Ogólne > Rodzina ...

ZAMELDOWANIE

(1/5) > >>

madzialenas:
Witam mieszkam od niedawna w Danii, poznalam faceta dunczyka i wprowadzilam sie do niego,jestesmy  w trakcie szukania pracy,ale powstal maly proble, z praca ciezko, a myslelismy ze z zameldowaniem nie bedzie problemu ale jednak.....trzeba najpierw miec prace zeby w Urzedzie mnie u chlopaka zameldowali.....nie wiem w czym problem, on rodowity dunczyk samodzielny.....czy ciezko tu prace znalezc? i co z tym numerem cpr?
PROSZE O RADE

Jomir:
Jak znajdziesz prace, to dostaniesz pozwolenie na prace i pobyt w Danii ze wzgledu na prace.... wowczas bedziesz sie mogla zameldowac, a przy okazji meldowania sie dostaniesz CPR.

Drugie wyjscie: zaresjestrujecie zwiazek i mozesz dostac pozwolenie na pobyt na podstawie laczenia rodzin... ale nie wiem czy chlopak sie na to zdecyduje jesli sie krotko znacie, bo rejestracja, mimo ze nie jest slubem, stawrza zobowiazania takie jakbyscie byli malzenstwem..... i do tego wiaze sie z wplata kaucji w wysokosci 56.000 DKK na 7 lat.

Trzecie wyjscie: 60.000 DKK na koncie i prosisz o pobyt, dla samego pozbytu.... masz kase i chcesz sobie tu pomieszkac.....


Pogadaj z chlopakiem i wybierzcie najodpowiedniejsza dla Was opcje....
A w miedzyczasie szukaj pracy... moze sprobuj na poczatek na gazetkach? praca ciezka, ale chociaz ten nieszczesny CPR dostaniesz....
No i poczytaj sobie forum, a na pewno znajdziesz wiecej informacji...

A teraz sobie pozwole na komentarz:
Absoultnie nie odczytaj go personalnie jako atak na Ciebie.

Ten post jest ewidentnym przykladem tego przed czym przestrzegam.... wszyscy macie do mnie pretensje, ze przedstawiam sprawy w czarnych barwach i nie namaiwam do przyjazdu...
Ja po prostu wiem sporo o formalnosciach tu czekaja na przyjezdych i je poprostu naswietlam, by ludzie nie byli pozniej w takiej sytuacji jak madzialenas...

Tula:
Mirro, Ty jestes aniolem. Ja bym odeslala do wyszukiwarki. Wszystko bylo STO razy, cale forum jest o takich tematach. Nie mozna poswiecic pol godziny na czytanie? Wykonac jakis minimalny wysilek ze swej strony?

MargaretMitchell:
Taka dola moderatora :D

Spokojnie od początku tłumaczyć nowoprzybyłym.. ;)

Tula:

--- Cytat: MargaretMitchell w 14 Wrz 2007, 17:28:35 ---Taka dola moderatora :D

Spokojnie od początku tłumaczyć nowoprzybyłym.. ;)

--- Koniec cytatu ---
To Mirra jest chyba moderatorem samozwanczym  :D.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej