poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Alimenty  (Przeczytany 51871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Mar 2013, 23:41:12 »
Cytat: " ... Matka dzieci w Polsce zalozyla sprawe o podwyzszenie alimentow ze wzgledu na relatywnie wysoki dochod ojca pracujacego w Danii."
Wiec wyjasnienia ojca nic nie zmienia. Nie zmieni zaswiadczenia o wysokosci zarobkow a to bylo brane jako glowny argument podwyzszenia alimentow.

Nie przedstawil swojej sytuacji ekonomicznej, tzn wydatkow na utrzymanie itd. Natomiast jezeli Sad argumentowal to jedynie tak, to nie widze powodow do nie zaskarzenia orzeczenia do drugiej instancji na brak rzetelnego i wszechstronnego rozpoznania sprawy do czego Sad jest ustawowo zobowiazany.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Mar 2013, 00:47:57 »
Witam!Chodzi o rozliczenie w skacie: jeżeli pracowałem w Danii tylko 3 miesiące w roku a resztę w Polsce, to odliczam w Danii tylko te 3 miesiące czy cały rok?
Nie tylko te 3 miesiace, ale w ogole nie mozesz odliczyc. Pracujac w Danii tylko  3 miesiace miales ograniczony obowiazek podatkowy, co oznacza, ze twoje ulgi podatkowe ograniczone sa wylacznie do ul,g ktore sa konieczne/zwiazane z uzyskaniem dochodu, a wiec ulga na wyzywienie i zakwaterowanie, ulga za dojazdy do pracy ale NIE ulga na alimenty placone do Polski. 

myszka0807

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Mar 2013, 08:56:26 »
Biedne to sa te dzieci naprawde.dosyc ze rodzice sie rozchodza to potem ta podwyzsza by mu dopilic az pod jajca ,ten sie droczy by nie placic .ludzie wydaja kase na adwokatow na kombinowanie  a wziol by jeden z drugim poszedl po rozum do glowy ,,ZE TAK NAPRAWDE OBOJE SA ODPOWIEDZIALNI ZA ISTOTE KTORA CHYBA Z MILOSCI SPŁODZILI,.

Offline wiolinia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Mar 2013, 10:14:53 »
Przeczytaj post Rogi. Na Twoim miejscu przedstawil bym w Skat dokument stwierdzajacy obowiazek alimentacyjny i jego wysokoscia z prosba o zatwierdzenie ulgi w tejze wysokosci, bo jak wynika z podpowiedzi Roga Skat moze sie na to zgodzic. Natomiast jezeli myslisz rozliczyc maksymalna stawke wg. Skat bo placisz alimenty a masz nizsze alimenty orzeczone to?????????co w tym przypadku?
Post Rogi dobrze rozumie. Kolega chce odliczyć to co w rzeczywistości przysługuje wg przepisu. Kiedyś była to kwota 12.432kr (2010) - czy wciąż jest tyle samo?. Koleś płaci więcej ale nie będzie się czapkował w SKAT. Chce po prostu odliczyć tyle co przysługuje. Moje pytanie było ile wynosi limit na 2012 rok? Po odgrzaniu wątku przeze mnie postów pojawiło się wiele ale nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

varszafiak

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Mar 2013, 10:42:00 »
1228  chyba ze sprzyjajace warunki ekonomiczne platnika pozwalaja, to rabac moga nawet ....(zobacz tabele)

Børnebidragssatser 2012
Normalbidraget i 2012

I 2012 er normalbidragets størrelse i alt 1.228 kr. om måneden.

Normalbidraget består af et grundbeløb og et tillæg, der i 2012 udgør følgende:

Grundbeløbet: 13.044 kr. årligt (6.522 kr. halvårligt og 1.087 kr. om måneden)
Tillægget: 1.692 kr. årligt (846 kr. halvårligt og 141 kr. om måneden)

Offline wiolinia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Mar 2013, 15:03:52 »
Dzięki bardzo Varszafiak :).

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Mar 2013, 18:27:13 »
Sąd w Polsce często bierze pod uwagę udokumentowaną trudną sytuację ekonomiczną zobowiązanego i obniżą żądaną kwotę alimentów. Znam przypadek jednej osoby, która pominęła sąd polski i zwróciła się do Statsforvaltningen z wnioskiem o ustalenie kwoty alimentów. Urząd powiadomił zobowiązanego o postępowaniu. Decyzja duńskiego urzędu to przyznanie alimentów wg obowiązujących w Danii stawek. Statsforvaltningen napisał w uzasadnieniu, że obowiązek alimentacyjny istnieje niezależnie od sytuacji finansowej zobowiązanego i tym sposobem nie wzięto pod uwagę jego trudnej sytuacji finansowej.
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

poloniainfo.dk

Odp: Alimenty
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Mar 2013, 18:27:13 »

Offline waski161

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Mar 2013, 12:11:29 »
Nie tylko te 3 miesiace, ale w ogole nie mozesz odliczyc. Pracujac w Danii tylko  3 miesiace miales ograniczony obowiazek podatkowy, co oznacza, ze twoje ulgi podatkowe ograniczone sa wylacznie do ul,g ktore sa konieczne/zwiazane z uzyskaniem dochodu, a wiec ulga na wyzywienie i zakwaterowanie, ulga za dojazdy do pracy ale NIE ulga na alimenty placone do Polski.
Ogólnie to pracowałem około 4 lat w sumie,pobyt był nieprzerwany, z czego to 3 mc tylko w 2012. To chyba zmienia postać rzeczy?Roga bardzo proszę o odpowiedz .
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2013, 13:07:59 wysłana przez waski161 »

myszka0807

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Mar 2013, 13:50:31 »
Sady sadami ale dziecio tego nie powiesz ze nie masz tu pracy .czemu caly ciezar utrzymania dzieci ma ciazyc na matce?kwota alimentacyjna jest naprawde kropla w morzu by utrzymac dzieci.ty wyjechales to juz nawet sam kontakt masz bardzo ograniczony z dziecmi.a co jak dzieci chore? i twoja ,,byla ,,by cie poprosila bys ja troche zmienil przy chorych dzieciach ?tez nic!kasa nie wszystko!z czego ludzie zyja tu w Danii jak 3 miesice w roku pracuja ?!?!?zalosne jest w tym wszystkim to ze dzieci na swiat sprowadza kobieta i mezczyzna a odpowiedzialnosc spoczywa tylko na jednej osobie

myszka0807

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Mar 2013, 13:54:01 »
Cytat: " ... Matka dzieci w Polsce zalozyla sprawe o podwyzszenie alimentow ze wzgledu na relatywnie wysoki dochod ojca pracujacego w Danii."
Wiec wyjasnienia ojca nic nie zmienia. Nie zmieni zaswiadczenia o wysokosci zarobkow a to bylo brane jako glowny argument podwyzszenia alimentow.
A moze by spojzec ze dzieci rosna i maja wieksze potrzeby?!?!wiecznie kasa na pierwszym planie

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Mar 2013, 15:10:14 »
To niech sobie pójdzie i ukradnie, a w sądzie powie że to właśnie sąd zrobił z niego półsabusetę i złodzieja. Może uznają to jako okoliczność łagodzącą  :o

nutka53

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Mar 2013, 15:11:11 »


I 2012 er normalbidragets størrelse i alt 1.228 kr. om måneden.



Moim zdaniem kwota alimentow przypadajacych na 1 dziecko w Danii jest skandalicznie niska. Przeciez osoba przy ktorej pozostaje dziecko ponosi duzo wyzsze koszty zwiazane z jego utrzymaniem. Wydatki powinny byc sprawiedliwie rozlozone na polowe pomiedzy rodzicami. To 1228 kr to moze pokrywa tylko czynsz za osobny pokoj dla dziecka. Za drugie tyle nie ma sily aby dziecko wyzywic, ubrac, pokryc rachunki za zwiekszone zuzycie energii, wody i  ciepla itd. nie wspominajac, ze nie mozna odliczyc sobie tej kwoty od podatku. Sa oczywiscie ulgi dla samotnych rodzicow ale gdy rodzic nie jest samotny to zadne ulgi mu nie przysluguja ale caly czas musi swoimi podatkami finansowac ulgi podatkowe rodzica obciazonego obowiazkiem alimentacyjnym.

Ta suma jest smiesznie niska. Nie place nikomu alimentow ani ich nie pobieram ale jestem zdania, ze finansowanie ulg alimentacyjnych z podatkow obywateli bez wzgledu na stan zamoznosci osob z niej korzystajacych to kolejny przyklad trwonienia pieniedzy.
Tak, dochodza jeszcze pieniadze kwartalne, ale czy ludzie nie powinni sami byc odpowiedzialæi za swoje dziecj?

Offline waski161

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Mar 2013, 15:13:21 »
Sady sadami ale dziecio tego nie powiesz ze nie masz tu pracy .czemu caly ciezar utrzymania dzieci ma ciazyc na matce?kwota alimentacyjna jest naprawde kropla w morzu by utrzymac dzieci.ty wyjechales to juz nawet sam kontakt masz bardzo ograniczony z dziecmi.a co jak dzieci chore? i twoja ,,byla ,,by cie poprosila bys ja troche zmienil przy chorych dzieciach ?tez nic!kasa nie wszystko!z czego ludzie zyja tu w Danii jak 3 miesice w roku pracuja ?!?!?zalosne jest w tym wszystkim to ze dzieci na swiat sprowadza kobieta i mezczyzna a odpowiedzialnosc spoczywa tylko na jednej osobie
Z Twojej wypowiedzi wynika ze to zawsze kobieta jest ofiara. Jednak są takie przypadki jak mój :) ze pracuje się w Danii 3mc i wraca do polski gdzie pracuje sie kolejne 9 mc. Poczytaj trochę, jest nawet  takie stowarzyszenie praw ojca, bo czasem to nie facet jest świnią. Nie zawsze tez matka daje najlepsza opiekę. Uwierz mi , ze znam takie przypadki kobiet ze od razu byś im dzieci odebrała. Samiec to nie zawsze twój wróg:)

myszka0807

  • Gość
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Mar 2013, 16:08:29 »
Ja nie twierdze ze sie uchylasz ,baby to tez swinie .ale zaraz jak pracujesz caly czas to w czym problem by naprawde nie uciekac sie do sadow by to dziecko wiedzialo zema tez ojca .kobiety czesto robia na zlosc bylym malzonkom .ale nikt nie mysli o dzieciac .dziecko--karta przetargowa .o tych stowarzyszeniach nie chce mi sie dyskutowac bo nawet z mojego miasta jeden ojciec tak krzyczal tak w telewizji sie pokazywal ze niejednemu czlowiekowi łzy lecialy .jego,,byla,, zabronila mu kontaktow z ich drugim dzieckiem bo pierwsze zginelo przez niego mial facet dlugi karciane upozorowal porwanie synka i dzieciak zginol przez przypadek.chcial od swojej zony okupu a ta biedna dala ten okup a ten z radosci ze kase ma zapomnial ze malca w studni zostawil.dlugo trwalo szukanie sprawcy.az fnojek siedzi .takze takie stowarzyszenia czy to ojcow czy matek nie przemawiaja do mnie .nikt nie patrzy na dobro dziecka .ile ludzie placa tych alimentow ze tak walcza o kazda zlotowke.przyslonka stowarzyszenie -to idz do nich maja prawnikow --pomoga albo powieksza sobe tylko statystyke
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2013, 16:28:24 wysłana przez myszka0807 »

Offline waski161

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Mar 2013, 16:13:57 »
Ja nie twierdze ze sie uchylasz ,baby to tez swinie .ale zaraz jak pracujesz caly czas to w czym problem by naprawde nie uciekac sie do sadow by to dziecko wiedzialo zema tez ojca .kobiety czesto robia na zlosc bylym malzonkom .ale nikt nie mysli o dzieciac .dziecko--karta przetargowa .o tych stowarzyszeniach nie chce mi sie dyskutowac bo nawet z mojego miasta jeden ojciec tak krzyczal tak w telewizji sie pokazywal ze niejednemu czlowiekowi łzy lecialy .jego,,byla,, zabronila mu kontaktow z ich drugim dzieckiem bo pierwsze zginelo przez niego mial facet dlugi karciane upozorowal porwanie synka i dzieciak zginol przez przypadek.chcial od swojej zony okupu a ta biedna dala ten okup a ten z radosci ze kase ma zapomnial ze malca w studni zostawil.dlugo trwalo szukanie sprawcy.az fnojek siedzi .takze takie stowarzyszenia czy to ojcow czy matek nie przemawiaja do mnie .nikt nie patrzy na dobro dziecka .ile ludzie placa tych alimentow ze tak walcza o kazda zlotowkej

Przepraszam ja tylko chcialem uzyskac porade jak sie uczciwie rozliczyc:) pozdrawiam serdecznie

poloniainfo.dk

Odp: Alimenty
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Mar 2013, 16:13:57 »

 

alimenty

Zaczęty przez edithDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3173
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2011, 16:14:34
wysłana przez urszula74
alimenty

Zaczęty przez danielDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4203
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2014, 01:09:53
wysłana przez Mareczek
alimenty

Zaczęty przez aga123456Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 17865
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2008, 23:41:28
wysłana przez mala_z_Aarhus
skat a alimenty z danii

Zaczęty przez skat a alimetyDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4467
Ostatnia wiadomość 12 Lis 2008, 08:10:32
wysłana przez skat a alimety
Alimenty a rodzinne

Zaczęty przez aRtiDGDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4236
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2015, 21:34:29
wysłana przez farvela