poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma w Danii - jak założyć.  (Przeczytany 389280 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline gerary23

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Sty 2011, 22:27:59 »
to jest na stronie skata  to sie nazywa Registrering af virksomhed  albo tu www.webreg-portal.dk  ale na formularzu musi sie podpisać  i wpisać swój cpr  i  adres osoba ,znajomy który jest tu zameldowany poniewaz oni sprawdzaja ta osobe czy widnieje w ewidencji e komunie lepiej jak załozysz w polsce firme a tu tylko wyrobisz cvr

[Posted on: 15 Sty 2011, 22:24:50]

ksiegowa za roczne rozliczenie firmy bierze 1500- 2000 koron jak by co

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Sty 2011, 22:39:07 »
czyli z tego co zrozumiałem
w sytuacji w której nie posiadam meldunku tylko mam cpr i mieszkam u kogos kto jest zameldowany w danym miejscu, nie jestem w stanie zrobić tego online ponieważ osoba do której bedą przychodziły listy musi sie podpisac pod tym
no i tak jak mówiłem nie chce zakładac działalności w polsce,
nie chce jeździć samochodem na pl blachach
chodzi mi o najprostszą drogę do uzyskania numeru cvr, nic więcej

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Sty 2011, 22:42:43 »
Proponuje aby sie zapisac na Seminarium (bezplatnie) STOI JAK WOJ NA FRONTOWEJ STRONIE FORUM.
Mnostwo interesujacyh informacji, i to w dodatku we wlasnym jezyku, miedzy innymi jak zalozyc wlasna firme.

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Sty 2011, 22:48:47 »
dzięki roga ale ja już pisałem że nie jestem obecnie w danii tylko w polsce i chciałem zrobić to online, przewertowałem forum i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie CZY POTRZEBUJE MELDUNKU CZY WYSTARCZY CPR I ADRES DO KORESPONDENCJI,
jestes pomocna,ny ale nie dam rady na seminarium w najbliższym czasie sie stawić,
chodziło mi o prostą odpowiedź 

Offline gerary23

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Sty 2011, 18:14:46 »
nie musi podpisywać listów tylko na formularzu do załozenia firmy ze skata musi sie podpisać

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Lut 2011, 19:15:53 »
A ja zakladalam kiedys wlasna firme na zasadzie ”samozatrudnienia” czyli enkeltmandsfirma

Wypelnilam wniosek o nadanie CVR. Wpisac trzeba branze,i nazwe firmy i adres firmy na jaki bedzie zarejestrowana firma...no i wlasciciel to ja sama
Wyslalam, czekalam jakies 2 tygodnie  na nadanie CVR. wiadomosc dostalam w mailu z Erhvervs- og Selskabsstyrelsen.Bez problemu.

Na podaniu trzeba takze wpisac adres e-mail do kontaktu

Nawet nie bylam z tym w Skacie, wszystko sie samo jakos zrobilo  :), przyslali mi papiery ze Skata o zarejestrowaniu firmy, i gdzie mam sie rozliczac,no i ze co kwartal

Na firme mozna sobie zarejestrowac karte do hipermarketu dla firm Metro i robic tam zakupy !

A  formularz na stronie  nazywa sie Startblanket  w przypadku firmy jednoosoboweh lub I/S http://www.virk.dk/myndigheder/stat/EOGS/Startblanketten_momsregistrering_mv/indberetning_startblanket

a tutaj w formie PDF ktory mozna wydrukowac, wypelnic i wyslac trzeba do nich

http://webregforum.pro.dir.dk/log/eogs/library/startblanket-revideret2-prod-maj06.pdf

przedewszystkim strona   www.eogs.dk  a potem przekabusewanie na www.virk.dk  takze na www.webreg.dk


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Lut 2011, 19:53:44 »
Latwo, sprawnie i szybki. A mozesz dopowiedziec, jezeli wiesz, jak wyglada sprawa zarejestrowania jednoosobowej firmy osob, ktore tutaj nie przebywaja i sa w Polsce a chcialyby zalozyc taka dzialanosc. Wiem, ze nie ma problemy jezeli chodzi o selskaber (spolki), ale czy osoba mieszkajaca w innym kraju EU moze ot taksobie przyjechac i zalozyc jednosobowa firme?. Mysle od razu Statsforvaltningen, zameldowanie, pobyt w Danii, swiadczeniasocjalne, laczenie rodzin itp. Pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Lut 2011, 19:53:44 »

rafalk

  • Gość
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Lut 2011, 21:28:55 »
Latwo, sprawnie i szybki. A mozesz dopowiedziec, jezeli wiesz, jak wyglada sprawa zarejestrowania jednoosobowej firmy osob, ktore tutaj nie przebywaja i sa w Polsce a chcialyby zalozyc taka dzialanosc. Wiem, ze nie ma problemy jezeli chodzi o selskaber (spolki), ale czy osoba mieszkajaca w innym kraju EU moze ot taksobie przyjechac i zalozyc jednosobowa firme?. Mysle od razu Statsforvaltningen, zameldowanie, pobyt w Danii, swiadczeniasocjalne, laczenie rodzin itp. Pozdrawiam.


Znam kilka  osob  ktore  od  5  lat  sa  zarejestrowane  jako  jedno osobowe  firmy na  kodzie 210  - anden udenlandsk virksomhed . Rodziny  , jesli  je  maja , sa  w PL. Maja  tez  oczywiscie  zolte  karty itd . Jako  ze branza  to  budowlanka  wiec  przez  caly  czas  mieli  max  kost i logi . Miejsca  pracy zmienne , pewnie  dlatego .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Lut 2011, 01:37:51 »

Znam kilka  osob  ktore  od  5  lat  sa  zarejestrowane  jako  jedno osobowe  firmy na  kodzie 210  - anden udenlandsk virksomhed . Rodziny  , jesli  je  maja , sa  w PL. Maja  tez  oczywiscie  zolte  karty itd . Jako  ze branza  to  budowlanka  wiec  przez  caly  czas  mieli  max  kost i logi . Miejsca  pracy zmienne , pewnie  dlatego .
Czy na pewno sie rozumiemy. Mnie chodzi o osoby fizyczne, ktore tutaj nigdy nie byly, tzn. sa w Polsce i chca przyjechac do Danii i zalozyc firme jednoosobowa. Wiem, ze osoby tutaj przebywajace i ktore juz byly zarejestrowane w Statsfoevaltningen nie maja z tym zadnego problemu, ale innii ? Troche jestem niepewny czy zglaszajac sie do Statsforvaltningen, podajac jedyny argument ze zakladaja tutaj firme jednoosobowa, zostana zarejestrowani. Piszesz kode 210 -anden udenlandsk virksomhed - ciekawe i roche zastanawiajace. Dziekuje za przyklady. Sprobuje sie zaglebic w problematyke.

rafalk

  • Gość
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Lut 2011, 09:36:05 »
 Z  tego  co  wiem  to przez  pierwsze  3  miesiace  mozna  operowac  bez  rejestracji w  statsforvaltning . Po  prostu  rejestruje  sie jednoosobowa  firme  w  CVR - register . Tamci  tak  zrobili  w  2005 . Po  3  miesiacach  zrobili budzety i  zarejestrowali sie  jako  begranset skattepligti . Dostali adres  proforma  u  czlowieka  dla  ktorego pracuja i tak juz  od  prawie  6 lat . Mam  tez  wrazenie  ze zawieszaja  dzialalnosc  co  roku  na poczatku  grudnia ( skat )   po  czym znow zaczynaja na poczatku  stycznia  nastepnego  roku . Moge  ci  puscic  linka  z  cvr.dk   na private ze  szczegolami ich  rejestracji . Dla  mnie  tez  jest  to  troche  zastanawiajace  ::)

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Lut 2011, 21:07:26 »
dla ludzi szukających informacji odnoścnie zalożenia dzialalności bez meldunku, to odpowiadam , nie da sie, trzeba być zameldowany albo jest do tego inny druczek który może ulatwić sprawe a mianowicie chodzi o osobe  która bedzie reprezentować daną firme, i na takiej podstawie jest nadawany cvr, trzeba wpisać tam adres tej osoby oraz cpr, no i osoba  musi sie podpisać, nie wiem jeszcze czy chodzi tu o duńczyka czy o jakąkolwiek osobę zameldowaną w danii i posiadająca dunski cpr/cvr

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Lut 2011, 22:27:50 »
tak wszystko sie zgadza - ja mialam firme na siebie - ja bylam reprezentantem firmy jak i jej "wlascicielem"

samozatrudnienie jak pisalam - trzeb wpisac adres, cpr i sie podpisac i zanim sie to wysle trzeba sobie samemu zrobic tego kopie

nie chodzi tylko o dunczykow - moze byc kazdy kto spelnia powyzsze  :)
 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Lut 2011, 15:22:56 »
Bardzo aktualna sytuacja, w piatek bylem w Skat jak i w Statsfrovaltningen w konkretnej sprawie.

Referuje jakie otrzymalem informacje. Nie sa one przeze mnie sprawdzone co do warunkow jakie mi przedstawiono, to znaczy czy zgodne sa z przepisami. Zawsze jestem troche sceptycznie nastawiony do informacji urzednikow, o czym wielokrotnie juz pisalem. A wiec:

Otrzymanie CVR uwarunkowane jest zameldowaniem w Danii, oczym pisal juz moj poprzednik (zabkomis). Nie c/o adres w formie zgloszenia adresu na poczcie w celu doreczania korespondencji ale normalne zameldowanie. Samo c/o jak juz pisalem wczesniej to tylko informacja dla listonosza, ale mozna miec c/o i byc zameldowany jako wspolokator. W Stasforvaltningen sklada sie ten sam wniosek o zarejestrowanie co osoby fizyczne (OD1) + zdjecie , pas itp.
 
Wymagany jest budget firmy, a co najwazniejsze nie tylko kilka liczb, ale uwiarygodnnnienie mozliwosci uzyskania dochodu (biznesplan), taki sam jak normalniesklada sie do banku w celu uzyskaniakredytu, z wyszczegolnieniem nie tylko samego zamiaru prowadzenia dzialalnosci, ale potencjalu zdobycia zlecen (juz osiagniety kontakt z klientami, albo przeprowadzona analiza mozliwosci itp.). Budget musi byc sporzadzony przez rewizora dunskiego – i to musze sprawdzic w przepisach.

Kolejna sprawa, to forma opodatkowania. Wiem ze jest ona do wyboru. Albo opodatkowanie z dochodu firmy w taki sam sposob jak opodatkownie osob fizycznych, albo wybor opodatkowania w formie ”virksomhedsordning”, to znaczy rozdzielenie ekonomii prywatnej od ekonomii firmy. Poinformowano mnie, ze nie ma wyboru opodatkowania dla osob otwierajacych firme jednoosobowa ktore przyjezdrzaja z innych krajow i zakladajac tutaj firme. Podlegaja one   ”virksomhedsordning”. Oznacza to, ze budgetowany dochod netto opodatkowany jest zaliczkowo w wysokosci 25% tak jak spolki kapitalowe, a dokladne rozliczenie nastepuje po zakonczeniu roku. Czyli budgetujac jakis tam rezultat, nalezy miec srodki i na pobieranie srodkow na siebie (placa/wynagrodzenie, materialy) i na zaplacenie podatku. Na moje pytanie, czy jest to realne w przypadku dopabuse co powstalej firmy, urzednik odpowiedzial: jezeli firma na podstawie swoich ocen budgetuje dochody, wydatki i zysk, albo w ogole zadnego zysku w pierwszym okresie ale z mozliwoscia pozytywnego wyniku w nastepnym okresie, to nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskac krotkotrwaly kredyt w banku na ten pierwszy okres, albi finansowac z srodkow wlasnych, tym bardziej, ze decydujac sie na otrwieranie firmy w innym kraju, nie robi sie tego pochopnie a budget jest powinien byc przeciez zrobiony na podstawie przmyslen i mozliwosci osiagniecia tych rezultatow. Brzmi ti wlasciwie, ale musze rowniez sprawdzic ten temat. O ile wiem, sa tutaj firmy od ktrych nikt tego nie wymagal, ale…..nigdy nie wiadomo, Moze znowu jakas zmiana. 

Z drugiej strony nie zdziwiloby mnie to, jezeli znajde w przepisach, ze Skat ma prawo zadecydowac o sposobie rozliczania. Wiem, ze takiej mozliwosci Skat nie ma wobec duczykow. Gdyby ww informacja byla prawdziwa to jest mowa o roznym traktowaniu co niezgodne byloby z przepisami Unii. Inna rzecz to, ze ”virksomhedsordning” tez ma bardzo pozytywne strony, np. osiagajac dochod powyzej iles tam tysiecy (nie pamietam 425.000?) osoby fizyczne placa topskat ekstra 15% (= marginalskat 51,5% od ostatnich zarobionych pieniedzy), a przy vorksomhedsordning 25%.

Jeszcze jedna uwaga. Firma jedoosobowa, tzn. jej wlasciciel odpowiada calym majatkiem firmy i swoim osobistym za zobowiazania firmy, a jeseli chodzi o ewentualny dlug dla Skatu, odpowiedzialnosc jest rozszerzona na malzonka.

Czesto jestem pytany o zalozenie firmy z bratem, szwagrem czy kolega. Mozna zalozyc firme I/S Interessentskab, dzialajaca na takich samych zasadach jak firma jednoosobowa, gdzie kazda osoba ma swoj udzila np. 50/50. Opodatkowanie 25%% zaliczkowo. Odpwiedzialnosc jest indywidualna w stosunku do udzialu i solidarna, co oznacza, ze odpowiadasz rowniez za partnera jezeli on nie jest wyplacalny. Kredtorzy maja prakycznie prawo zwrocic sie do ciebie o wypelnienie clego obowiazku firmy a nie tylko wstosunku do twojego udzialu. Najlepiej zawsze sporzadzic umowe, okreslajaca na jakich warunkach I/S ma funkcjonowac, kto upowazniony jest do pobierania pieniedzy z banku, kto zawiera umowy z klientami itp.

To tylko tak w bardzo ogolnym skrocie. Pozdrawiam


[Posted on: 06 Lut 2011, 23:47:22]

Osoba zarejestrowana w Stasforvlaltningen nie ma zadnego najmniejszego problemu z zalozeniem firmy jednoosobowej i kazdej innej. Osoba nie zarejestroeana w Statsforvaltningen, mieszkajaca w Polsce, moze otrzymac CVR numer jsko polska firma dzialajaca na terenie Danii, ale to juz inny i wczesnie poruszany juz temat. A wiec adres w Danii, i zrejestrowanie w Statsforvaltningen swojego pobytu zezwala na zalozenine enkeltmandsforam i Danmark - takie uzupelniajace informacje uzyskalem dzisiaj ze Statsfrovaltningen i SKAT.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Lut 2011, 17:02:46 »
Brzmi to strasznie, a wcale takie nie jest, no chyba ze od 2008 sie w tym temacie tez duzo pozmienialo i zaostrzyly sie przepisy.

Nikt ode mnie nie wymagal “biznes planu” ani “srodkow na rozkrecenie firmy” i nikt tego nigdy nie sprawdzal.  Firme juz zamknelam wiec pisze o tym w czasie przeszlym.
Moje rozliczenie w Skacie polegalo na kwartalnym rozliaczeniu sie z “ewentualnego” dochodu – wiec TastSelv Erhvervs i wpisywanie 3 danych I wysylka do skata I juz.  Jesli sie nie ma dochodu trzeba wpisac zero.

Od kazdej uslugi  naliczalam Moms w postaci 25% I tylez samo na koniec roku z calego dchodu.
Potem i tak w grudniu po obliczeniach wyszlo mi niewiele podatku do zaplaty.

Z tym rewizorem to  mozna sobie dac spokoj kiedy ma sie male dochody z firmy, mozna podciagnac  pod zwykle rozliczenie. Z tego co wiem pierwszy rok jest tez jakims rokiem ulgowym dla firm.  Mozna takze zrezygnowac z CVR. i zachowac firme jako “hobby” wtedy chyba tez traci sie nazwe, ale uslugi dalej mozna wykonywac pod swoim nazwiskiem i wtedy jest tylko roczne jednorazowe rozliczenie firmy. Skat tez wtedy inzczej traktuje taka dzialanosc.
Jezeli firma po roku dzialalnosci przynosi bardzo, bardzo male dochody nalezy znalezc prace przynajmniej na pol etatu – jesli sie ma tylko firme i zadnego innego zatrudnienia.

Nie bylam przyjezdnym ktory zdecydowal o zakladaniu firmy w Danii, tylko osobnikiem zamieszkalym Danie a pomysl “firma” jakos sie sam nawinal. Jakos nigdy wczesniej w ogole o tym nie myslalam ale skoro ponoc “tak latwo” mozna  zalozyc firme w Danii to czemu nie. Kiedys jeszcze sie otarlam o “dzialanosc gospodarcza” ale to w zwiazku z praca agenta ubezpieczeniowego.

A tak po za tym – zakladajac i prowadzac firme – bardzo duzo firm,sector publiczny szybko sie dowiaduje o nowo nadanym CVR. W bazie firm – wiec mnie tez zalewalo mase ofert ,a to strona internetowa,a to internet dla firm, pomoc w rozliczaniu – biura rewizorow itd……a takze SKAT organizuje w swoim oddziale spotkania dla firm informacyjne  - szkoleniowo / mozna zadawac pytania , to rozwiazuje wiele spraw na miejscu. W Skacie sa rowniez pracownicy z ktorymi mozna sie umowic na “meeting” i dostac jakas tam porade.
O zmianach w firmie, typu adres i inne trzeba informowac og Erhvervs. Og Selskabsstyrelssen.

Dokumenty o rejestracji i ze Skata trzeba ”oprawic w ramke”, a zwlaszcza taka jedna kartke ktora stanowi dowod na prowadzenie firmy.
Chce tylko troche uspokoic ze to nie jest to takie straszne i przerazajace, nie trzeba wiedziec wszystkiego na temat firm – tylko na temat swojego rodzaju dzialanosci. To na poczatek wystarczy.

Aha – dane naszej firmy i adres jest PUBLICZNY   - widnieje na stronie ....wystarczy wpisac CVR. albo P.nummer  albo nazwe
firmy     http://www.cvr.dk/Site/Forms/CMS/DisplayPage.aspx?pageid=0  i kazdy moze "nas" podejrzec oczywiscie majac jakies dane

Offline zabkomis

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Lut 2011, 18:15:58 »
tak wszystko sie zgadza - ja mialam firme na siebie - ja bylam reprezentantem firmy jak i jej "wlascicielem"

samozatrudnienie jak pisalam - trzeb wpisac adres, cpr i sie podpisac i zanim sie to wysle trzeba sobie samemu zrobic tego kopie

nie chodzi tylko o dunczykow - moze byc kazdy kto spelnia powyzsze  :)
 





 czegoś tutaj nie rozumiem, dlaczego byłaś reprezentantem i właścicielem tej samej firmy, przeciez jeśli jestes reprezentantem to znaczy sie że masz meldunek, czyli możesz sobie sama założyć firme a nie proscić o reprezentowanie, moim zdaniem lekko przekombinowanie,

roga , te wszystkie dane które podałes sa potrzebne do założenia spółki, a nie jednoosobowej firmy,  do uzystania cvr to tak jak pisałem trzeba mieć meldunek, albo osobe która ma meldunek i zgodzi sie na reprezentowanie , to jest inny druczek jest na www.webreg.dk a numer druczka 40.112 tak mi sie wydaje, nie potrzeba zadnego biznes planu ,
wiem o tym ponieważ sam zakładałem dzialalność w tamtym roku bodajże w maju i wypełniłem jeden druk chyba 40.001 i po 10 dniach przyszedł mi list ze skat o nadaniu numeru cvr, tylko ten dokument upoważnia do założenia konta firmowego żaden inny pomimo wydrukowania ze strony www.cvr.dk strony z aktualnym istnieniem firmy,
 i to by było na tyle z całym zalatwianiem, odnośnie podatku jest tam jedno pytanie , czy masz zamiar zartabiać powyżej czy poniżej 20 milinow rocznie, i to tyle, tast self kode do logowania sie kwartalnie na strone skatu aby sie rozliczyć lub jak ktoś ma to nem id, następne okres rozliczeniowy jest 20 lutego, poprawcie mnie jeśli coś pominąłem,
[/quote]

a co do dokumentu OD1 , to są to przestarzałe wymagania, w tamtym roku zniesiono obowiązek pozwolenia na pobyt, (bynajmniej w pierwszych 6 miesiącach )wcześniej aby uzyskać cpr trzeba było to wypełnić owszem, teraz aby dostać cpr, wystarczy kontrakt nie koniecznie mówiący o zatrudnieniu, a o ewentualnym zatrudnieniu w niedalekiej przyszłości z tym sie idzie do skat i tam sie dostaje cpr, urząd emigracyjny można pominąć, no chyba że nie ma sie kontraktu , to trzeba tam iść, ale aby dostac cpr bez kontraktu są jeszcze dwie opcje, jedna to szkoła w dani, , można uzyskac pozwolenie na pobyt ucząc sie w dani, chodzi tu o średnią szkołę lub wyższe uczelnie, noi jeszcze inna opcja która jest szybka ale kosztowna, trzeba mieć środki na właśne utrzymanie, aby sie zakwalifikować trzeba okazać wyciąg z banku, nie musi być to duński bank, może być z jakiegokolwiek kraju unii europejskiej, tyle ze te kwoty sa wysokie, jak ja załatwiałem majac 28 lat potrzebowałem okazać się 70 tyś koron,
ale jak wspomnialem, urząd emigracyjny mozna zachować na później, powyżej 6 miesięcy przebywania w danii trzeba coś takiego wypełnić,

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma w Danii - jak założyć.
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Lut 2011, 18:15:58 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251549
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 612
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27167
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33476
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30579
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand