poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Mandat za parking  (Przeczytany 64532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Paź 2007, 20:36:22 »
Mimo tego mojego mandatu, zarobionego w niespelna 30 minut (brawa dla "oficerow" miasta Aarhus ;), widze ze jest w tym cel - i to dziala. I nie mam na mysli kasy, ktora zagarnia miasto czy firma (nieistotne), lecz WOLNE miejsca parkingowe, nawet po godzinach pracy, czyli w szczycie, jak bysmy to nazwali w Polsce. W porownywalnym wielkosciowo polskim miescie zawsze mialem problemy z zaparkowaniem gdziekolwiek auta - nawet kraweznik byl zajety   ;D 

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Paź 2007, 21:42:38 »
To jeszcze dodam, że jeżeli nie mamy zegara możemy położyć po prawej stronie przedniej szyby, kartkę papieru z napisaną godziną przyjazdu, lub znowu z tą najbliższą ćwiartką zegarową, o ktorej pisalem wyżej.

Pozdrawiam

Offline arturos27

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Paź 2007, 13:05:25 »
Witam
Ostatnio postawilem samochod na parkingu przy sklepie Fakta w jellng i po powrocie zobaczylem za wycieraczka mandat
od paru lat stawiam samochod na parkingach sklepowych i niedostalem nigdy, oczywiscie robilem w tym sklepie zakupy i nie stalem dluzej niz pol godziny
czy od tego mozna sie odwolac

Pozdrawiam Arturos


piatka

  • Gość
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Paź 2007, 13:16:46 »
jesli nie nastawiles zegara z godzina przyjazdu i kontroler odczytal, ze stoisz dluzej,  nic nie wskorasz :(

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Paź 2007, 22:49:20 »
jesli nie nastawiles zegara z godzina przyjazdu i kontroler odczytal, ze stoisz dluzej,  nic nie wskorasz :(

Dokładnie tak  :( ja wlasnie za zegar dostalam 510 dkk  :-\

Offline selson

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Paź 2007, 21:29:13 »
Witajcie, dostałam dzis mandat za przekroczenie o 5 minut czasu na parkingu.  Ma to mnie kosztować 510 koron. Pani spokojnie robila zdjecia nawet gdy podeszłam (z małym dzieckiem). Szczerze mówiąc nie widziałam tabliczki że tylko pół godziny moge tam stac. Czy mogę w ogóle się odwołać? Czy to sie komus udalo? CZy mozna sie powołac na małe dochody ? Dziekuję za wszelkie wskazówki.

A mi powiedzieli dunscy koledzy zeby nieplacic poki nieprzysla Ci do domu. Zawsze istnieje mozliwosc, ze sie niezauawzylo i wylecial spod wycieraczki. Jak przysla do domu ... niema bata placz i plac !!!

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Paź 2007, 22:40:20 »
A mi powiedzieli dunscy koledzy zeby nieplacic poki nieprzysla Ci do domu. Zawsze istnieje mozliwosc, ze sie niezauawzylo i wylecial spod wycieraczki. Jak przysla do domu ... niema bata placz i plac !!!

Selson a zebys wiedzial ze nie od razu sie go zauwazylo  :P dopabuse jak wlaczylo sie wycieraczki to cos rzucilo mi sie na oczy  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Paź 2007, 22:40:20 »

K3

  • Gość
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lis 2007, 17:25:11 »
A mi powiedzieli dunscy koledzy zeby nieplacic poki nieprzysla Ci do domu. Zawsze istnieje mozliwosc, ze sie niezauawzylo i wylecial spod wycieraczki. Jak przysla do domu ... niema bata placz i plac !!!

do dunskiego domu jesli tutejsze auto, to przychodzi bardzo szybko ;D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Lip 2008, 18:51:29 »
arturos27 - jakbyś tam mieszkał to byś wiedział ze tam to kroją szybko za parkingi. Po drugie pod tą Faktą o której piszesz jest jak byk tablica informacyjna.

Znam ludzi którzy już trzeci mandat na polskim aucie wyrzucili,ale to ich sprawa. Jak w końcu go złapią za inne przewinienie to beknie nawet za niezapłacony mandat  z fotoradaru.

Ja z duńskiej gabloty bym zapłacił, poza tym bardzo uważnie staram się patrzeć na znaki.

K3

  • Gość
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lip 2008, 18:56:27 »
Ja tez wlasnie w tamtym tygodniu znalazlem "prezent" za wycieraczka. Nawet jeszcze nie zdazylem zaopatrzyc sie w zegarek, przypuszczam ze wystawiony na podstawie czasu 9 MINUT  >:(  " Obs.tid kl.16.20 - 16.29"
Auto bez zegarka, mam polskie blachy.... rownie dobrze moglbym przyjechac turystycznie do Danii na jeden dzien. Nie przypominam sobie, aby w informatorach zaznaczali osobom wybierajacym sie do Krolestwa o kupnie zagarow na szybe.
Ale wiem, wiem, nieznajomosc prawa szkodzi.....  :-\


wystarczy kawałek białej kartki z napisana godziną

po tygodniu miałem już zestaw najczęściej używanych "godzin", i tylko odwracałem kartkę  ;D

[Posted on: 14 Lipiec  2008, 18:55:09]

ale antyk vera wyciągnąłeś.... aż z rozpędu odpowiedziałem  ;D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Lip 2008, 08:03:56 »
wystarczy kawałek białej kartki z napisana godziną

po tygodniu miałem już zestaw najczęściej używanych "godzin", i tylko odwracałem kartkę  ;D

[Posted on: 14 Lipiec  2008, 18:55:09]

ale antyk vera wyciągnąłeś.... aż z rozpędu odpowiedziałem ;D


bo znalazłem świeży temat odwołujący się do tego  ;)

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lip 2008, 17:33:49 »
Z tego co wiem Parkering Kbh bardzo szybko zaczyna egzekwowac platnosc mandatow za posrednictwem polskiej firmy windykacyjnej z siedziba w Bydgoszczy.

Dostalem mandat z Parkeringu - napisalem odwolanie - odpisali mi, ze i tak moje argumenty nie maja znaczenia. Konkretnie - dostalem mandat za zaparkowanie przed swoim domem, po wykupieniu beboerlicens (zezwolenia dla mieszkancow), ale przed otrzymaniem licencji, tzn. w chwili wypisywania mandatu nie bylo jej za szyba auta. No i oczywiscie nie mialo zadnego znaczenia, ze wykupilem beboerlicens, ze mieszkam... Zaplacilem.

Drugi mandat dostalismy od firmy parkingowej z Jutlandii, chyba Euro Park. Zapomnielismy nastwic zegar przed Lidlem. Bylo to w zeszlym roku. Kolega z pracy (Dunczyk oczywiscie) poradzil mi, abym nie placil, bo auto jest na polskich tablicach. W pazdzierniku bedzie rok i na razie cisza... Moze sie uda... Wiadomo, jak cos przyjdzie, to zaplacimy. Teoretycznie mandatu za szyba moglem nie widziec.

A propos mandatu za szyba, kolega w Polsce wygral sprawe w NSA z firma parkingowa. Okazalo sie, ze wlozenie mandatu za wycieraczke nie jest doreczeniem. Poza tym nie mieli dowodu, ze auto faktycznie bylo zaparkowane wtedy bez oplaty za parking. Od tego czasu zaczeli robic zdjecia cyfrowkami...

Wracajac do tematu - nie wiem jak to jest w prawie dunskim z wlozeniem mandatu za wycieraczke... Jak przyjdzie poczta do domu, to sie zgadzam, jest to doreczenie. Ale tak za wycieraczke - moze tez niekoniecznie...


Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lip 2008, 23:24:32 »
tutaj aparaty mają i foty zapodają. NIe jeden raz widziałem jak robią sesję zdjeciową aut zaparkowanych.

CPH

  • Gość
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Wrz 2008, 06:58:41 »
A jakie daja fajne etui na mandat :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrz 2008, 07:47:07 »
No :) sliczne foliowe etui za jedyne 500 koron. Coz za okazja :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Mandat za parking
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrz 2008, 07:47:07 »

 

Fotoradar Mandat Kolding

Zaczęty przez PrzemkoKoldingDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5725
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2021, 18:59:31
wysłana przez PrzemkoKolding
Mandat w Niemczech

Zaczęty przez ewkasDział Pomoc!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11528
Ostatnia wiadomość 17 Lis 2015, 18:21:41
wysłana przez jankow
mandat

Zaczęty przez laura156Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5985
Ostatnia wiadomość 18 Paź 2010, 08:33:49
wysłana przez vera
Mandat/Fotoradar

Zaczęty przez Rose_1234Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2576
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2021, 20:51:51
wysłana przez Rose_1234
Mandat od Politi

Zaczęty przez jurajDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12758
Ostatnia wiadomość 28 Lut 2011, 19:26:14
wysłana przez Zurich