poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: łączenie rodzin specyficzna sytułacja  (Przeczytany 4093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lenna063

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
łączenie rodzin specyficzna sytułacja
« dnia: 20 Wrz 2010, 16:10:52 »
przepraszam ze temat zamieszczam jako nowy ale tamten wątek jest bardzo stary i narazie nikt nie odpowiedział na nurtujące mnie pytanie. bardzo zależy mi na czasie.



   
   

Witam, wczytuje się w tym dziale w udzielone już wskazówki ale nie bardzo mogę odnaleźć odpowiedz na moje pytanie.
Mój mąż pracuje tu 6 miesięcy i dostał nast umowę na  kolejne 6 miesięcy jest to umowa (afloser) mąż nie ma określonego czasu pracy(godzin)ani wynagrodzenia miesięcznego,  chcemy sie starać o łączenie rodzin, jego pracodawca znając nasza sytuację kazał nam się dowiedzieć czy zamiast na męża mogę starać się o pozwolenie na pobyt ale na tatę który tez pracuje w Danii ma umowę na stałe. Chciała bym się zorientować czy jest taka możliwość i czy są jakieś warunki które muszę spełnić dodam że mam 26 lat. Pracodawca stwierdził, że na małżonka dostanę pozwolenie na pobyt tylko na czas trwania jego umowy czyli na te 6 miesięcy. Bardzo proszę o jakieś informacje

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: łączenie rodzin specyficzna sytułacja
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrz 2010, 16:21:41 »
co do laczenia rodzin pracodawca meza ma racje.pozwolenie na pobyt dostaniesz tylko na czas trwania jego umowy chyba ze sama znajdziesz prace.jesli chodzi o twojego tate ne tej podstawie niestety nie mozesz ubiegac sie o laczenie rodzin.twoja rodzina jest twoj maz twoje dzieci.tata nie spelnia w tym momencie tych wymagan.przynajmniej tak bylo do niedawna jeszce moze sie cos zmienilo ale watpie.pzdr
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: łączenie rodzin specyficzna sytułacja
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrz 2010, 18:52:52 »
Uzupelniam udzielona odpowiedz. Prosze wybaczyc byc moze troche "nie polskie" nazewnictwo, ale na codzien nie zajmuje sie przepisami w jezyku polskim.
Jezeli chodzi o laczenie rodzin (z zamieszkujacym tutaj obywatelem Unii), to ”laczenie rodzin” zgodnie z obowiazujacymi przepisami(§ 8 af ”EU-opholdsbekendtgørelsen) ma nastepujaca definicja czlonka rodziny, ktory chce sie ”polaczyc” z osoba tutaj zamieszkujaca:

1)Malzonek osoby tutaj przebywajacej
2)Dzieci osoby tutaj przebywajacej w wieku ponizej 21 lat i dzieci malzonka osoby tutaj przebywajacej w wieku ponizej 21 lat
3)Dzieci, ktore utrzymywane sa przez osobe tutaj zamieszkujaca oraz dzieci utrzymywane przez malzonka osoby tutaj przebywajacej.
4)Osoba spokrewnione ”w gore”” (po dunsku i ”opstigende linie”) do osoby tutaj zamieszkujacej lub w stosunku do malzonka osoby tutaj zamieszkujacej bedacej na utrzymaniu osoby tutaj zamieszkujacej, np. syn/corka tutaj zamieszkujaca laczy sie ze swoim ojcem (lub dziadkiem )i bedzie utrzymywala te osobe.
5)Inni czlonkowie rodziny osoby tutaj przebywajacej, jezeli osoby te w kraju z ktorego przybywaja byly do czasu laczenia rodziny na utrzymaniu osoby tutaj przebywajaca lub sa czlonkami domostwa tej osoby (troche niezgrabne okreslenie), albo
6)Jezeli osoba bedaca czlonkiem rodziny (niekoniecznie dziecko) osoby tutaj zamieszkujacej jest w tak bardzo zlym stanie zdrowia, ze wymaga to osobistej opieki ze strony osoby tutajzamieszkujacej. koniecznie wymaga osobistej opieki
rzepisami w jezyku polskim.


[Posted on: 20 Wrz 2010, 18:49:51]

Prosze noe brac pod uwage zakonczenia ostatniego zdania.

Offline lenna063

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: łączenie rodzin specyficzna sytułacja
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz 2010, 18:56:28 »
bardzo dziękuje za odpowiedż

poloniainfo.dk

Odp: łączenie rodzin specyficzna sytułacja
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz 2010, 18:56:28 »

 

Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin

Zaczęty przez rogaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 195770
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2018, 20:25:20
wysłana przez Jomir
Szukam rodzin z dziećmi

Zaczęty przez mamuśka121Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4349
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2010, 16:50:22
wysłana przez magicdk
wniosek o laczenie rodzin-kilka pytan

Zaczęty przez 8nikita9Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6222
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2016, 16:09:29
wysłana przez 8nikita9
szukamy rodzin z dziećmi ;)

Zaczęty przez AcimaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5334
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2011, 13:32:50
wysłana przez Acima
Problem laczenia rodzin w Danii

Zaczęty przez Laczenie rodzinDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5516
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2009, 18:50:45
wysłana przez Laczenie rodzin