poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pożyczka gotówkowa  (Przeczytany 6384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Pożyczka gotówkowa
« dnia: 16 Paź 2010, 16:56:04 »
Witam.

Potrzebuję zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Po oszczędności zgromadzone w Polsce nie mogę w tej chwili sięgać, zatem chcę zgłosić się do instytucji kredytowej. Zależy mi na czasie.

Znam L'easy, GE Money Bank i inne - moje pytanie natomiast brzmi - czy ktoś orientuje się w zasadach przyznawania niebyt dużych pożyczek, wymogach i czasie decyzji.

Z góry dziękuję.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Paź 2010, 17:31:18 »
Najlepiej wziac taka pozyczke w swoim "wlasnym" banku. Wszystkie inne formy sa bardzo dorgie, chyba ze musisz. ÅOP, tzn. roczne koszty kredytu/pozyczki czesto osiagaja astronomiczy poziom nawet do kolo 30%, przed wszystkim ze wzgledu na wszelkiego rodzaju oplaty (oprocz odsetek), ktore nie mozesz wliczyc jako fradrag w twoim rozliczeniu podatkowym.   

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Paź 2010, 17:38:22 »
roga, przejrzałam oferty ww. i paru innych "szybkich pożyczek". Roczny ÅOP wyniósł średnio 18-20%.

Oczywiście, że we własnym banku jest teoretycznie najlepiej ( Danske Bank). Podkreślam teoretycznie, bo tam właśnie wczoraj usłyszałam, że od złożenia dokumentów do decyzji...poczekam "nie wiadomo ile", usłyszałam, że mają "meget travlt" i nie obiecają mi, czy zdążą "zajrzeć w moje papiery w najbliższym tygodniu!

Nie muszę dodawać, że się zapieniłam - jestem klientem banku, chcę dać im zarobić, a oni... robią mi łaskę..  :o ???

Zależy mi na czasie, w innym przypadku pojechałabym do Polski zrobić przelew ( achhh, nie mam konta w internecie  >:(!!! )

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Paź 2010, 18:24:55 »
Jezeli jestes dobrym klientem w banku, bank powinien Ci dac mozliwosc do dnia rozstrzygniecia decyzji o udzieleniu Ci pozyczki,
"podciagnac debet" na swoim koncie, oczywiscie jezeli jest mowa, ze chodzi tylko o czas i taka pozyczke Twoj bank Ci udzieli.  Oprocentowanie overtrtæk na koncie zblizy sie do kosztow tzw. szybkich pozyczek, ale przeciez jest mowa tylko o tygodniu,  nie ma wiekszego znaczenia. jezeli chodzi o koszty.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Paź 2010, 18:34:22 »
Ja porzyczylem od sparxpres czekalem trzy dni i kasa byla na koncie,banalnie prosta obsluga wszystko zalatwilem przez inetrnet,trzeba wypelnic pare rubryk i to wszystko.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Paź 2010, 19:05:28 »
,oczywiscie jezeli jest mowa, ze chodzi tylko o czas i taka pozyczke Twoj bank Ci udzieli.  Oprocentowanie overtrtæk na koncie zblizy sie do kosztow tzw. szybkich pozyczek, ale przeciez jest mowa tylko o tygodniu,  nie ma wiekszego znaczenia. jezeli chodzi o koszty.

roga, co masz przez to na myśli..?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Paź 2010, 20:38:46 »
lilia: jezeli bank uwaz, ze nie ma problemu z udzieleniem relatywnie malej kwoty, to moze zezwolic na tzw. "midlertidig overtræk"
na Twoim koncie, np. Nemkonto, gdzie normalnie przychoda wyplaty poborow, swiadczeniasocjalne, pieniadze na dzieci ipt.
Taki overtræk moze Ci bank zaakceptowac na ten okres jaki bankowi jest potrzebny na formalne zatwierdzenie Twojej pozyczki.
Porozmawialbym na Twoim miejsu ten temat z bankiem. Powiedz, ze jestes w specyficznej sytuacji, gdzie natychmiast musiszdysponowac gotowka. Jezeli bank nie bedzie chcial tego zrobic, swiadczy to tym, ze bank byc moze nie traktuje Cie jako lyalnego lub "kreditværdig" kunde. Normalnie kilkuletni klienci, ktorzy wszystkie swoje sprawy maja w tym banku; Nemkonot, budgetkonto, Betalingsservice itp. nie maja z tym problemu. Piszac jeden tydzien mialem na mysli ten czas bank potrzebuje na sporzadzenie dokumentow. W najgorszym wypadku masz tylko mozliwosc zaciagniecia pozyczki jak podal oprzednik. 

poloniainfo.dk

Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Paź 2010, 20:38:46 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Paź 2010, 12:20:25 »
Lilia, nigdy nie nalezy dac sie splawic przez zwyklego urzedasa; prosisz o rozmowe z "bankbestyrer" ktorego informujesz o tym ze jestes zawiedziona serwisem w tym oddziale zwlaszcza, ze chodzi ci o drobna krotko terminowa pozyczke; mozesz spytac o porade ( z usmiechem) czy powinnas szukac innego bardziej "kundevenlig" banku. Napewno moga ci pozwolic na przez ciebie okreslony "overtræk"; takie rzeczy zalatwia sie normalnie przez telefon.
Dodam, ze przy roznorakich nieporozumieniach w roznych instytucjach, ma to piorunujacy efekt gdy prosisz urzedasa o romowe z:  .." en der tjener lidt mere end du gør"..  :)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Paź 2010, 12:48:42 »
Na co urzednik z usmiechem na ustach i bardzo uprzejmie odpowiada:
 Desværre, han er optaget lige nu, men hvis du vil snakke med ham kan jeg tilbyde dig en termin sidst i næste uge....

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Paź 2010, 12:56:58 »
Nigdy mnie sie to nie zdarzylo; probowalem odzywki ze 4 razy, zazwyczaj sa zaskoczeni trescia i... rzeczywiscie usmiechnieci nawet rozbawieni :)
Odzywki nauczyla mnie kochana i pyskata sasiadka.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Paź 2010, 13:37:34 »
Dodam, ze przy roznorakich nieporozumieniach w roznych instytucjach, ma to piorunujacy efekt gdy prosisz urzedasa o romowe z:  .." en der tjener lidt mere end du gør"..  :)

Twoja rade, aby "llilia" zwracjac sie do urzednika poweidziala, ze "chce rozmawiac z kims kto zarabia wiecej jak on" potraktowalem jako zart. Chyba, ze chodzilo o to aby urzednik tak to zrozumial. Zasda: albo od razu prosisz  o rozmowe z (bank)
beztyreren, albo rozmawiasz z bankrådiveren. Bestyreren jest loyalny wobec swojego personelu i zazwyczaj nie bedzie podwazal jego oceny.   

[Posted on: 17 Paź 2010, 13:30:57]

Dyskusja zaczyna sie rozwadniac. Chyba juzwszystko zostalo powiedziane w tej materii. Grozenie swojemu bankowi, ze "pojde do innego banku" zazwyczaj nie odnosi skutku. Czesto bank nawet jest zainteresowany pozbyciemsie nierentownych klientow,
a klienci ktorzy naprawde maja duze wartosci w banku, nie uzywaja takiej metody tylko maja swoje metody pertraktacji a ponadto zazwyczaj sa klientami w kilku bankach.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2010, 14:13:41 »
Chyba juzwszystko zostalo powiedziane w tej materii. Grozenie swojemu bankowi, ze "pojde do innego banku" zazwyczaj nie odnosi skutku. Czesto bank nawet jest zainteresowany pozbyciemsie nierentownych klientow,
a klienci ktorzy naprawde maja duze wartosci w banku, nie uzywaja takiej metody tylko maja swoje metody pertraktacji a ponadto zazwyczaj sa klientami w kilku bankach.

Zgadzam się z Tobą roga. Jestem również klientką innego banku, ale ponieważ mam tam jedynie nemkonto, nie ma najmniejszego sensu zwracania się o krótkoterminową, ani inną pożyczkę.

W duńskich bankach trzymam tylko to, co konieczne ;)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Paź 2010, 15:36:28 »
Roga, widze, ze manipulujesz troche albo czytasz "po lebkach"; proszenie o rozmowe z przelozonym ktory zarabia napewno wiecej nastepuje tylko wtedy jak czujesz sie zle traktowany czy lekcewazony; np. w sytuacji lilii. Wspomnienie o checi zmiany banku bylo polecanym argumentem w tv przez wielu doradcow bankowych.Kiedys bank odmowil mi pozyczki na samochod i to uzylem jako wstepnego argumentu w nowym banku, przenioslem sie i dostalem pozyczke natychmiast.
Danske Bank ktory stracil renome w czasie kryzysu jest napewno zainteresowany poprawa jej (obecne kampanie reklamowe); to ze ktos ma aktualnie tylko lønkonto nie uniemozliwia za pare dni zakupu nieruchomosci, traktora czy handlu akcjami. Co do rozmowy z bestyrerem to mamy rozne doswiadczenia; wszystko zalezy bowiem od danej sytuacji i od twojej argumentacji, tak ze nie generalizuj, prosze.

.."a klienci ktorzy naprawde maja duze wartosci w banku, nie uzywaja takiej metody tylko maja swoje metody pertraktacji a ponadto zazwyczaj sa klientami w kilku bankach"... Czy tu sie moze chwalisz, co to ma wspolnego z tematem ???


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Paź 2010, 16:35:49 »
Jamjurand: nie naleze do manipulatorow ani tez nie czytam po lebkach. Wrecz przeciwnie czytam bardzo uwaznie zanim odpowiedam. Odpiwedzialem jedynie na Twoja wypowiedz i ja w dodatku zacytowalwm, stawiajac pytanie czy dobrze ja zrozumialem i jezeli tak to uwazma to za niekonieczne, a nawet nietakt. nie mowi sie nigdy do urzednika, ze hce rozmawiac z inna osoba, ktora zarabia wiecej niz on. Oczywiscie nie oznaczato, ze nie nalezyzwrocic sie bezposrednio albo posrednio do kabusewnika oddzialu.

Odnosnie klientow z wiekszymi srodkami, ktorzy maja inne moziwosci pertraktowania z bankiem, prosze nie probuj przypinac mi latki pytajac czy jest to chwalenie z mojej strony. Jest to tylko informacja jak funkcjonuje system bankowy w Danii ,k ktory znam od podszewki od dziesiatkow lat. Klienci ci jeszcze dodam, zostaj instruowani przez swoj bank, miedzy innymi przez prawnikow banku, w jaki najlepszy sposob moge skorzystac i wykorzystac przepisy (a czasem i obejsc) prawa podatkowego. To tylko tak na marginesie. Pozdrawiam.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Paź 2010, 18:58:43 »
Roga,
Cytujac moja wypowiedz mogles zaczac najpierw od mojej pierwszej porady, gdzie pisze o .. zapytaniu o "bankbestyrer"; dla mnie to manipulacja albo czytanie po lebkach, zwlaszcza, ze pozniej polecasz to samo.

Jestes tutaj napewno vip'em, pomogles bowiem wielu "nowym" ale ostatnio czesto zaskakuje mnie twoje samopromowanie sie np.: potwierdzajace stemplowanie wypowiedzi innych forumowiczow, rola mentora, odrobina skromnosci by ci chyba nie zaszkodzila.

Co do mechanizmow funkcjonowania bankow, poczekaj jak "z wiekszymi srodkami" forumowicze z poloniinfo poprosza cie konkretnie o pomoc, zadnej intrygujacej rewelacji dotychczas nie ujawniles :)

poloniainfo.dk

Odp: Pożyczka gotówkowa
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Paź 2010, 18:58:43 »

 

Pożyczka pieniędzy przyjaciółce

Zaczęty przez wioliniaDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3840
Ostatnia wiadomość 02 Paź 2016, 16:12:01
wysłana przez leo1
pozyczka na studia

Zaczęty przez BellaDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4945
Ostatnia wiadomość 04 Lip 2007, 18:59:04
wysłana przez Bella
Pożyczka online gdzie?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3372
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2017, 22:51:45
wysłana przez leo1
pożyczka samochodu z zezwoleniem na jazde

Zaczęty przez piotrekkkDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4170
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2010, 16:36:13
wysłana przez piotrekkk
Banki-Pożyczka

Zaczęty przez blaugranaksDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6150
Ostatnia wiadomość 18 Wrz 2010, 20:54:44
wysłana przez KIKI