poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.  (Przeczytany 6363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Cześć,

Proszę o wpisy osoby, które już były na spotkaniach zorganizowanych w ramach tej akcji.
Szczecin i Gdańsk były, dzisiaj Olsztyn, jutro Toruń (moja szansa), a w piątek Poznań.

Z art. prasowych wynika, że zarówno w Szczecinie, jak i w Gdańsku przyszło 200-300 osób.
Z kilkuset znajdzie się chyba kilka, które zaglądają na forum i mogą napisać pare słów.

Każda opinia się liczy, więc podzielmy się wrażeniami.

Pzdr,
Jarek

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrz 2007, 12:00:56 »

myg

  • Gość
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrz 2007, 21:04:33 »
jesli zalatwisz sam prace dla siebie , bez posrednikow .. i zlodziejskich firm posrednikow/vikar, masz szanse na normalne zycie .
jesli jednak dasz sie namowic na zlodzieji z roznych firm posredniczacych w pracy , licz  sie z  tym ze  wiekszosc czasu spedzisz na dochodzeniu swoich praw i szukaniu tobie ukradzionych pieniedzy .
 powodzenie  myg

ps. Rada dla wszystkich starajacych sie o prace w DK . , unikajcie zlodzieji okradna was a jak bedziecie sie stawiac ... tylko klopoty ..

Tula

  • Gość
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrz 2007, 21:10:31 »
Nie sadzi Pan, ze przy rzucaniu tak powaznych oskarzen przydalby sie jeszcze jakis konkret?

Offline piotrnysa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: +3/-21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrz 2007, 23:39:33 »
jezeli chodzi o pana myg.
to wystarczy przeczytac dokumenty ktore sie podpisuje.
jest wiele posrednikow ktorzy placa normalnie.
a co do autobusu w polsce to raczej paranoja moinm skromnym zdaniem.
idac do jobnet prace z angielskim to zaponmij ze dostaniesz .
ofert milion lecz tylko dunski a kto w polsce go zna  angielski to zadkosc

Offline monikaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrz 2007, 12:02:42 »
Witam,

ja byłam w gdańsku i w pierwszej chwili się lekko zdenerwowałam, gdyż dziewczyny z eures, które były pod namiotami cały czas odsyłały do stron internetowych, wciskały ulotki jak szukać pracy w Danii.

ja pojechałam specjalnie do gdańska w celu dowiedzenia się jakiś konkretów a nie pozbierać ulotki, i weszłam do autobusu (wymagana znajomość angielskiego) i zapytałam czy mają jakieś oferty w moim zawodzie, miła kobieta rzuciła okiem do swojego laptopa i  między innymi przez Google zaczęła szukać firmy specjalizujące się właśnie w mojej dziedzinie, wydrukowała mi kilka adresów, dała swoja wizytówkę że w razie problemów mogę się z nią kontaktować.
może nie stu procentowo ale w jakim sensie mnie usatysfakcjonowała.
ale w autobusie nie ma potencjalnych pracodawców.

Offline Jarek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2007, 16:05:57 »
Cześć,

a co do autobusu w polsce to raczej paranoja moinm skromnym zdaniem.
idac do jobnet prace z angielskim to zaponmij ze dostaniesz .
ofert milion lecz tylko dunski a kto w polsce go zna  angielski to zadkosc

To zależy...
Niektórzy pracodawcy szukają pracowników z założeniem, że równolegle do pracy będą się uczyć j. duńskiego, a na początek wystarczy znajomość j. ang lub niem. Czasem jest tak, że są już zatrudnieni Polacy i nowi ludzie praktycznie mogą na swoich stanowiskach mówić po polsku. Jedynie jedna osoba jest odpowiedzialna za kontakt z pracodawcą. Ona musi znać j. obcy.
Np. ogłoszenie o pracy dla kabusewców autobusów dotyczyło nauki j. duńskiego, w którym zdaje się następnie egzamin uprawniający do kabusewania tymi pojazdami.
Myślę, że z takim nastawieniem przyjechał autobus.

Witam,

ja byłam w gdańsku i w pierwszej chwili się lekko zdenerwowałam, gdyż dziewczyny z eures, które były pod namiotami cały czas odsyłały do stron internetowych, wciskały ulotki jak szukać pracy w Danii.

ja pojechałam specjalnie do gdańska w celu dowiedzenia się jakiś konkretów a nie pozbierać ulotki, i weszłam do autobusu (wymagana znajomość angielskiego) i zapytałam czy mają jakieś oferty w moim zawodzie, miła kobieta rzuciła okiem do swojego laptopa i  między innymi przez Google zaczęła szukać firmy specjalizujące się właśnie w mojej dziedzinie, wydrukowała mi kilka adresów, dała swoja wizytówkę że w razie problemów mogę się z nią kontaktować.
może nie stu procentowo ale w jakim sensie mnie usatysfakcjonowała.
ale w autobusie nie ma potencjalnych pracodawców.

Byłem dzisiaj w Toruniu. Dobrze, że dzieli mnie od niego tylko 40km. Gdybym miał jechać dłuzszy dystans to byłbym bardzo niezadowolony.
Do autobusu kolejka, ale nie wiadomo za czym ona stoi. Obok trzy namioty ("masteczko namiotowe" z reklam) bez opisu co konkretnie można się w nich dowiedzieć. Stanąłem w kolejce do autobusu, a następnie spróbowałem dowiedzieć się, co dzieje się w środku. Chłopak przede mną też nie wiedział, ale stał.
Popytałem inne osoby, organizatora tej kampanii i wiedziałem, że mogę opuścić kolejkę, bo w autobusie info głównie dla spawaczy i budowlańców. Z namiotu dostałem ulotkę o naborze kabusewców autobusów przez firmę Arriva. Chciałem jeszcze o coś zapytać Duńczyka z Eures, ale po obsłużeniu osoby przede mną porwały go media i poszedł do autobusu. Chwila oczekiwania i stwierdziłem, że nie ma sensu dłużej czekać, żeby później przez minutę uzyskać tylko potwierdzenie moich przypuszczeń. Wiem, że później miała być prezentacja jak i gdzie szukać pracy w internecie.
Podsumowując:
- głównie informacja o tym gdzie i jak szukać pracy w Danii - namioty (workimport.dk),
- może jest 2-3 przedstawicieli pracodawców (budowlanka, praca przy wyrębie lasów - choinki, spawanie)  plus osoba/-y informujące ogólnie - w autobusie,
- dla kabusewców autobusów jedynie info gdzie wysyłać podania do konkretnej firmy autobusowej (ale trzeba już być kabusewcą).
Brakowało wszystkich pracodawców z tych firm, które były wymienione na stronie np. ambasady, przez co mało konkretne info można było uzyskać. Nie było opisów typu "tu się dowiesz o tym i o tym" i ludzie krążyli nasłuchując o czym w danym miejscu inni rozmawiają.
Jeżeli ktoś ma internet i sam już zajrzał np. na workimport.dk i w parę innych miejsc w sieci, a do tego jest aktywny w poszukiwaniu informacji, to dużo więcej z tej akcji się nie dowie.

Pzdr,
Jarek

poloniainfo.dk

Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrz 2007, 16:05:57 »

Offline olek1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrz 2007, 20:29:03 »
dokładnie  jak  piszecie  -  byłem  dzisiaj  w  Poznaniu  przejechałem  100 km  , kompletna klapa  zero  info ,  szkoda  czasu   wiecej  konkretów  jest  w internecie  ,zarówno  eures  Polska jak i  kiepsko  przygotowani  Duńczycy  cos  tam  przebakiwali  o  ofertach  żeby  szukać  poprzez  google itd  ....



      Pozdrawiam  Olek

Offline tomasz55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrz 2007, 17:08:49 »
Cześć,

Witam Was serdecznie na forum, mam mieszane uczucia w stosunku do duńskiego autobusu, skoro im tak bardzo zależy na polskich pracownikach, to mogli to miasteczko zorganizować inaczej. Wiem na jakich stronach szukać ofert, niestety po duńsku nie za bardzo sprecham, zdegustowany jestem, myślałem, że można będzie porozmawiać chociażby o konkretnych stanowiskach. Polacy z euresu jako konsultanci moim zdaniem nie spisali się, za to im płacą, mają być konsultantami. ??? ??? ???

Offline juhu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrz 2007, 18:59:11 »
jak dla mnie glupota, Polacy siedza w Danii i nikt ich nie chce, pomimo, ze znaja angielski i oferuja chec nauki dunskiego, tylko po uzyskaniu nimeru cpr, no a do tego potrzebna jest pracy, wiec po co jada do Polski jak tu na miescu sila robocza jest?? poza tym, tak jak juz bylo wspomniane u nas nie ucza dunskiego, to chyba jezyk dla cierpliwych??okropny!! ja pracuje w firmie ktora sciagnela kilku polakow, wydawalo im sie ze bedzie taki raj, a pomimo ze znamy angielski nie jest fajnie, i oni tez juz o tym wiedza, bo jak mozna do nikogo nie mowic przez 8 godzin, masakra:( wiec nie wiem czy pomysl z sciagaiem tu polakow jest dobry, na krotsza mete moze, no ale to nie anglia......

fionaseterka

  • Gość
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrz 2007, 15:01:41 »
Drogi Jarku!


Jeśli możesz prześlij mi adresy tych firm, do który swoje podania mogą wysyłać kabusewcy autobusów. Bardzo mi na tym zależy.

                                                                                                                Pozdrawiam. Agnieszka

Offline monikaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Wrz 2007, 18:25:54 »
firma która poszukuje doświadczonych kabusewców autobusów to ARRIVA czekają do 30,09,02007 na zgłoszenia. adres to workbus@arriva.dk
wynagrodzenie początkowe to 20.000 dkk

poloniainfo.dk

Odp: Autobus promujący duński rynek pracy w Polsce - wrażenia.
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Wrz 2007, 18:25:54 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8932
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17094
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12800
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27215
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12994
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir