Ja konczylam. Skladasz papiery do szkoly i czekasz. Moga a nie musza wezwac na rozmowe. Ogolnie im wiecej masz praktyki tym lepiej dla Ciebie.
A o jaka szkole tzn. kierunek chodz ?
Pozdr.

[Posted on: 01 Lut 2011, 18:05:14]

A ty znow  ;D ;D ;D to juz nudne bywa.

[Posted on: 01 Lut 2011, 18:06:25]

A to ostanie zdanie to do roga-cza  ::)

poloniainfo.dk

Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lut 2011, 18:07:15 »

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lut 2011, 03:22:26 »
komentarz do eufemizmu Rogi: w Polsce mature zdaja teraz panienki metoda testowa, wystarczy krzyzyk w odpowiedniej rubryce

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: STUDIA PO DUNSKU
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lut 2011, 06:44:09 »
Czy jest moze ktos, kto niedawno rozpoczol studia po dunsku? Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob wyglada przyjecie sie do takiej szkoly,
i jak bardzo wazne sa wyniki z matury? Koncze za niedlugo modul 5.3 i zaczynam na studioprøve,w tym samym czasie bede pisala w maju mature w Pl.
Kiedy to mam na mysli dostac sie do jakies z lepszych szkol handlowych w Kbh. Prosze o jakies sensowne wskazowki i zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam

Najpierw naucz sie pisac poprawnie po polsku.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lut 2011, 09:09:58 »
komentarz do eufemizmu Rogi: w Polsce mature zdaja teraz panienki metoda testowa, wystarczy krzyzyk w odpowiedniej rubryce
Teraz rozumie troche lepiej. hmmm....Krzyzyk w odpowiedzniej rubryce...to wystarczy juz tylko umiejetnosc jako takiego czytania? a z oisaniem, to juz moze nie takie istotne, nawet podpis mozna zlozyc "krzyzykiem". Oswiecilo mnie nareszcie, dlaczego
posy wygladaja jak wygladaja. Jestem troche starszej daty i matura wygladala nieco inaczej. A tak na marginesie, mlodziez dunska tezma olbrzymie problemy nie tylko z pisaniem ale i czytaniem, pomijajc mnostow innych problemow.

kicha

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lut 2011, 16:29:04 »
Kierunek handel miedzynarodowy,abo poprostu handel. Jest pelno szkol ,oczywiscie chcialabym dostac sie do tej najlepszej.
O jakiej praktyce piszesz?
Pozdrawiam

[Posted on: 02 Lut 2011, 16:24:15]

Czasem sa na tym swiecie idoci ktorzy niemaja zielonego pojecia o tym co sami pisza..
Pozostawie to bez komentarza..

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: STUDIA PO DUNSKU
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lut 2011, 17:04:49 »
Czy jest moze ktos, kto niedawno rozpoczol studia po dunsku? Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob wyglada przyjecie sie do takiej szkoly,
i jak bardzo wazne sa wyniki z matury?

Kicha, "rozpoczął" pisze się przez "ą", to tak na przyszłość, żeby inni forumowicze się nie czepiali.
Wyniki z matury są bardzo ważne, a właściwie decydujące, w przypadku dobrych kopenhaskich uczelni.

W przypadku kierunku, o którym piszesz, jest jeszcze cała masa uczelni wyższych rozsianych po całej Danii, w mniejszych miejscowościach - gdzie, jeśli tylko spełniasz kryteria ( np. "4" z matematyki na świadectwie końcowym i odpowiednich umiejętności komunikacyjnych w jęz. angielskim ), zostajesz przyjęta "niemal"z automatu.

Oczywiście w tym przypadku o żadnych praktykach nie ma być mowy, niektórzy nie wiedzą, o czym piszą.

Najlepiej, żebyś zgłosiła się do szkoły, która Cię interesuje i zorientowała się, jakie wymagania musisz spełnić - np. dotyczące ocen ze świadectwa, a także "pokierują" Cię dalej w procesie rekrutacji.



Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lut 2011, 17:17:04 »
Nie ma sprawy  :)

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lut 2011, 20:00:07 »
"Oczywiście w tym przypadku o żadnych praktykach nie ma być mowy, niektórzy nie wiedzą, o czym piszą"

Napewno  ::)



[Posted on: 02 Lut 2011, 19:01:28]

Erhvervserfaring
En del uddannelsessteder lægger fortsat vægt på arbejdserfaring - især studierelevant arbejde. Arbejdet skal dog opfylde visse betingelser:

•De fleste institutioner forlanger, at den ugentlige arbejdstid er på eller over et vist minimum (oftest 30 timer). Deltidsarbejde tæller på nogle uddannelser som halvt fuldtidsarbejde. Hvis du har skiftende arbejdstid, kan du som regel bruge en gennemsnitlig ugentlig arbejdstid.
•Arbejdet skal være lønnet, enten i form af penge eller naturalier (fx kost og logi). Lønnen skal være opgivet til skattevæsenet.
•Der vil normalt ikke blive lagt vægt på arbejde, som du har haft, mens du gik i gymnasiet, hf, hhx eller htx. Har du arbejde samtidig med, at du går på studenterkursus eller lign., kan det tælle med i vurderingen.

Søg nærmere oplysninger på uddannelsesstedet, hvis den uddannelse, du søger optagelse på, lægger vægt på studierelevant erhvervsarbejde. Det er nemlig vigtigt at få præciseret, hvad institutionen forstår ved studierelevant erhvervserfaring, og hvordan du skal dokumentere det.


Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lut 2011, 20:42:17 »
Inna, w tej chwili pieprzysz trzy po trzy.
Powiedz mi, który nastolatek piszący maturę w Polsce, ma jakąkolwiek praktykę  ;D ::)
Na żadnej uczelni (duńskiej), do której składałam dokumenty, nikt mnie o nic podobnego nie pytał, pomimo, że praktyki w końcu, z racji wieku, mam niemało   :D

Wybacz, Polska to nie Dania, gdzie 13-latki roznoszą gazety. A przede wszystkim, uczniowie aplikujący na studia w Dk przez dwa lata po maturze mają mnożone wyniki maturalne razy 1,8 co jest bonusem dla "kichy".

poloniainfo.dk

Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lut 2011, 20:42:17 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248370
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26153
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32468
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29323
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9638
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa