Ogólne > Rodzina ...

Pobyt bez pracy

(1/2) > >>

Lina:
Witam!

Mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi na stronach Ambasady i innych. Chciałabym uzyskać prawo stałego pobytu w Danii, jednak bez podejmowania tu pracy.

Moja sytuacja wygląda następująco: poznałam przez internet mężczyznę, po roku znajomości postanowiliśmy zamieszkać razem (tu, w Danii), jednak póki co nie planujemy ślubu, chcielibyśmy z tym trochę poczekać. On jest Duńczykiem, ma tu mieszkanie i pracę. Ja przyjechałam miesiąc temu i, zakochana i cała w skowronkach, w ogóle nie pomyślałam o legalizacji pobytu. Teraz czytam i czytam i wszystkie odnośniki dotyczą osób pragących żyć i pracować w Danii, co wiąże się ze wcześniejszym znalezieniem pracodawcy, ja natomiast nie mam zamiaru podejmowania pracy, chciałabym tu przez jakiś czas -- powiedzmy rok, dwa -- mieszkać, rozpocząć kurs językowy, a dopabuse później wziąć ślub z moim wybrankiem i ewentualnie rozpocząć pracę. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale posiadam oszczędności pozwalające na przeżycie roku w DK bez podejmowania pracy i mogę w razie czego wystąpić do mojego banku o udokumentowanie.

Będę wdzięczna za rady i wskazówki.

Pozdrawiam,
Karolina

piatka:
Juz ci odpowiadam.
 Nie musisz miec slubu ze swoim wybrankiem, o ile ma staly pobyt, albo jest Dunczykiem. Wystarczy, ze zglosi on ciebie w Amcie, czy komunie jako kaereste, czy  samlevere. To co mowilam wielokrotnie, osoba ta musi miec warunki mieszkaniowe i finansowe na utrzymanie ciebie.
Gdy dostaniesz pozwolenie na pobyt, trzeba bedzie zlozyc kaucje.........ok 56 tys na 7 lat, ktora zabezpieczy ewentualne twoje potrzeby finansowe.
Mozesz mieszkac, mozesz nie pracowac, mozesz sie nie uczyc............ pobyt staly dostaniesz po ok 7 latach, wtedy musisz znac jezyk.
To wszystko.  Milego opbytu w Danii :)
 

piatka:
Jeszcze cos...........
Mozesz tez byc tu caly czas turystycznie, przepis mowi, ze mozna byc trzy miesiace.
Jesli bedziesz miala prawo pobytu, za szkole jezykowa nie placisz, ale masz do tego prawo tylko przez trzy lata od rozpoczecia szkoly.

willy:
Jeśli masz na koncie jakieś 50 do 100 tys dkk (bardziej te 100) możesz na tej podstawie też starać się o pobyt.
Znam osobę która właśnie na podstawie stanu konta otrzymała pobyt na rok.

Jomir:
Nie wiem jak w przypadku osob, ktore nie studiuja.... dla studentow jest wymagane 50.000 DKK na rok.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej