poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: opłacanie rachunków  (Przeczytany 6392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emila83

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
opłacanie rachunków
« dnia: 30 Wrz 2010, 13:29:58 »
Witam!
Mam pytanie banalne dotyczące opłacania rachunków np. za prąd ,gdzie najlepiej uiszczać takie opłaty? Ja zawsze robiłam to w swoim banku, ale zastanawiam sie czy jest jakaś inna forma. Z góry Dzięki!

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrz 2010, 13:37:45 »
W Danii funkcjonuje coś takiego jak BetalingService (BS), funkcjonuje na zasadzie zlecenia stałego z konta, musisz zapytać w banku, albo jak masz obsługę konta przez net to sama możesz uruchomić takie zlecenie. Ja tak płacę wszystkie rachunki. Jedyny problem to aby kasa była na koncie. ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrz 2010, 13:57:34 »
BetalingsService - najlepsza i najwygodniejsza forma zaplaty. Przede wszystkim bez kosztow dla ciebie i bez pamietania kiedy masz zaplacic. Bank powiadamia kazdorazowo (zazwyczaj tuz przed rozpoczeciem nowego miesiaca) o zaplatach jakie dokona w nastepnym miesiacu. Zaplaty mozesz zawsze wstrzymac albo powiadamiajac o tym bank, albo sam jezeli masz internet bank. Najlepiej zrobic sobie w banku budgetkonto, tzn. razem z bankiem obliczys sobie wszystkie dochody i wydatki, tzn. jakie sa potrzby meiseczne netto. Pojedyncze miesiace moga wykazywac duze wachania. Np. dochod jest stabilny, ale zaplaty moga byc miesieczne, kvartalne, polroczne czy tez raz w roku. Bank oblicza przecietna potrzb finansowych i przelewa kazdego miesaca kwote z Twojego Nemkonto na -budgetkonto z ktorego placi rachunki itp. (zwiazki zawodowe, swiatlo, czynsz, licensja, grønafgift, ubezpieczenia, instytucje itp.). Budgetkonto ma tez "wbudowany" kredyt, zwyczajowo do 10.000 kr. ,tak ze nawet gdyby z jakiejs przyczyny zabraklo srodkow na budgetkonto, bank dokona zaplaty. Ponadto bank bierze na siebie odpowiedzialnosc, ze rachunki zostana zaplacone w ustalonym terminie. Ostatnio czytalem w informacji BS, ze tylko okolo 1% dunskich rodzin nie korzysta z Betalingsservice.
 

ReFormer

  • Gość
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrz 2010, 16:18:43 »
Ja tez sie ostatnio przerzucilem na BetalingsService, plusem jest to, ze na ok. tydzien przed zaplata przychodzi powiadomienie o owej zaplacie - data i kwota przelewu - zatem jesli sie cos nie zgadza, to zawsze mozna wstrzymac, dzieki czemu nikt sobie nie pobierze niewiadomo jakiej kwoty.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2010, 17:11:03 »
A ja znowu płaciłem od lat przez internet bez jakichkolwiek kosztów. Ale od wczoraj nie mogę nic zapłacić ani wysłać pieniędzy z konta. W banku nic nie wiedzą ale za to poprosili mnie abym dał im te rachunki to oni zapłacą sami z mojego konta. I tak zrobili tyle, ż za każdy rachunek pobrali 25dkk. Więc sprawa jest prosta , albo stałe zlecenie albo przez net -pod warunkiem że coś nie nawali jak u mnie. Pozdrawiam

keny79

  • Gość
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrz 2010, 22:33:22 »
A ja znowu płaciłem od lat przez internet bez jakichkolwiek kosztów. Ale od wczoraj nie mogę nic zapłacić ani wysłać pieniędzy z konta. W banku nic nie wiedzą ale za to poprosili mnie abym dał im te rachunki to oni zapłacą sami z mojego konta. I tak zrobili tyle, ż za każdy rachunek pobrali 25dkk. Więc sprawa jest prosta , albo stałe zlecenie albo przez net -pod warunkiem że coś nie nawali jak u mnie. Pozdrawiam
no właśnie mam ten sam problem.próbuję dziś przez cały dzień przelać kasę z konta i nie ma takiej opcji.nie wiem o co chodzi

[Posted on: 30 Wrz 2010, 22:13:37]

A ja znowu płaciłem od lat przez internet bez jakichkolwiek kosztów. Ale od wczoraj nie mogę nic zapłacić ani wysłać pieniędzy z konta. W banku nic nie wiedzą ale za to poprosili mnie abym dał im te rachunki to oni zapłacą sami z mojego konta. I tak zrobili tyle, ż za każdy rachunek pobrali 25dkk. Więc sprawa jest prosta , albo stałe zlecenie albo przez net -pod warunkiem że coś nie nawali jak u mnie. Pozdrawiam
dzięki uprzejmości użytkownika IIIIIII,rozwiązał się mój problem z wysyłaniem przelewów z banku(w moim przypadku to jest Danske Bank)
to jest wiadomość od użytkownika IIIIIII:"Dzieje się tak bo przeglądarka IE ma język polski a powinna mieć duński. Wejdż w Narzędzia->Opcje internetowe->Języki (na samym dole po środku). Następnie usuń język polski a dodaj z listy duński, potem restart internet expl. i wszystko będzieśmigać w DanskeBank. Jedyny minus to IE po duńsku. Pozdrawiam"
ja tak zrobiłem i przelew poszedł ;Dmoże i w twojej sytuacji też zadziała.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Paź 2010, 00:23:06 »
A ja znowu płaciłem od lat przez internet bez jakichkolwiek kosztów. Ale od wczoraj nie mogę nic zapłacić ani wysłać pieniędzy z konta. W banku nic nie wiedzą ale za to poprosili mnie abym dał im te rachunki to oni zapłacą sami z mojego konta. I tak zrobili tyle, ż za każdy rachunek pobrali 25dkk. Więc sprawa jest prosta , albo stałe zlecenie albo przez net -pod warunkiem że coś nie nawali jak u mnie. Pozdrawiam
Betaingservice jest bez kosztow dla Ciebie, tak jak i zaplaty przez internet, z ta roznica, ze nie musisz pamietac o dokonaniu zaplaty i nie odpowiadasz za np. techniczne trudnosci z przelaniem.

poloniainfo.dk

Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Paź 2010, 00:23:06 »

parabola2

  • Gość
Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Paź 2010, 19:43:03 »
BetalingsService - najlepsza i najwygodniejsza forma zaplaty. Przede wszystkim bez kosztow dla ciebie i bez pamietania kiedy masz zaplacic. Bank powiadamia kazdorazowo (zazwyczaj tuz przed rozpoczeciem nowego miesiaca) o zaplatach jakie dokona w nastepnym miesiacu. Zaplaty mozesz zawsze wstrzymac albo powiadamiajac o tym bank, albo sam jezeli masz internet bank. Najlepiej zrobic sobie w banku budgetkonto, tzn. razem z bankiem obliczys sobie wszystkie dochody i wydatki, tzn. jakie sa potrzby meiseczne netto. Pojedyncze miesiace moga wykazywac duze wachania. Np. dochod jest stabilny, ale zaplaty moga byc miesieczne, kvartalne, polroczne czy tez raz w roku. Bank oblicza przecietna potrzb finansowych i przelewa kazdego miesaca kwote z Twojego Nemkonto na -budgetkonto z ktorego placi rachunki itp. (zwiazki zawodowe, swiatlo, czynsz, licensja, grønafgift, ubezpieczenia, instytucje itp.). Budgetkonto ma tez "wbudowany" kredyt, zwyczajowo do 10.000 kr. ,tak ze nawet gdyby z jakiejs przyczyny zabraklo srodkow na budgetkonto, bank dokona zaplaty. Ponadto bank bierze na siebie odpowiedzialnosc, ze rachunki zostana zaplacone w ustalonym terminie. Ostatnio czytalem w informacji BS, ze tylko okolo 1% dunskich rodzin nie korzysta z Betalingsservice.
 
Witam
Roga czy mozesz dopisac na moje pytanie
Ja rowniez korzystam z PBS i mam juz zlecenia.
Moje pytanie jest takie
Czy Nemkonto  jest glownym kontem
czy utworzenie budzet konta spowoduje ze stare zlecenia zostana zmazane
czy jest tak ze  widzimy glowne konta ktore kieruje okreslone operacje do tzw"podkont"
Nie chce aby byla taka sytyuacja ze bank zaplaci za mnie rachunki z konta  gdzie trzymam glowne srodku pieniezne
dziekuje i pzodrawiam

poloniainfo.dk

Odp: opłacanie rachunków
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Paź 2010, 19:43:03 »

 

Nordea, placenie rachunkow online.

Zaczęty przez cwsm111Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4660
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2015, 05:20:57
wysłana przez happybeti
Jakie zagrożenia wypływają z płacenia rachunków właścicielowi?

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6706
Ostatnia wiadomość 26 Paź 2010, 17:40:34
wysłana przez Oliwka