poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jestem kompletnie zielona :/.....  (Przeczytany 24270 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Paź 2007, 22:02:16 »
Może to kwota roczna a nie miesięczna? ;)
Wtedy rzeczywiście nie robi wrażenia.

Miesięcza z tego co wiem.

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Paź 2007, 22:06:03 »
ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, nie mow, Gootie moze zechce wrocic do Danii :o

Jejeu  :) Ja tylko zapytałam czy to dużo,a tu tak watek się rozwinął.Nic więcej nie napiszę w tej kwesti dopóki na 1000% nie będę pewna (naocznie).A jak to się potwierdzi co pracodawca duński mu proponuje to wtedy napisze coś więcej o tej firmie i o pracy.Dodam,że praca ciężka,niebezpieczna,mało zdrowa i kupa godzin do wyrobienia (przynajmniej teraz) i na północy Danii  :)

Klingon

  • Gość
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Paź 2007, 22:17:26 »
40.000 kr. netto to chyba 80.000 brutto. Dla lekarzy jest to może normalna wypłata, ale jak pisała Mirra, wielu wykształconych ludzi zarabia połowę, a inni jeszcze mniej. Czy to jest dużo zależy od Twoich oczekiwań. Dla mnie jest to duża kwota jako wypłata ale w Danii każdy poradzi sobie z jej wydaniem. ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Paź 2007, 22:21:13 »
Ja jakos nie wierze, ze Polak (nawet na managerskim stanowisku - no chyba ze TOP MANAGEMENT - w co znowu nie wierze, ze wzieli Polaka!! ) bedzie zarabial tyle netto co dunski adwokat, analityk bankowy czy informatyk progarmujacy w Oracalu....

Dodam, ze zarowno adwokatka jak i analityk dostali te prace pol roku temu i byli bardzo dumni z wynegocjowanych stawek !!!

Ale zycze powodzenia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Paź 2007, 22:23:21 »
W kwesti zarobków lekarzy to nic nie napisze bo nie mam zielonego pojęcia.Ja sobie też doskonale poradziłabym z każda kwotą  :D Ale tak jak już napisałam....chciałam się rozeznać czy to dużo czy mało.Bo na PLN to jest "milusia" kwota.A co do Danii to nie miałam pojecia.No ale skoro piszecie że to dobrze,to pewnie tak jest.Ja się dopabuse o tym przekonam  :P

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Paź 2007, 22:23:37 »
Ale lekarki tez tyle nie maja...
W polskiej szkole mamy trzy mamy lekarki i jak powiedzialam im, ze moja kolezanka dostala 65.000 brutto powiedzialy, ze to tylko mozliwe jesli zostala ordynatorem... Bo dla nich taka kwota to marzenie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Paź 2007, 22:29:38 »
Ja jakos nie wierze, ze Polak (nawet na managerskim stanowisku - no chyba ze TOP MANAGEMENT - w co znowu nie wierze, ze wzieli Polaka!! ) bedzie zarabial tyle netto co dunski adwokat, analityk bankowy czy informatyk progarmujacy w Oracalu....

Dodam, ze zarowno adwokatka jak i analityk dostali te prace pol roku temu i byli bardzo dumni z wynegocjowanych stawek !!!

Ale zycze powodzenia.

Hmmm,no wiesz....u nas w PL analityk bankowy nie zarabia tyle kasy.Może połowę z tego w co wątpię.Co do programistów to też żadna rewelacja....a co do adwokatów to różnie bywa.nie ma stałej pensji bo wszystko zależy od rodzaju sprawy i ich ilości.Znam adwokatkę co spokojnie miesięcznie ma ponad 20 000 zł.
Także porównaie które zastosowałaś to jest takie sobie.W branży budowlanej w PL jak trafi się dobra robota to 20 tyś można mieć.

Zaznaczę,że w chwili obecnej mój mąż nie zarabia 20 000 zł!!!!Żeby ktos sobie nie pomyslał,że on tyle kasy ma  ;D.Nie...niee,a szkoda,bo by się zdało.Ma troche mniej  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Paź 2007, 22:29:38 »

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Paź 2007, 22:34:34 »
Ale lekarki tez tyle nie maja...
W polskiej szkole mamy trzy mamy lekarki i jak powiedzialam im, ze moja kolezanka dostala 65.000 brutto powiedzialy, ze to tylko mozliwe jesli zostala ordynatorem... Bo dla nich taka kwota to marzenie.

65 tyś to rozumiem,że w koronach.W PL to lekarz średnio 3 tyś max,chyba że ma swoją poraktykę albo bierze na boku  :D.W szpitalu więcej nie ma napewno.Moja mama pracuje w szpitalu takze wiem.A ordynator to tez kokosów nie zarabia.
Co do menagera to mój mąż robi właśnie jakiś kurs dodatkowy na który skabusewał go właśnie ten duński pracodawca do którego on ma przejść.
Ale ja czegoś nie rozumiem....kim w Danii jest menager???Bo w PL to po prostu kabusewnik jakiegoś tam szczebla.....żadna szycha.Ja rozumiem prezes....ale menager  ???

Klingon

  • Gość
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Paź 2007, 22:35:58 »
Też zależy ile Ty będziesz zarabiać, bo na razie to macie "tylko" na wille, vovse (psa) i volvo.  ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Paź 2007, 22:38:21 »
TU NIE POLSKA! TU DANIA
TU NIE MA KOMINOW I JEST PORZADEK...
A CO DO PLAC PROGRAMISTOW TO SIE MYLISZ....

ZATRUDNIALAM INFORMATYKOW DO FIRMY, TO WIEM....
BYLE INFORMATYK, KTORY MA SIE TYLKO OPIEKOWAC SPRZETEM NIE PRZYJDZIE DO PRACY W POLSCE PONIZEJ 5000 BRUTTO. PROGRAMISCI ZACZYNAJA OD 10.000....

MOWIAC SZCZERZE, MA POJUTRZE EGZAMIN Z DUNSKIEGO I SZKODA MI WIECEJ CZASU, NA CZCZE DYSKUSJE....

ZYCZE POWODZENIA!!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Paź 2007, 22:40:24 »
Ja w każdym razie nie znam programistów w PL co zarabiają 10 000zł.Miłej nauki  ;D

Offline magraf

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Paź 2007, 22:43:36 »
Też zależy ile Ty będziesz zarabiać, bo na razie to macie "tylko" na wille, vovse (psa) i volvo.  ;D

Ha ha ha....bardzo śmieszne  :-\ Ja wcale nie chce willi ani volva a tym bardziej psa.A na razie to nie mamy żadnej z tych rzeczy które wymieniłeś  :P i jakoś nie mam wrażenia że coś straciłam.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Paź 2007, 23:21:02 »
magraf, zeby nie bylo ze pisze z jakas zlosciwoscia czy zazdroscia ale to o czym piszesz jak dla mnie nie jest realne.

Cytuj (zaznaczone)
Dodam,że praca ciężka,niebezpieczna,mało zdrowa i kupa godzin do wyrobienia (przynajmniej teraz) i na północy Danii

Rozumiem z tego zdania, ze praca to praca fizyczna

Zakladam rowniez ze Twoj maz nie zna dunskiego, chociazby dlatego ze pracujac 2 lata w Danii przez polska firme nie mial by mozliwosci darmowego kursu jezyka (brak CPR). Bycmoze sie myle i dunski zna perfect :D

Cytuj (zaznaczone)
Dodam,że firma w której obecnie pracuje mój mąż bardzo dobrze płaci i moze dlatego ciężko się w nią wkręcić a szybko z niej wylecieć...dosłownie o byle co.Oto nawet,że po powrocie ktoś nie stawił się w biurze powiedzieć "Dzień dobry"

Tutaj tez mial bym watpliwosci co do firmy ktora placi krocie, czyli zatrudnia unikatowych fachowcow do specjalistycznej roboty i placi im dobrze by nie uciekli. Jesli brak "dzien dobry" stwarza ryzyko zwolnienia, to widze tu mala niejasnosc. Co wiecej piszesz ze z firmy mozna latwo wyleciec a sama ryzykujesz wyjazd z 14-miesiecznym dzieckiem. Byzmoze zle polaczylem fakty, ale to mi troche nie pasowalo.

Podsumowujac:

- ciezka praca, bez znajomosci dunskiego, za 40 tys DKK netto (ok 80 tys brutto) gdzie srednie zarobki wynosza ok 30 tys brutto - sorrki, ale dla mnie to malo prawdopodobne. Nie chce Cie tu zniechecic o wyjazdu, lecz nastawic czego tak wlasciwie mozna w tym kraju spodziewac. Zapytaj konkretnie meza:

- jaki bedzie mial wpisany w kontrakcie czas pracy (obowiazuje 37,5h/tydzien), sposob rozliczania (godzinowa stawka czy placa miesieczna) i niech poda kwoty brutto
- jesli mozna to zakres obowiazkow i stanowisko

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Paź 2007, 23:39:02 »
Dziekuje Ci, GoTTie...Obawialam sie to sama napisac.

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Paź 2007, 07:33:38 »
Margraf - życzymy Ci wszystkiego najlepszego, ale sorry - to o czym piszesz jest po prostu nierealne.
Albo Twój mąż czegoś nei zrozumiał albo padł ofiarą mistyfikacji.

poloniainfo.dk

Odp: Jestem kompletnie zielona :/.....
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Paź 2007, 07:33:38 »

 

jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?

Zaczęty przez Ania:)Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7981
Ostatnia wiadomość 16 Sty 2017, 10:41:54
wysłana przez Ania:)
jestem w ciazy, rodzic w Danii????

Zaczęty przez co zrobic....Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 74603
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2016, 10:41:51
wysłana przez comamzrobic
CZY MUSZĘ ZGŁASZAZĆ DO KOMUNY WYJAZD JAK JESTEM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM???

Zaczęty przez MAXFITDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3339
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2012, 22:39:42
wysłana przez M z Horsens
feriepege-jestem w Polsce

Zaczęty przez sasetkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2655
Ostatnia wiadomość 24 Lut 2008, 19:44:03
wysłana przez sasetka
Czy mogę zostać zwolniona z pracy gdy jestem w ciąży?

Zaczęty przez Majaa123Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7067
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2020, 22:08:02
wysłana przez willy