poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma w Danii - jak założyć.  (Przeczytany 386467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Sty 2010, 15:15:07 »
 roga, bardzo, bardzo dziękuję  :)

A nie pokusiłbyś się o opracowanie krótkiej informacji nt. powyższych spółek, które pomijałeś? To bardzo interesujące!  :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Sty 2010, 19:42:50 »
Willy podal obszerny material na ten temat. Osobiscie sadze ze www.virk.dk zawiera najwiecej informacji, w tym gotowe blankiety itp. oraz mnostwo wiadomosci o obowiazujacych przepisach dot. zakladania i prowadzenia spolek. Oczywiscie np. spolka anpartselskab (=z.o.o), ma wiecej mozliwosci niz jednosobowa firma. Mam na mysli wykorzystanie mozliwosci podatkowych, wliczanie wydatkow w koszty firmy, odpisy aktywow (materialnych i niematerialnych) i wiele innych jak np. investycje. Wazna sprawa jest rowniez, ze  wlasciciele firmy (akcjonariusze czy tez udzialowcy) nie odpowiadaj osobiscie za dlug spolki. Z drugiej strony ma takze wiecej obowiazkow i musi spelniac wiecej wymagan, jak wniesienie kapitalu, obowiazki kabusewnictwa, kontrola rewizyjna itp.

kassia36

  • Gość
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Sty 2010, 19:18:52 »
mysle o zalozeniu jedno osobowej firmy sprzatajacej /domki prywatne/  interesuje mnie jakie potrzebuje dokumenty i gdzie powinnam sie zglosic czy zaczynajac potrzebuje wklad finansowyi jeszcze jedno jesli uda mi sie zalozyc ta firme to moge starac sie o mieszkanie z  komuny z gory dziekuje

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Sty 2010, 19:31:05 »
mysle o zalozeniu jedno osobowej firmy sprzatajacej /domki prywatne/  interesuje mnie jakie potrzebuje dokumenty i gdzie powinnam sie zglosic czy zaczynajac potrzebuje wklad finansowyi jeszcze jedno jesli uda mi sie zalozyc ta firme to moge starac sie o mieszkanie z  komuny z gory dziekuje
Myslisz o zalozeniu firmy to pomysl i cofnij sie do strony 3 tego watku, gdzie wszystko o co pytasz jest opisane, a szczegoly, blankiety i warunki zalozenia znajdziesz na strinie www.virk.dk - rowniez podane na stronie 3.

kassia36

  • Gość
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Sty 2010, 19:38:46 »
dzieki

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Sty 2010, 07:20:32 »
Przestancie straszyc.Zalozenie jednooobowej firmy lub malej spolki I/S  zajmuje 10 min przed komputerem.Otworzylem od 1 go stycznia spolke I/S.Wszystko przez internet.Cvr nr bo on jest najwazniejszy przychodzi po paru dniach.Nastepnie z tym do banku otworzyc firmowe konto i skatu zmienic karte podatkowa.Nie wierze ze w otwieranie konta 3 mies.musialo byc cos nie tak.Zadnych umow z kontrahentami,wkladow itd(dotyczy to spolek Aps i innych)

pozdr
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Sty 2010, 11:04:31 »
Nie zauwazylem, zeby ktos straszyl,  ze zalozenie jednoosobowej spolki trwa w nieskonczonosc. Podane i to dosc szcegolowo informacje mialy i maja na celu udzielic informacji jakie moga byc przydatne przy zakladaniu spolki jednoosobowej. Bardzo latwo jest zalozyc taka spolke, ale chyba dobrze jest wiedziec jakie konsekwencje, miedzy innymi podatkowe i odnosnie odpowie-dzialnosci spoczywaja na zalozycielach spolki. Mam nadzieje, ze zakladajac spolke I/S wspolnie z inna/innymi osobami wzialles pod uwage, ze odpowiadasz solidarnie za dlug spolki solidarnie"wszystkim co posiadasz i co bedziesz posiadal w przyszlosci" (solidarnie=rowniez za inne osoby, ktore nie beda w stanie go pokryc swojej czesci dlugu).
To tylko tyle na marginesie. Zycze powodzenia w prowadzeniu spolki.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Sty 2010, 11:04:31 »

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Sty 2010, 13:55:56 »
To cofnij sie pare postow do tylu zanim cos napiszesz.A tak na marginesie to otwierajac firme wiem co robilem a o dlugi moje akurat nie musisz sie martwic.Nie traktuj innych jak gamoni co nie wiedza co robia.Nie wiem co w zyciu robisz ale zycze powodzenie ,takze w Nowym Roku bez dlugow:) T
« Ostatnia zmiana: 09 Sty 2010, 16:28:36 wysłana przez piott »
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline mbj

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Sty 2010, 18:46:38 »
A czy w wypadku założenia małej firmy świadczącej usługi gastronomiczne można liczyć na kredyt? Tzn. np. połowa to mój wkład a druga połowa zostanie skredytowana?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Sty 2010, 21:20:08 »
Takie pytanie to raczej należałoby skabusewać do twojego BANKU. A liczyć zawsze można.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna

Offline hiti1984

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Maj 2010, 07:15:30 »
No dobrze wszystki inforacje sa a mnie interesuje ile i komu nalezy placic jak otworzy sie jednoosobowa firme? Czy jest cos takiego jak Polski ZUS? Z gory dziekuje za odp.

Jesli znajdzie sie ktos na tyle oprzejmy aby dpowiedziec to bede nardzo wdzieczny:
Chcialbym otworzyc firme jednosoobowa ale chce zaznaczyc ze mam prace, place te 8% na leczenie bo jeszcze nie jestem rok w Danii. Czesto trafia mi sie praca na gębę(budowlanka) a nie ukrywam ze troszke to ryzykowne i chcialbym sie dowiedziec jaki koszt bym poniosl zakladajac firme.
Dziekuje

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Sty 2011, 21:52:45 »
witam odgrzebuje stary wątek, ale mam pytanie które mnie nurtuje
nie moge sie nigdzie doczytać
czy do założenia duńskiej działalności jest potrzebny cpr i meldunek czy tylko cpr i duński adres do korespondencji,
nie mam polskiej dzialalności którą chcę tu zarejestrować , chcę otworzyć duńską działalność
proszę o szybkie info
z góry dziękuje

Offline gerary23

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Sty 2011, 22:08:48 »
zaraz ci napisze jak to wyglada


[Posted on: 15 Sty 2011, 21:57:12]

potrzebujesz cpr i meldunek ale jeżeli nie masz meldunku to musisz miec kogos z cpr -em i  zameldowanym  w komunie  jako osobe do twojej korespondencji czyli adres firmy bedzie na adres twojego znajomego , musisz od razu powiedzieć w skacie ze nie masz meldunku bo to jest inny formularz , wypełniasz i po tygodniu masz firme, ja mam tez na takiej zasadzie .Ale na moje lepiej założyc firme w polsce i isc do skata wyrobić tylko nr CVR  i wtedy płacisz tylko moms czyli vat  w Danii a podatek w polsce  ,dobre strony tego układu to to z mozesz jezdzic na pl numerach i płacisz mniejszy podatek

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Sty 2011, 22:15:25 »
dziękuje za szybka odpowiedź
ja mam cpr, tylko nie mam meldunku, cpr był zakładany na podstawie kontraktu o prace, adres do korespondencji jest ten co przyszedł cpr, chodzi o to ze ja nie jestem narazie w danii i chciałbym to zrobić online, chodzi o nadanie cvr,
wiesz może na jakiej stronie składa sie wniosek o nadanie cvr?


nie chce zakładac w polsce działalności, ani nie zależy mi na wysokości składek moms, moge płacic pełny podatek w danii, chodzi mi tylko o nadanie numeru cvr,

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Sty 2011, 22:15:25 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 247831
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26038
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32364
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29217
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9092
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa