poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Studia w Danii po duńsku  (Przeczytany 56416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lut 2011, 20:47:51 »
"Studia w Danii po dunsku", brzmi wyniosle i powaznie. Ale w wiekszosci przypadowchyba chodzi wam  o mellemlange uddannelser, nieprawdaz? o roznych profilach.

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lut 2011, 21:18:55 »
"Inna, w tej chwili pieprzysz trzy po trzy"  slownictwo piekne masz.

Kwota 2 o ile wiesz o co chodzi. No coment   :-X

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lut 2011, 21:22:49 »
"Kvote 2" mówiąc konkretnie, jest dla osób bez wykształcenia gimnazjalnego, przeważnie po szkole zawodowej - i wtedy to wymaga się doświadczenia w zawodzie etc.etc.etc.etc...

Nic z powyższego nie dotyczy polskiego maturzysty ( duńskiego zresztą również )- ujmując więc w ładniejsze słowa: udowadniasz po raz kolejny, że nie masz pojęcia, o czym piszesz. Pozdr.

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Lut 2011, 21:25:08 »
 ::)

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Kwi 2012, 23:54:52 »
Ludzie, wszędzie musicie się kłócić?
Moje doświadczenia są takie.
Chodziłam do spogskole na DU3, ale nie dawałam rady (praca, małe dzieci). Zaliczyłam częściowo moduł 3, a z części miałam poprawkę, ale wciąż robiłam te same, głupie błędy, więc przeniosłam się na DU2,4. Do końca roku zamierzam skończyć szkołę, i kontynuować naukę w szkole o profilu pedagogicznym. Nie wiem jeszcze, czy będę musiała iść, jak drwi sobie Roga, do jakiejś szkoły średniej, czy dam radę na studia. Pisałam do wydziałów uniwersytetu, i czekam na odpowiedź. Po DU2 niby jest sosuskole z profilem pedagogisk assistent, ale jeszcze wymagają VUC po drodze. Ja wolałabym to ominąć, bo po 1. w VUC nie dostanę SU, gdyż zrobiłam liceum w Polsce, a tu przy dublowaniu poziomu trzeba za naukę płacić, po 2. zrobiłam w Polsce już tyle lat, że szkoda mi znów od początku...
Liczę właśnie na zaliczenie praktyki pracy z młodzieżą 3 lata w PL i 2 lata w Danii, co uwzględnia  tutejsza szkoła w Randers, oraz studia polonistyczne (pedagogika, psychologia na studiach plus 2 kursy pedagogiczne w PL). Nie mam jeszcze odpowiedzi, czy można to jakoś połączyć. W grudniu kończę Sprogskole i mam nadzieję, że od stycznia zacznę już studia pedagogiczne, albo chociaż będę w drodze.

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwi 2012, 07:33:21 »

inna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwi 2012, 07:34:57 »
"Studia w Danii po dunsku", brzmi wyniosle i powaznie. Ale w wiekszosci przypadowchyba chodzi wam  o mellemlange uddannelser, nieprawdaz? o roznych profilach.

Tak roga miejmy nadzieje ze chociaz ty masz doktorat  ::) ??? :o

poloniainfo.dk

Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwi 2012, 07:34:57 »

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Kwi 2012, 18:46:59 »
Ale Roga wcale nie drwi. Mellemlange uddannelser to min nasze licencjaty- polozna, pielegniarka, nauczyciel, pedagog itd

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Kwi 2012, 19:35:11 »
Mellemlange uddannelser to min nasze licencjaty- polozna, pielegniarka, nauczyciel, pedagog itd

Nie stawiałabym tak wysoko ich poziomu kształcenia. Nie potrafię wypowiedzieć się na temat położnej,pielęgniarki natomiast np. umiejętności duńskiego pedagoga porównałabym do umiejętności naszej pomocy nauczycielki .   
Oprócz nazwy pedagog z pedagogiem ich zawód nie ma nic wspólnego .
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2012, 20:25:11 wysłana przez MalaCzarna »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Kwi 2012, 20:46:02 »
Dunski "pædagog" i polski pedagog to 2 zupelnie rózne wyksztalcenia, nie majace nic ze soba wspólnego.

Bezsensowne tlumaczenie pædagog=pedagog nic nie daje.

Dunski pædagog nie ma nic wspólnego z nauczaniem konkretnych przedmiotów - jak polski nauczyciel.
To wychowawca, przewodnik, pomocnik - dlatego sa pædagoger ze specjalnoscia "dzieci przedszkolne", inni ze specjalnoscia "dorosli z uszkodzeniami mózgu" albo "mlodziez z przeszloscia kryminalna"
Nie ma dunskiego pædagog który uczy matematyki czy angielskiego od tego jest lærer.

Kiedys bylo w Polsce "nauczanie poczatkowe" ale to tez nie ma nic wspólnego z dunskim pædagog.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Kwi 2012, 21:20:33 »
@ae@ ale duńscy pedagodzy jakąś wiedzę powinni posiadać np.tą elementarną umiejętność  wyznaczania celów pedagogicznych i realizacji w pracy z ...dziećmi ,niepełnosprawnym.
Tak zupełnie zero to chyba nie wypada ?
 
Wiem o czym piszę ! Pracowałam z nimi i prosiłam star trek teleportujcie mnie stąd hahaha fajne wspomnienia!

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Kwi 2012, 21:56:37 »
Słuchajcie, w Polsce pedagog też może robić specjalizację, i też nie uczy matematyki! To akurat jest tak samo. Dlatego liczę, że uda mi się łatwo dostosować:)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Kwi 2012, 11:53:24 »
Edytam kochana polski pedagog wie na czym polega jego praca ,duński pedagog nie potrafi nawet wyjaśnić na czym polega pedagogika czyli zawód ,który on wykonuje.
Wiem ,wiem brzmi ja z serii Nie do wiary   ,ale to szokująca prawda!
Wyobraź sobie ,rada pedagogiczna ,10 pedagogów dostało banalnie proste ćwiczenie,siedzą nad kartkami i nie wiedzą co z tym ćwiczeniem zrobić  :o To tak jakby osoba wykształcona i pracująca w biurze podatkowym nie wiedziała jak rozliczyć podatek  :o ,albo stolarz,który nie wie co to jest drzewo ,a elektryk nie wie nic elektryczności  :o itd itp
Czy pedagog nie powinien umieć rozwiązywać prostych zadań pedagogicznych ?

Zapytałam znajomą ,wykształcenie pedagog ,pracuje z trudną młodzieżą ,taką ma specjalizację ...zapytałam na czym polega jej praca? Odp.-pilnujemy ich i nic więcej.
Ok ,to w takim razie na czym powinna polegać praca ,czego uczono was na studiach ?-zapytałam
Nie wiem ,nikt nam tego nie wyjaśniał -odparła

Jak to :o pedagog nie powinien wiedzieć na czym polega jego praca ?

Dlatego napisałam wcześniej Oprócz nazwy pedagog z pedagogiem ich zawód nie ma nic wspólnego .

 

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Kwi 2012, 12:43:16 »
Wiesz, ja ogólnie odczułam na własnej skórze róznicę między szkołą państwową i społeczną, w PL i tutaj troszkę. Pracuję w szkole społecznej z ostatnią klasą, i bardzo dobrze się tu czuję. Jeszcze nie wiem, gdzie dokładnie chciałabym pracować z duńskim dyplomem, jako pedagog w przedszkolu, czy pedagog- klublaerer (robiłam to w PL, i świetnie się w tym czuję, bo to też trochę poza systemem). A nauczyciel w szkole społecznej też mnie kusi, byłoby pewnie łatwiej "przepisać" polskie wykształcenie. Zakładam, że do szkół prywatnych czy społecznych nie zgłaszają się w ogóle ludzie nie mający własnej wizji, idei pracy z młodzieżą. W naszej placówce ideą przewodnią jest wspólnota (jak to w DK) oraz nauka przez doświadczanie, pracę. Dzieci uczą się np. chemii robiąc cukierki, pracująw kuchni i sprzątają szkołę. Dobrze się czuję w tej atmosferze, czuję, że współtworzymy młodych ludzi, pomagamy im się rozwijać, a nie wkuwać.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwi 2012, 12:47:33 »
Lilia  ;)
Czy jak się tam zwiesz :)
Widzę, ze masz jakieś problemy z własna samoocena...
Tj. Masz za wysoka :) moja znajoma jest twoja dobra koleżanka
a i ja miałam okazje poznać :) twój duński jest żałosny :(
angielski zerowy... proszę cię, nie wyzywaj ludzi na forum
aby polepszyć sobie humor :D dalej na zasiłku siedzisz?
Czy wróciłas do sprzątania?
Pozdrawiam :D

poloniainfo.dk

Odp: Studia w Danii po duńsku
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwi 2012, 12:47:33 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248250
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26095
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32409
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29282
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9623
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa