poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania  (Przeczytany 53571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Paź 2010, 10:52:16 »
          A ja polecam przeczytać                                                                                                                    http://samodzielne-matki.free.ngo.pl/wyn.html

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Paź 2010, 16:23:51 »
Przeczytałem. Artykuł warty uwagi, choć jednak jak zawsze bardzo subiektywny. Dlaczego nie ma w nim mowy o matkach które nie wywiązują się z obowiązku alimentacyjnego? Z wiadomych powodów jest ich niewiele, ale w skali procentowej na pewno dużo więcej niż  niepłacących ojców, a jednak o nich cicho. Czyżby kobiety miały inne prawa i obowiązki wobec dzieci, a mężczyźni byli sprowadzeni tylko do roli bankomatu? PS. Wszyscy którzy uchylają się od obowiązku płacenia na dzieci powinni na długie lata wylądować w więzieniach.Również kobiety!!!

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Paź 2010, 19:01:19 »
Wiezienie nie rozwiazuje problemu. to niezdrowy system nalezaloby zmienic nazor skandynawski. Jezeli ojciec ne placi (czy nie jest w stanie czy sie uchyla), to dzieci nie powinny ponosic z tego wzgledu konsekwencji. Panstwo (to znaczy my wszyscy) poprzez nasze podatki) powinno zapewnic alimenty dla dziecka i samo egzekwowc naleznosci u ojcow. Nie zgadzam sie absolutnine z roznicowaniem wysokosci alimentow tak drastycznie jak to jest w Polsce. Jestem zwolennikime modelu skandynawskiego, gdzie ustalono jako punkt wysciowy jednakowe alimenty dla wszystkich, a w zaleznosci odzarobkow ojca mozna ustalic dodatkowe alimenta w wysokosci +25% do +300% od kwoty podstawowej. 

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Paź 2010, 22:02:24 »
Należy też dodać że w Danii udało się  stworzyć prawo dla ludzi a nie na ludzi jak nasze .Dorośli mają obowiązek nie tylko łożyć ale i wychowywać np: moja znajoma ma syna z  poprzedniego małżeństwa i co najbardziej mi się podoba to to że złości się bardzo gdy były nie może zabrać dzieciaka na weekend bo ona też chce odpocząć czy odwiedzić znajomych  ( tak apropos mamusiek które utrudniają kontakty robiąc z siebie męczennice a z dzieci półsabusety) ach aż miło było posłuchąć jej narzekań najpierw miałem oczy kwadratowe ale potem zrozumiałem że to raczej tak normalnie dziecko ma oboje rodziców .No a w Kaczogrodzie narazie   politycy czasu nie mają na takie pierdoły bo zajęci są własnymi konfliktami , wybory zię zbliżają , jsięń do kaczek strzelać zaczeli a kiełbasa wyborcza z tego tematu żadna .                                             
 

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Paź 2010, 22:46:36 »
...Tak samo alimenty, tak samo do kopalni, tak samo na pierwszą linię frontu... Dlaczego kobiety mają mieć ,,równo" tylko wtedy gdy to im wygodne?...

A ty hemoroidów dostales po porodzie? I piersi ci krwawily przy pierwszych karmieniach? No bo jak ma byc równo, to w obie strony.

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Paź 2010, 23:02:32 »
Magnez: nie zlrozumiales o co mi chodzilo, nie wazne z czyjej pensji:

"rower 1 na dwa lata-dziecko rośnie, łyżwy, rolki, komputer,playstation,mp4,gry komputerowe płyty dvd ksiażki zabawki"
dziecku to sie nalezy od ojca jak psu miska"

Zobacz tylko jakie wymagania, w kraju gdzie dla wiekszosci trudno jest zwiazac koniec z koncem, a w dodatku autor wypowiedzi uwaza, ze to wszystko sie dziecku nalezy jak psu miska.

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Paź 2010, 23:27:18 »
@ae@ chyba brakuje Ci zrozumienia dla tego co napisałem. Ja doskonale rozumiem rzeczy typu ,,krwawiące piersi" , hemoroidy i inne przypadłości. Nie oszukujmy się jednak że to rzadkość. Jednak przez kobiety jest to z powodzeniem wykorzystywane do wyłudzania pieniędzy i wszelkich innych materialnych korzyści, a dzieci są dla kobiet tylko tarczą obronną i asem w rękawie w sporach z byłym facetem. Funkcjonuje to na zasadzie: ,,nie dasz mi kasy, to nie zobaczysz już nigdy syna i powiem mu że jesteś..."

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Paź 2010, 23:27:18 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Paź 2010, 23:32:16 »
Funkcjonuje to na zasadzie: ,,nie dasz mi kasy, to nie zobaczysz już nigdy syna i powiem mu że jesteś..."

"SREDNIOWIECZE".  :o

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Paź 2010, 23:41:45 »
Roga ale czy nie mam racji? Przecież w PL to funkcjonuje i jest na porządku dziennym. Sam tego doświadczałem przez długi czas, dopóki nie dorosły moje dzieci. To chore, nieuczciwe, ale działa.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Paź 2010, 00:05:41 »
Masz racje, "to dziala". Mezczyzna nie placi, kobieta nie pozwala mu widziec sie z dzieckiem, maz zmienia adresy aby nie placic, zona zwraca sie do komornika, ale musiznalezc adres ojca, komornik czesto poucza ojca jak ma uniknac oskarzenia, zesie uchyla od obowiazku........ludzie, gdzie my jestesmy. Aha, jeszcze jedno w prasei ukazuja sie zdjecia ojcow nieplacacych alimenty.
Nienormalne stosunki miedzy rozwiedzionymi rodzicami, ktorzy nie wspolpracuja ze soba. Matka nie powinna miec mozliwosci uzyskania  "nieograniczonej" kasy od ojca dziecka (ktos napisal sciagalnosc do 60% zarobkow). Sprawa alimentownie powinien zajmowac sie Sad czy prokurator. Juz o tym pisalem: ustalic z urzedu (ministerstwa) jednakowa stawke alimentow dla wszystkich dzieci (podobnie jak w skandynawii). Jezeli ojciec nie placi, gmina przejmuje placenie swiadczenia a wyegzekwowaniem naleznosci od ojca powinien zajac sie Urzad Skarbowy.   

[Posted on: 31 Paź 2010, 00:04:00]

Mialo byc napisane sprawa NIE powinien zajmowac sie Sad czy prokurator...

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Paź 2010, 09:07:08 »
Asterix: ...Ja doskonale rozumiem rzeczy typu ,,krwawiące piersi" , hemoroidy i inne przypadłości. Nie oszukujmy się jednak że to rzadkość. ...

Taka sama rzadkosc jak ZA wysokie alimenty,  nie znam nikogo kto placilby ZA wysokie alimenty.

Wysokie owszem ale nie ZA wysokie.

A poza tym zawsze sa inne wyjscia: mozna sie nie rozwodzic, mozna zachowac sie jak czlowiek i porozumiec sie w sprawie rozwodu i alimentów, mozna wynajac adwokata zeby rozmawial z byla zona zamiast ciebie, mozna uzywac prezerwatywy, mozna sie wysterylizowac...

A poza tym takie jest polskie prawodawstwo i trzeba sie dostosowac albo szklanka wody "zamiast" :-)



...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Paź 2010, 16:16:09 »
Wysokie owszem ale za wysokie :-\takich się nie płaci .Zasiłek alimentacyjny  w PL wynosi max 500 złoty pod warunkiem że dochód na osobe nie przekracza 720 zł.Jak przekroczysz wtedy  nie ma nic .Kwoty no prawie jak w Dani, był ktoś mądry kto to już wcześniej wyliczył .Jak rozumiem to te 720 to kwota wystarczająca na zaspokojenie potrzeb dziecka zdaniem państwa ,te 500 żeby nie rozpieszczać  .To  i mamy wyliczoną kwotę na rok 2010-2011 .Państwo płaci stałe to dlaczego nie cała reszta dziwna sprawa że tam jeszcze nikt na to nie wpadł .Musze jeszcze dodać że  te 500 to nie 2 lub 3000zł   w dwójkę wyżyć się nie da trzeba pracować  :(                                                                                                                                                                                                                http://alimenty.wieszjak.pl/fundusz-alimentacyjny/239175,Swiadczenia-z-Funduszu-Alimentacyjnego-2010-2011.html
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2010, 16:38:56 wysłana przez vordingborg »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Paź 2010, 16:33:45 »
Wszystko jest relatywne: zasilek alimentacyjny 500 zl. odpowiada np. 17% zarobkow miesiecznych w wysokosci 3.000 zl. brutto
Odpowiadaloby to 4.250 kr. od zarobku brutto 25.000 kr. a wiadomo, ze normalne alimenta w Danii wynosza 1.170 kr.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Paź 2010, 18:10:21 »
Alimenty nie mogą w żadnej mierze służyć jako element zastraszania kogokolwiek ,oczywiście jedynym słusznym rozwiązaniem zdaje się ustalenie kwoty minimalnej (stałej) stałej jak progi podatkowe i tym też przypisane a przypomne że wynoszą one odpowiednio 18 % I 32% jest to do kwoty 85.528 zł i powyżej ,oczywiście można to zestopniować w inny sposób .Sugerując się kwotom zasiłku alimentacyjnego 500 zł wydaje się że jest w granicach rozsądku w połączeniu z 500 od drugiego rodzica mamy 1000 i nikt mi nie powie że 1000 zł na dziecko miesięcznie nie wystarczy . Proponował bym również podziękować za współprace komornikom oczywiście na rzecz urzędów skarbowych. Może nic orginalnego nie wymyśliłem ,ale wydaje się że te stosunkowo proste rozwiązania mogły by szybko odwrócić proporcje .Oczywiście margines pozostanie zawsze jednakże sytuacja zaczyna być jasna i zdaje się że wykluczony zostaje wątek zastraszania i tysięcy spraw sądowych każdego roku. Bardzo ciekawy jestem co o tym sądzicie.

Offline agunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Lis 2010, 16:14:02 »
a ja nie rozumiem jakie to wszystko skompliowane-jestem tu nowa-na formu jak i w danii,mam tu nowa rodzine,moj byly maz zostal w polsce,ja przyjechalam tu z nasza corka-mimo rozwodu mamy swietny kontakt,corka spedzila 2 miesiace wakacji z tata w polsce,ustalilismy sobie sami alimenty,ktore dostaje i faktycznie zlosccze sie tylko jak mija dluzszy czas,czyli np. 3 dni,gdy moja corka nie rozmawia ze swoim tata na skype`ie.Nie rozumiem facetow,ktorzy nie placa pieniedzy na dzieci,ale nie rozumiem matek,ktore nastawiaja dzieci przeciw ich ojcom,bo przeciez ci ludzie kiedys sie kochali,dzieciom trudno przejsc przez rozwod i rodzice musza stanac na wysokosci zadania,zeby dzieci odczuly to jak najmniej,a juz napewno nie powinny widziec wzajemnej zlosci rodzicow, :-\

poloniainfo.dk

Odp: alimenty od ojca przebywającego za granicom- Dania
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Lis 2010, 16:14:02 »

 

Dania podczas II wojny światowej

Zaczęty przez PolasikDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 13769
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2009, 19:25:00
wysłana przez Marlena30
2 GRAMY HISTORII,DANIA W SS

Zaczęty przez HistorykDział Kultura

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 34632
Ostatnia wiadomość 28 Lis 2009, 15:58:41
wysłana przez Zwykłyktoś
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21408
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
Dania 3 Irlandia?

Zaczęty przez Where?Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9504
Ostatnia wiadomość 14 Lip 2007, 14:22:12
wysłana przez aemigrate
PRACA W Q VIKAR Horsens, Dania

Zaczęty przez ARTI6867Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12921
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2014, 14:30:04
wysłana przez ARTI6867