poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma w Danii - jak założyć.  (Przeczytany 386965 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Maj 2013, 00:10:16 »
Od paru dni jestem w fazie testów programu e-conomic. Jak nabiore wprawy bede w stanie przygotowac instrukcje. Instrukcje umieszcze na stronie http://firmawdanii.info/. Co do rozliczen kwartalnych i rocznego bedziemy mogli sie kontaktowac przed terminem rozliczenia . Ja rozliczam sie kwartalnie . Moje piersze rozliczenie bedzie przed 19 sierpnia http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1977930
Pozdrawiam
Rafal
nooo.... a jak nie bedziesz czegos wiedzial, to wal w jak w dym na to forum  ;D ;D ;D ;D
Hehhe.... nastepny specjalista jak ten od biur tlumaczen!  ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Maj 2013, 00:14:58 »
znaleZC chlopie znaleZC!!!


No i Twoj wlasny tekst o zakladaniu firmy roi sie od bledow wszelakich.

Generalnie nie czepiam sie ortografii w wypowiedziach na forum, ale na profesjonalnej, binzesowej stronie to juz by mozna bylo blysnac nie????
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline malin

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Maj 2013, 14:40:21 »
Dzieki za konstruktywne uwagi Jomir.
Bledy ortograficzne zostana poprawione. Postaram sie bardziej przylozyc w nastepnych wpisach.
Pozdrawiam
Rafal
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2013, 14:56:34 wysłana przez malin »
Pozdro.
Malin. :-)

Offline lusia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Maj 2013, 18:17:24 »
Jomir - bez dodania niczego wnoszącego w sprawie aktualnej tematyki wątku - wyczuwam lekką niegrzecznosc. 

W sprawie e-conomica - sama kilka tygodni temu probowałam rozgryzc jego ciemne i jasne strony, on sam - jako aplikcja - nie jest skomplikowany, ale w rozliczeniach jest jeszcze druga strona - pojecie o ksiegowosci, pojecie o aktualnych przepisach prawa, o tym co mozna odliczac i jak, o tym np. na jakie konto powinno sie zaksiegowywac dane zdarzenie, jesli ktos jest w temacie to pewnie nie jest to trudne, ale dla nowicjuszy jak ja - moze lekko przerazac.

W zwiazku z tym postanowilam moje pierwsze kwartaly oddac w ręce dunskiej ksiegowej (tez moje pierwsze rozliczenie bedzie do sierpnia 2013), a pozniej zobaczymy - jesli z czasem zalapie wszystko co i jak to bede kontynulowac sama, a jesli ksiegowa nie bedzie mnie zbyt duzo kosztowac - to niech ona tym sie zajmuje - na pewno wie wiecej niz ja, a i moze doradzic w wielu sprawach.

Wyslalam zapytania do kilku ksiegowych dunskich, przez internet, dostalam odpowiedzi. Ale w ostatnich dniach znajomy dunczyk polecil mi swoja ksiegowa, wiec jej zapłace, skoro jest z polecenia to nie mam co sie zastanawiac. Jakby ktos chcial to moge podac kontakt. 



Offline malin

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +4/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Maj 2013, 20:37:11 »
Ja na poczatek umowilem sie z ksiegowym (glownie dla ograniczenia kosztow  )ze przed koncem okresu rozliczenia sprawdzi moje rozliczenie i to co wpisalem w SKAT. ( dalem firmie ksiegowej mozliwosc wgladu to mojego SKAT ) Nie powinno to zajac dluzej niz 2 godziny robocze czyli ok 400 DKK x 2 = 800 DKK.  Sam zbieram dokumenty i robie rozliczenie. A co odliczac jako koszty uzyskania przychodu to wedlug mnie np. ( trzeba zweryfikowac) : koszty dojazdu do klienta, koszty marketingowe ( strona internetowa , wizytowki )
Pozdrawiam
Rafal
Pozdro.
Malin. :-)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Maj 2013, 23:23:33 »
Ja bym poczekala do pierwszej kontroli skarbowej, zanim odwazylabym sie powiedziec, ze cos robie dobrze czy zle.

Osobiscie prowadze ksiewgowosc w excellu.
Po pierwszej kontroli MOMS, bez zarzutu, ewentualnie z jednym kosmetycznym.

Droga Lusiu,
czy ja wiem czy niegrzecznie?
Po pierwsze: jezeli ktos chce robic cos profesjonalnie, to powinien robic to prefesjonalnie. Strona z poradami biznesowymi, ktora roi sie od bledow stylistycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych. Jest dla mnie niepowazna. Mysle, ze Malin zrozumial co mialam na myslii.

Po drugie, osobiscie uwazam, ze za porady biznesowe, powinni brac sie specjalisci, a nie eksperymentatorzy, ale to juz "nie moj cyrk i nie moje malpy". Jak ktos, chce z korzystac, niech korzysta.

Po trzecie za reklamy na forum sie placi, a przynajmniej uzgadnia to z wlascicielem forum. Mysle, ze lekko niegrzeczne jest tez reklamowanie wlasnej strony internetowej na cudzej. Ale moze to tez tylko kwestia etyki indywidualnej.

Po czwarte, bylo tu juz takie  biuro tlumaczen i porad prawnych, ktore w kwestiach prawnych i tlumaczeniowych radzilo sie na forum.

Tak wiec, pytanie, kto jest tu niegrzeczny???
Ja, ktora sprzeciwiam sie powiedzmy ladnie "nieprofesjonalnemu profesjonalizmowi", czy nieprofesjonalni profesjonalisci????
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Maj 2013, 21:18:06 »
Mysle, ze obecnie ten watek powinien byc bardzo mocno brany pod uwage, gdyz wobec planowanych zmian w EU dot. pracownikow delegowanych do pracy za granica, latwiej chyba jednak bedzie otworzyc firme tu w Danii, niz swiadzcyc prace jako firma polska delegujac pracownikow czyt. tu :

http://biznes.onet.pl/nowe-przepisy-o-delegowaniu-pracownikow-powieksza-,0,5519495,1,news-detal

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Maj 2013, 21:18:06 »

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Lip 2013, 01:04:36 »
Na stronie virk.dk pojawił się przewodnik po angielsku jak zarejestrować własną działalność na terenie Danii. Uwaga, można to zrobić bez adresu w Danii.

https://virkguiden.virk.dk/?theme=1418

Offline dragon89

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • dlaczego????
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #143 dnia: 06 Wrz 2013, 22:48:51 »
Siemanko mam pytanie do wszystkich trochę z innej beczki mianowicie. Pracuje 2 lata już w Danii i chał bym trochę więcej zarabiać nisz do tej pory :D I trochę się popytałem kolegów i powiedzieli że mogę zrobić takie coś złożyć rezygnacje i powiedzieć "bosowi" założę swoja firmę w polce i przyjadę spowrotem i podpisze z nim umowę jako podwykonawca i będę musiał tylko tu odprowadzać 6% podatku no i w Polsce 1000zł na zus. Czy mogę w ogóle take coś zrobić czy to będzie na legalne możecie mi pomoc z góry dzięki.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #144 dnia: 06 Wrz 2013, 23:00:00 »
Siemanko mam pytanie do wszystkich trochę z innej beczki mianowicie. Pracuje 2 lata już w Danii i chał bym trochę więcej zarabiać nisz do tej pory :D I trochę się popytałem kolegów i powiedzieli że mogę zrobić takie coś złożyć rezygnacje i powiedzieć "bosowi" założę swoja firmę w polce i przyjadę spowrotem i podpisze z nim umowę jako podwykonawca i będę musiał tylko tu odprowadzać 6% podatku no i w Polsce 1000zł na zus. Czy mogę w ogóle take coś zrobić czy to będzie na legalne możecie mi pomoc z góry dzięki.

Dzialaj.
Zapytaj szefa tylko czy podpisze umowe z firma jak juz nia bedziesz i gdy sie zwolnisz sam, bo chyba to najwazniejsze?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #145 dnia: 06 Wrz 2013, 23:11:24 »
Siemanko mam pytanie do wszystkich trochę z innej beczki mianowicie. Pracuje 2 lata już w Danii i chał bym trochę więcej zarabiać nisz do tej pory :D I trochę się popytałem kolegów i powiedzieli że mogę zrobić takie coś złożyć rezygnacje i powiedzieć "bosowi" założę swoja firmę w polce i przyjadę spowrotem i podpisze z nim umowę jako podwykonawca i będę musiał tylko tu odprowadzać 6% podatku no i w Polsce 1000zł na zus. Czy mogę w ogóle take coś zrobić czy to będzie na legalne możecie mi pomoc z góry dzięki.
Poza tym podatek gdzies trzeba placic. NIe skonczy sie na samym ZUS.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dragon89

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • dlaczego????
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #146 dnia: 06 Wrz 2013, 23:33:35 »
Mi powiedzieli tak ze te 6% będę musiał odprowadzać w dani no i w Polsce zus opłacać. No sam złoże rezygnacje i pogadam ze szefem bo mam z nim dobry kontakt :D czy by sie na to zgodził ale czy w ogóle to jest opłacalne i legalne

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #147 dnia: 06 Wrz 2013, 23:45:52 »
Mi powiedzieli tak ze te 6% będę musiał odprowadzać w dani no i w Polsce zus opłacać. No sam złoże rezygnacje i pogadam ze szefem bo mam z nim dobry kontakt :D czy by sie na to zgodził ale czy w ogóle to jest opłacalne i legalne


Zawsze jest legalne, do czasu gdy powiedza, ze nie jest  ;)

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #148 dnia: 06 Wrz 2013, 23:53:43 »
Samozatrudnienie jest legalne i dość łatwo zarejestrować działalność na stronie virk.dk. Możesz to zrobić online (mając nem id) albo wysłać formularze pocztą. Weź pod uwagę, ze ktoś musi opłacać Moms, albo Ty, albo twój pracodawca. Moms w Danii wynosi 25%. Musisz też zdobyć podstawową wiedzę z dziedziny księgowości. Polecam przestudiowanie strony Skat.dk. Niestety początki są trudne i trzeba zdobyć sporo informacji. Jeśli pracodawca będzie odprowadzał moms, to wzrosną jego koszty, więc nie wiem, czy Ci "pójdzie na ręką". Jeśli Ty będziesz opłacał moms, to twoja stawka netto będzie wyglądała tak:

stawka netto = stawka brutto - moms - ZUS - podatek dochodowy w Polsce.

Opłacalność samozatrudnienia zależy od twojej stawki za godzinę.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz 2013, 00:16:35 wysłana przez waruiny »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Wrz 2013, 00:39:45 »
Mi powiedzieli tak ze te 6% będę musiał odprowadzać w dani no i w Polsce zus opłacać. No sam złoże rezygnacje i pogadam ze szefem bo mam z nim dobry kontakt :D czy by sie na to zgodził ale czy w ogóle to jest opłacalne i legalne
To zle CI powiedzieli.
Po pierwsze 8% - i to nie podatek, a skladka na rynek pracy;
A od dochodu trzeba placic tu, albo tam....

No i Vat, tu albo tam...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Wrz 2013, 00:39:45 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248267
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26097
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32413
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29287
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9624
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa