poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dieta Dukana  (Przeczytany 21157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rudi376

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Dieta Dukana
« dnia: 25 Paź 2010, 11:24:38 »
Witajcie! :)
Jeśli jest ktoś na dukanie, nich pisze. Wymieńmy się radami, pomysłami, przepisami itd. Motywujmy się wzajemnie. Pochwalmy sukcesami to mobilizuje. W grupie zawsze łatwiej... Pozdrawiam wszystkich dukanków  :)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Paź 2010, 13:26:56 »
Tu nie przejdzie ten temat, za duzo zlosliwych ludzi. Ale probuj, obym sie mylila :)
Pozdrawiam :)

Offline smok82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Paź 2010, 18:12:52 »
hej
stosuje diete dunkana od 2 tygodni. pierwsza faza byla banalna ale teraz jestem w drugiej i pomalu sie lamie. mobilizuje mnie tylko utrata wagi. schudlam 7 kilo i mama nadzieje na wiecej. jesli chodzi o jakies specjalne przepisy to zagladam nieraz na www.dieta-dukan.pl i korzystam z tam zamieszczonych przepisow ale zazwyczaj z lenistwa i braku checi do gotowania wcinam poprostu to co nie wymaga dluzszego przygotowania.
polecam budyn i deserki jakie robimy sobie z kumpela.
budyn
2 lyzki zmielonych(niekoniecznie)platkow owsianych
1 zoltko
slodzik do smaku jak kto lubi
szklanka mleka
mleko z zoltkiem i slodzikiem gotujemy caly czas mieszajac, platki zalewamy niewielka iloscia goracej wody rzeby napecznialy. jak mleko sie nam zagotuje dokladamy platki i gotujemy ciagle mieszajac az do zgestniecia. budyn nie jest tak gesty jak normalny ale smakuje ok
 deserki
zazwyczaj mieszam 2-3  lyzki jogurtu waniliowego lub greckiego ze slodzikiem i gorzkim kakao  i dodaje 5 listkow zelatyny . potem do lodowki na chwilke az stezeje i gotowy smaczny deserek.
powodzonka z dieta :D

Offline rudi376

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Paź 2010, 19:46:15 »
Wiesz co tylko ja czytałam, że nie wolno jeść płatków owsianych tylko otręby owsiane, Tobie też życzę powodzonka...

Offline amanson

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lis 2010, 16:54:30 »
witam dziewczyny! ja tez na dukanie dopabuse 2 tyg, ale nie jest zle ;)zapraszam was na forum http://www.forum.dietaproteinowa.eu/.naprawde polecam! a otreby owsiane i pszenne kupilam w superbest i føtex. pozdrowionka!

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lis 2010, 22:03:27 »
Zanim wpadniecie w zachwyt poczytajcie jakie niebezpieczeństwa są związane z ta dietą, zarówno fizyczne jak i psychiczne !!
Trochę np. tu: http://www.matkapolka.com.pl/diety/dieta-dunkana.html
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline amanson

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2010, 10:30:59 »
ten artykul to bubel!!!! pani redaktor nie wie o czym pisze. zapraszam na forum, tam sa prawdziwe opinie!!!!

poloniainfo.dk

Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lis 2010, 10:30:59 »

Offline nadin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lis 2010, 11:56:53 »
Witam.Willy masz racje dieta nie jest w 100 proc zdrowa  ale uważam że stosują ja ludzie dorośli umiejący czytać i na pewno zaczerpnęli wiele informacji o tej diecie i świadomi podeszli do tego tematu poznając plusy i minusy tej diety.Ja osobiście jestem na niej od miesiąca ok 7 kg mniej wcześniej nie miałam problemów z sercem nerkami cukrzycą itd teraz czuje sie rewelacyjnie żeby nie obciążać nerek dużo piję {woda,herbata,kawa} nie mam zaparć {zjadam wskazaną ilość otrąb}załatwiam sie min 2 razy dziennie kiedyś może załatwiałam sie częściej ale za to nie mogłam pozbyć sie hemoroidów a odkąd jestem na dukanie mam z nimi spokój cera zrobiła mi sie gładsza do minusów jakie u siebie zauważyłam to mimo higieny mam dziwny posmak w ustach dlatego żuję często gumy .Oczywiście uważam że osoby które źle znoszą dietę  czy maja problemy zdrowotne powinny jak najszybciej przerwać dietę żeby nie obciążać swojego organizmu.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lis 2010, 14:01:38 »
Zanim wpadniecie w zachwyt poczytajcie jakie niebezpieczeństwa są związane z ta dietą, zarówno fizyczne jak i psychiczne !!
Trochę np. tu: http://www.matkapolka.com.pl/diety/dieta-dunkana.html

  Takich pseudomaterialow jest juz mnostwo. Dietetycy potracili klientow to tez probuja zniechecic do diety. Jezeli sa skutki uboczne to tylko ze zle prowadzonej diety.  Twoje krzyki sa nie na miejscu :)

 ps. po za tym link nie na temat, bo ten topik jest o diecie Dukana, a nie duNkana  ;D

Krakers

  • Gość
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lis 2010, 17:23:40 »
Solvej nie ma co bronic Dukana, bo dieta i tak jest, z punktu widzenia biochemii, nieciekawa.

Najlepsza - jesli chodzi o tracenie tluszczu, a nie miesni - jest dieta niskoweglowodanowa. Z bialkiem nie ma co przesadzac i zdecydowanie nie powinno sie go traktowac jako makroskladnika energetycznego, bo w tej dziedzinie jest najgorszym z mozliwych (weglowodany, tluszcze, bialko).

Ale te wszystkie diety to i tak pic na wode, dla "przecietnego" Kowalskiego, bo i tak najwazniejszy jest ... dzienny limit kaloryczny. W uproszczeniu - jesli jesz mniej niz wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - to schudniesz, jak bedziesz jesc wiecej - to przytyjesz. Przy zapotrzebowaniu 2200kcal jedz na Dukanie 3500kcal a w ciagu miesiaca powiekszysz swoje rozmiary w widoczny sposob. Tak to dziala. No, ale powiedzcie mi ... kto, poza mna, liczy na co dzien kalorie? ;) Ja licze i mam 100% kontrole nad wlasna sylwetka, moge z nia zrobic cokolwiek zechce.

Oczywiscie napisalem - w uproszczeniu, bo ta materia jest troche bardziej skomplikowana, ale o tym by mozna ksiazke napisac, a moze i nawet 3 ;)

A w Dukanie trick polega na tym ... ze nawet gdyby Tobie ktos wciskal jedzenie na sile ... to i tak nie przekroczysz dziennego zapotrzebowania kalorycznego - zatem chudniesz, bo jesz mniej kalorii niz potrzebuje Twoj organizm.

itd., itp., dietetyka interesuja sie od 15 lat i co nieco wiem na ten temat ;)

Jesli spojrzysz na pana Pierre`a Dukana:
http://www.nie-potrafie-schudnac.gwarz.pl/images/p_dukan.gif
to widac, ze facet ma prawie "kobiece piersi" i obrasta w tluszczyk (spojrz na brzuch), czyli cos na zasadzie "szewc bez butow chodzi" - zatem jaki z niego autorytet? Bez koszuli wygladalby bardzo nieapetycznie.

Ja korzystalem glownie z wiedzy tego pana:
http://www.richardfwilson.com/Dr-Ellis_s-Ultimate-Diet-Secrets.jpg

Polecam jego ksiazke: Ultimate diet secret`s. Jak ktos zna angielski to lepszego kompendium dietetycznego nie znajdzie.



Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lis 2010, 20:51:45 »
Wybacz, za duzo napisales i z lenistwa i braku czasu nie przeczytalam calosci. 
Mam swoje zdanie i jego nie zmienisz. Przyznasz jednak, ze umyslnie, ktos kto obsmarowal diete Dukana , nazwal ja Dunkan?  ;)

Powodzenia zycze !

Krakers

  • Gość
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lis 2010, 22:32:02 »
No pewnie, ze wybaczam ... jako, ze wypowiedzi nie kabusewalem tylko w Twoja strone :)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lis 2010, 14:06:26 »
Czyzby ktos mnie zablokowal ? Co to za komunikat?
 "Wystąpił błąd!
Ostatnia wiadomość z twojego adresu IP została wysłana mniej niż 30 sekund temu. Spróbuj jeszcze raz później. " 
Nic nie zdarzylam wyslac  ???


Chcialam tylko przeslac :) do Krakersa


Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lis 2010, 14:21:25 »
Czasami się zdarza taka sytuacja z wysłaniem wiadomości ,sam się zastanawiam dlaczego tak się dzieje ,ale nauczyłem się jednej rzeczy przed kliknięciem wyślij kopiuje całą treść wylogowuje się i ponownie loguje wklejam i następnie wyślij .

Może by to nie stanowiło problemu tylko po wyżej wymienionej informacji cały post przez nas napisany znika dlatego nauczyłem się przed wysłaniem kopiować .

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lis 2010, 14:30:01 »
Rozumiem :) tez tak kiedys robilam .( dzis zrobie to samo)

mam tylko pytanko: gdzie kupie kurczaka wedzonego ?  ???

poloniainfo.dk

Odp: Dieta Dukana
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lis 2010, 14:30:01 »

 

Dieta

Zaczęty przez ****Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5588
Ostatnia wiadomość 31 Mar 2009, 19:21:15
wysłana przez ****
"Dieta"

Zaczęty przez GajolDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8427
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2009, 21:09:52
wysłana przez Lusi70
czy dieta za kazdy dzien pobytu w dk nalezy sie tylko w 1 roku

Zaczęty przez asiorekkDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6188
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2011, 00:54:56
wysłana przez andyandy