poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia  (Przeczytany 7058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek666

  • Gość
zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« dnia: 25 Wrz 2007, 15:54:47 »
Potrzebuje rady.Wrocilem wlasnie z urolpu i dostalem wypowiedzenie z pracy ze skutkiem natychmiastowym.Jako powod uslyszalem ze dzien wczesniej nie bylem w pracy,co jest prawda jednak zadzwonilem wczesniej ze chce dzien wolny i ze nie bedzie mnie w pracy.Mialem kontrakt roczny w budowlance,przepracowalem 7miesiecy.Co ciekawe do tej pory firma nie zalatwila mi zadnych formalnosci co do zoltek karty itd.pozwolenie mam jedynie z ambasady,do tej pory rowniez nie dostalem normalnych kwitow co do wyplaty,mam tylko kwity a konto z liczba godzin pracy i podatkiem.zastanawiam sie czy decyzja ta nie wynika z tego ze przed urlopem nalegalem na zalatwienie formalnosci.Pozatym pracowalem 10godz.za stawke godz.108 koron.

piatka

  • Gość
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrz 2007, 16:06:51 »
Niestety z urlopu sie wraca w okreslonym czasie, dostales wypowiedzenie dyscyplinarne.
Co to jest pozwolenie z ambasady?
czy z udleningstryrelse?
jesli tak, to reszta nalezala do Ciebie, isc do komuny i zalatwiac.
 Wiele firm daje tylko zaliczke, jesli ktos nie ma konta, chyba tez go nie zalatwiles.
Szybko wiec zalatwiaj papierki, pieniadze napewno dostaniesz, nikt cie nie okradnie.
108 kr to dobra, normalna stawka

marek666

  • Gość
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrz 2007, 16:53:37 »
ok.Jednak chyba jesli zawiadomie zaklad pracy o godz.7 ze nie moge przyjsc to takze moga mnie zwolnic?przeciez zawsze moze sie cos zdarzyc.poza tym czy mozna zwolic kogos z dnia na dzien?co do zaliczek,ja nie mam zadnego kwitu pensji na ktorym mam napisane ile mam placone ferie konto sh itd.W kontrakcie mam 37godzin nie mam liczonych nadgodzin.Co do formalnosci, pracujac caly dzien nie mam mozliwosci zalatwienia nic w urzedach poza tym firma zobowiazala sie ze to zalatwi.

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrz 2007, 17:37:51 »
No to jak przez 7 miesięcy nie dostales zoltej karty ani żadnych papierów ze pracujesz legalnie? Mi to śmierdzi praca na czarno.
Podpadles widocznie szefowi wcześniej i znalazł teraz pretekst do zwolnienia. Następnym razem zadzwoń rano i powiedz ze jesteś chory, bo jak powiesz ze nie przyjdziesz bo wlasnie wrociles z polski to każdy jeden dun cie zwolni.

marek666

  • Gość
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrz 2007, 17:41:36 »
Zastanawim sie czy skontaktowac sie ze zwiazkami zawdowymi ale nie wiem czy to ma sens...

piatka

  • Gość
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrz 2007, 17:46:43 »
Marudzisz, odkrecaj co sie da, ale nie bede mila dla Ciebie, wale prawde.
Jedynym argumentem na to, ze nie mogles przysc do pracy, moglo byc to, ze byles chory, a nie byles.
 Dyzscyplinarnie zwalnia sie bez wypowiedzenia
Firma zobowiazala sie zalatwic zezwolenie i zalatwila, a nie mozesz mowic, ze nie miales mozliwosci zalatwic konta i zoltej karty, , bo kazdy urzad ma jeden dzien w tygodniu, gdzie pracuja po poludniu i przyjmuja petentow.
Skoro sam nie poprosiles szefa o wolne popoludnie, bo masz sprawy w komunie, to trudno, zeby on zrobil to za Ciebie.
 Masz konto w banku?
 Podaj firmie, to przeleja pieniadze i wtedy na lonsedelach zobaczysz ile i za co masz placone, nie musi to byc wyszczegolnione na kontrakcie.
Jedyne co Ci pozostalo, to szukac innej pracy, ale musisz zalatwiac nowe zezwolenie, to nie jest wazne.
Juz kiedys pisalam, to nie komunistyczna Polska, gdzie mamusia poszla i wstawila sie za synkiem, to twardy kapitalizm
Tu prace sie szanuje, tu nie zwraca sie uwagi pracownikowi, tylko po prostu zwalnia.

Moze ktos udzieli Ci bardziej budujacej rady.
Pozdrowienia



Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrz 2007, 22:11:42 »
Uwazam, ze powinienies pojsc do firmy i porozmawiac... Zawsze mozna sprobowac.
Wykorzystaj argument, ze byles dobrym pracownikiem, ze w koncu tyle juz czasu poswiecili na Twoje wyszkolenie itd.
I zalatw te wszystkie sprawy zalegle. Czwartek to dzien, w ktorym wiekszosc urzedow jest dluzej czynnych.
Pojscie do zwiazkow, moze tez byc jakims rozwiazaniem, ale czy podejma sie kruszenia kopi o przywrocenie Cie do pracy.
Watpie.

poloniainfo.dk

Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrz 2007, 22:11:42 »

Offline Plant56

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrz 2007, 10:17:48 »
Trudno o dobrą radę w tej sytuacji, ale powinieneś spokojnie się zastanowić jaki błąd zrobiłeś.
Jak znajdziesz ten błąd to próbuj przeprosici szefa i proś o szansę powrotu do pracy.
Jak nie zrozumiesz sowojej winy to możesz się pakowaci bo problemy w następnej pracy to tylko kwestja czasu.
Nie myśl nawet o skardze do związku będzie najgorszym wyjściem, teraz masz plamę tylko u pracodawcy. W tym przypadku związek Ci niepoprze ale wyrobi sobie opinię o tobie.
    PRZEMYŚL to jeszcze raz i nowet jak cię nie przywrócą to będziesz więdział czego unikaci w przyszłości. I zmień sposób myślenia na : Szef dla Ciebie to ktoś kto może Cię zatrudnić a Ty dla niego jesteś jednym z wielu szukających pracy.
    Nie myśl ze wszyscy na Tobie jadą , my piszemy jak jest w życiu.

poloniainfo.dk

Odp: zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrz 2007, 10:17:48 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8762
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12502
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27044
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11979
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir
dojazdy do pracy a SKAT

Zaczęty przez M z HorsensDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 14711
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2010, 18:05:22
wysłana przez faja