poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: benzyna  (Przeczytany 17189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ARL

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lis 2010, 22:43:48 »
Skad ty sie urwales, obalilem twoja teorie a teraz sam sie z tego wycofujesz. Hamownia nie jest wyznacznikiem jakosci paliwa. Mysl odrobine. Twierdzisz ze paliwa sa do D a nie masz czasu sie tym zajac. Zglaszasz tylko stacji pobierasz probke i wysylasz. Trwa to krocej niz twoj elaborat na temat hamowni. 
Teorie to masz fest, napisz wiecej jak jeszcze sprawdzasz jakosc paliwa bo zaczyna byc bajecznie interesujaco.

[Posted on: 22 Lis 2010, 21:59:59]

Hehe przy 200 to komputer pokazywal mi spalanue takie jak w motorze benzynowym :D
Oj uwierz widzialem zawodnikow raz w passacie a innym razem w altei gdzie cyrklowali 200 kr aby wybilo.
Co do trasy porownujesz dwie rozne i nigdy nie masz takich samych warunkow nawet styl jazdy nigdy nie jest .
Ja tam na paliwo nie narzekam a jak juz wspomnialem silnik jest porazka. Ale jak juz komus nie pasuje 1.9 i narzeka to gratuluje zakupu.









Smieszny człowieczku nie bulwersuj się tak, widać ze to ty masz problemy z myśleniem i nie za bardzo pojmujesz co wogóle piszesz, jesli znasz takie pojęcie jak liczba cetanowa w ropie to powinieneś równiez wiedziec że okresla ona zdolnośc samozapłonu co przekłada się bezpośrednio  na osiągi auta z silnikiem diesla i oczywistym jest że pomiar na hamown czy to bedzie dyno czy inerecja pokaże nam róznice pomiedzy paliwami z niższą i z wyższą l. cetanową. jeśli dalej się upierasz że jakośc paliwa nie ma znaczenia na osiągi auta to moge udostepnić wykresy z zaprzyjaznionege odziału v-techa z pomiarów na ropie z niższą i wyżsża l. centanową gdzie wyrażnie widac róznice.

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: benzyna
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lis 2010, 00:01:41 »
benzyna jak i ropa w dk są raczej mizernej jakości, ropa ma niską liczbe cetanową porównując do shella czy bp w pl czy w de

Właśnie, tankowałam na shell'u przy roskildevej i nie wiem czym to idzie, ale sie rozczarowalam. Po zatankowaniu auto mi stanelo na krzyzowce przez dobre 10 min prob odpalenia silnika "?" hmm

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lis 2010, 00:31:41 »
Zastanowcie sie nad lokalnymi i miedzynarodowymi  ekonomicznymi konsekwencjami dla duzych firm paliwowych wiadomosca, ze w Danii sprzedaje sie wybrakowane paliwo, to dla mnie totalnie niewiarygodne. Dodam tez, ze dunskie gazety,tv czy FDM praly by ta wiadomosc do nieprzytomnosci.
Poloniainfo jest narazie jedynym zrodlem tej historii.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Lis 2010, 00:42:37 »
Właśnie, tankowałam na shell'u przy roskildevej i nie wiem czym to idzie, ale sie rozczarowalam. Po zatankowaniu auto mi stanelo na krzyzowce przez dobre 10 min prob odpalenia silnika "?" hmm

Znam podobny przypadek- kolega zatankował benzynę do ropniaka .

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lis 2010, 08:25:00 »








Smieszny człowieczku nie bulwersuj się tak, widać ze to ty masz problemy z myśleniem i nie za bardzo pojmujesz co wogóle piszesz, jesli znasz takie pojęcie jak liczba cetanowa w ropie to powinieneś równiez wiedziec że okresla ona zdolnośc samozapłonu co przekłada się bezpośrednio  na osiągi auta z silnikiem diesla i oczywistym jest że pomiar na hamown czy to bedzie dyno czy inerecja pokaże nam róznice pomiedzy paliwami z niższą i z wyższą l. cetanową. jeśli dalej się upierasz że jakośc paliwa nie ma znaczenia na osiągi auta to moge udostepnić wykresy z zaprzyjaznionege odziału v-techa z pomiarów na ropie z niższą i wyżsża l. centanową gdzie wyrażnie widac róznice.

Nie wiem skąd bierzesz wiedzę ale na pewno musi to być duża piaskownica.
Więc zapodaj owe wykresy bo dalej najwidoczniej nie wiesz o czym piszesz. Co ty palisz ze potrafisz stwierdzić jakość paliwa na podstawie wykresu z hamowni. Niezły ci kit wciskają ale chętnie zobaczę potwierdzenie tej bajeczki.


[Posted on: 23 Lis 2010, 08:20:56]

Właśnie, tankowałam na shell'u przy roskildevej i nie wiem czym to idzie, ale sie rozczarowalam. Po zatankowaniu auto mi stanelo na krzyzowce przez dobre 10 min prob odpalenia silnika "?" hmm

Zgłaszasz to stacji, kilka lat temu było kilka przypadków gdzie samochody po tankowaniu stawały zaraz po ruszeniu. Okazała się pomyłka w przewodach dystrybutora. Kilka silników było do remontu, koszta spowodowały zamkniecie owej stacji.

parabola2

  • Gość
Odp: benzyna
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Lis 2010, 23:46:13 »
A Ty Kolego  Vera odczuwasz różnice na benzynie lub na ropie tankując na stacji np ok,f24,Statoil?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lis 2010, 08:34:02 »
A Ty Kolego  Vera odczuwasz różnice na benzynie lub na ropie tankując na stacji np ok,f24,Statoil?
na benzynie żadnych różnic,
diesel raz tylko nie odpalił z powodu wody w przewodach - skąd się wzięła nie wiem. Może być stacja a może i nie. Jednak było to raz a silnik diesla w służbowym co mam jest na tyle nieudany ze HOHO.

Jedyną różnicę możesz poznać bardzo szybko na stacji LPG jak masz takie auto i zatankujesz w kiepskiej stacji w PL co raz z przymusu musiałem uczynić.

poloniainfo.dk

Odp: benzyna
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lis 2010, 08:34:02 »

parabola2

  • Gość
Odp: benzyna i diesel
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lis 2010, 16:20:06 »
Czy tankując diesla na stacjach w/w,raz na tej ,następnym na innej odczuwasz to ze mniej idzie ropy przy jeżdżeniu

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna i diesel
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lis 2010, 16:56:16 »
Czy tankując diesla na stacjach w/w,raz na tej ,następnym na innej odczuwasz to ze mniej idzie ropy przy jeżdżeniu
To pytanie do ARL on ma na to wykresy :D ;D ;D ;D ;D

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lis 2010, 16:58:44 »
A mi to obojetne jakie paliwo ,cena ,gdzie tankuje bo i tak zalewam za 50 kr :) :) :)
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

parabola2

  • Gość
Odp: benzyna i diesel
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lis 2010, 18:07:27 »
To pytanie do ARL on ma na to wykresy :D ;D ;D ;D ;D

Kolego Vera do Ciebie,Twoje zdanie

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna i diesel
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lis 2010, 23:10:12 »
Kolego Vera do Ciebie,Twoje zdanie

Jak chcesz wiedziec to w DK tankuje jak leci i nie widze roznicy a tym bardziej nie robi roznicy furakowi.
Milej nocki i tankowania :)

parabola2

  • Gość
Odp: benzyna
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lis 2010, 23:44:36 »
Ok Dziekuje

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: benzyna
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Gru 2010, 22:31:10 »
To akurat jest proste do wytłumaczenia - na polskim paliwie jedziesz do Danii czyli z górki, a na duńskim do Polski czyli pod górkę, ot i cała tajemnica  ;D
No to skoro jest z górki to może wyłącze silnik i sie dokulam do DK? :-)
Sorry, ale sprawdzone to jest również w drugą stronę, czyli jak jedziemy do Polski i zatankujemy auto w Niemczech to auto da również radę jechać 210 km/h, czego nie czyni na duńskim paliwie. Poza tym z rana często szarpie. Może teraz jakoś paliwa jest nieco lepsza, gdyż mrozy nie pozwalają dunom na takie oszukaństwo, więc i auto przestało szarpać. Ale ogólnie to tragedia i nikt mi nie powie, że to wina tego, że do Polski mam pod górkę a do DK z górki.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: benzyna
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Gru 2010, 14:21:27 »
Pracowałem swego czasu w ojczyźnie w branży paliwowej i śmieszy mnie wypowiedź tego typu: Ja jak zatankuje na Shellu V-powera albo na Statoilu to super jedzie a jak w Orlenie to coś kiepsko. Chciałem powiedzieć, że Orlen w kraju zaopatruje wszystkie swoje stacje w paliwo jak i konkurencję. Przecież nie jedzie na stację Shella na wschodzie Polski cysterna z paliwem z Wielkiej Brytanii siedziby spółki, po prostu rachunek ekonomiczny. Tak samo, stacje Orlena w Niemczech biorą paliwo od jakiegoś koncernu niemieckiego i tak to się kręci. Pozatym Orlen w kraju ma super system zabezpieczenia jakości to już nie PRL jak dolewano i mieszano co popadło a w szczególności takie chocki klocki działy się na stacjach benzynowych. Tak, że ta jakość to takie subiektywne odczucie. Ja zawsze biorę tylko 95 oktan i nie daje się nabrać na jakieś powery i inne strata kasy, nie czuje różnicy. Pozdro dla wszystkich zmotoryzowanych.

poloniainfo.dk

Odp: benzyna
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Gru 2010, 14:21:27 »

 

Diesel vel benzyna, silniki i inne moto

Zaczęty przez HabaneroDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1997
Ostatnia wiadomość 06 Mar 2016, 18:08:28
wysłana przez Habanero