poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi  (Przeczytany 13561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« dnia: 17 Paź 2010, 18:13:05 »
czy jest niedaleko Kopenhagi dobry polski księgowy co mi zrobi zwrot podatku za 5-7 lat jak to jeszcze możliwe?
oddadzą mi coś czy mam dopłacić?
POLSKA

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Paź 2010, 18:25:48 »
A dlaczego ma byc z Kopenhagi ? W Danii nie ma zanczenia gdzie ksiegowy mieszka. Wszystko odbywa sie droga elektroniczna.
Czy jestem dobrym ksiegowym, nie mnie sadzic. Niech to osadzi 82 podatnikow, rownia obecnie mieszkajacych w Polsce jak i w Niemczech. Duza z nich czesc to podatnicy z tego forum. Terminy rozliczen uplynelly, ale wzaleznosci od poblematyki, mozna wnioskowac o ponowne "otwarcie" teczki podatkowej. Jezeli chodzi o pisma Skatu wsprawach zwrotow podatkow to realnie jak dlugo Skat zwraca sie na pismie,jest mozliwosc dokonywania wyjasnien itp. Nawet kiedy sprawa zostala przekazana przez Skat do dunskiego Centrum Egzekucji naleznosci. Ale mama nadzieje, ze nie oto chodzi. Prosze krotko opisac o co dokladnie chodzi. Potem moge ewentualnie zapoznac sie z rozliczeniami za lata ubiegle; sa dostepne w teczce podatkowej na TastSelv stronir Skatu. Pozdrawiam. 

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Paź 2010, 20:32:03 »
Nie znam się na tym, pracuję tu już dużo lat i te papierkowe roboty robi chyba mój pracodawca (jego księgowy) i myślałem sobie że może powinni mi zwracać cześć podatku, gdyż moja żona nie pracuje i mamy trójkę dzieci, płace zawsze 38% podatku i raz (chyba w 2006) dostałem ze SKATu zwrot 16 000 DKK. Możliwe ze patrzą na to z tej strony że jestem z Polski to mi nie pomagają w tych sprawach? Ale może się mylę i szukam księgowego który by zobaczył na te moje papiery i może oddali by mi cześć kasy za te 7-8 lat która mi się należała a nie dostałem?
Szukam dlatego z okolicy Kopenhagi - Roskilde gdyż tu przebywam i blisko było by podjechać z tą makulaturą.
POLSKA

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Paź 2010, 21:08:01 »
Ilosc dzieci nie ma nic wspolnego z podatkiem. Podatek 37%-40% (i wiecej w zaleznosci od zarobkow, ulg itp.) nie jest nienormalnym i ilosc dzieci na ten wymiar procentowy nie ma nic wspolnego. Piszesz, ze maja ci oddac podatek za 7-8 lat. Askad ta pewnosc. Byc moze, jezeli nie wykorzystales ulgi na wyzywienie i zakwaterowanie oraz na ewentualne jazdy do Polski, ktore
typowo przysluguja w pierwszych 12 miesiacach zatrudienia (niektore w kolejnych 12) to moze i Ci sie nalezaly, ale odzyskanie
ich za okres 7-8 lat uwazam za bardzo watpliwy, cjociaz przed 14dniami odzyskalem podobna ulge za 2005. Nie piszsz nic o zonie i dzieciach, czy mieszkaly tutaj czy w Polsce. Nie znajac specyficznie Twoich "skatteforhold" nie moge ocenic, czy ewentualnie przyslugiwala Ci ulga na nierpacujaca zone w PL, ktora nie otrzymuje sie automatycznie. Jezeli zona miszkala tyuyaj z Toba i miala cpr.nr. to ulga na zone automatycznie byla wliczona w Twoim rozliczeniu. Pozdrawiam i zycze powodzenia w odzyskaniu  ;)

[Posted on: 17 Paź 2010, 21:04:17]

A Twoje okreslenie: "robi to chyba ksiegowa firmy" bardzo mi sie spodobalo. A najbardziej tawatoliwosc "chyba".

Offline r.czarnota

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Paź 2010, 01:29:28 »
czy wystawia Pan fakturę za usługę rozliczenia ? czy rozlicza Pan rwnież firmy ?

[Posted on: 28 Paź 2010, 20:19:16]

szkoda że Pan Roga nie może odpowiedzieć na moje pytanir

więc prosze o pomoc kogoś kto zajmuje sie tym legalnie i wystawia fakturę,
czy ktoś zna taką osobe w okolicach odense?

poloniainfo.dk

Odp: dobry polski księgowy niedaleko Kopenhagi
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Paź 2010, 01:29:28 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30015
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16931
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16277
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 29065
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 19191
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl