poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu  (Przeczytany 27976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Paź 2007, 21:50:44 »
A ja po staropolsku... JESTEM ZA, A NAWET PRZECIW :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

skow

  • Gość
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Mar 2008, 08:42:17 »
Na początek... 8% potrącane z zarobku to NIE JEST PODATEK, po drugie radze uczyć się duńskiego lub przełamać się z angielskim jak inni ze swoim "Ali kochać, Ali chcieć" udać się do Skat'u wraz ze swoim kontraktem o prace i CPR-em i pytać jakie przywileje wam przysługują.
Byłem osobiście i dostałem broszurkę po polsku, przetłumaczone druki -po polsku i za trzy dni dostałem odpowiedź.
Po trzecie 38% lub coś obok tego, to nie takie straszne. Ponieważ po wizycie w Skat'cie dowiecie się, że każdemu przysługuje tzw. wolna kwota od podatku różna w zależności od danej sytuacji.
Tak naprzykład osoba pracująca w Danii z kontraktem na czas nieokreślony mająca rodzinę i pracującą w Danii żonę z miejscem zamieszkania w Szwecji dostaje odpis w przedziale od 10000-14000 DKK miesięcznie.
To jest tylko jeden sposób na kombinowanie jak zapłacić mniej podatku. Do tego dochodzi odpis od opodatkowanej kwoty z tytułu dojazdów do pracy.
Odsyłam do innych postów -naprawdę jest w nich skarbnica wiedzy a mądrości w stylu "8% podatku" drodzy rodacy, zalecam lekturę Abecadło... i tam można się nauczyć poprawnie pisać, co się myśli.

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Mar 2008, 10:15:15 »
zasilek rodzinny jest tylko do 17 lat tzn jezeli dana osoba konczy 17 przed wyplata nastepnego zasilku to go juz nie dostanie.ja tak mialam!! 08.08 urodzinki a te zasilki to kvartalnie.i dostalam w lipcu ale juz w pazdzierniku nie:)    A apropo to tez nie slyszalam czegos takiego jak umowa na prace na stale!! na czas nieokreslony to taaa:) ale wtedy sie placi 38 i to tez zaleznie od ilosci pieniazkow brutto!!! bo jezeli zarabia sie stawke wieksza niz przecietnie to sie placi wiekszy podatek .pozdro
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

Klingon

  • Gość
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Mar 2008, 10:38:32 »
Tak naprzykład osoba pracująca w Danii z kontraktem na czas nieokreślony mająca rodzinę i pracującą w Danii żonę z miejscem zamieszkania w Szwecji dostaje odpis w przedziale od 10000-14000 DKK miesięcznie.
Twoja wypowiedź jest tak samo mało precyzyjna jak "8 % podatku". Można tylko domyślać się o jaką ulgę podatkową chodzi.

Na początek... 8% potrącane z zarobku to NIE JEST PODATEK
Składka na rynek pracy popularnie jest nazywana brutto podatkiem:
"Af det tjente beløb betales AMBI (bruttoskat), der p.t. er på 8%."
chociaż dopabuse od tego roku traktowana jest jako podatek.
Ciekawostką jest, że nie słyszałem Duńczyków żeby pouczali się nawzajem, że to nie jest podatek. ;D

PS. Google znajduje 2,610,000 "praca na stałe"  i wszyscy rozumiemy o co chodzi.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Mar 2008, 16:00:43 »
Składka na rynek pracy popularnie jest nazywana brutto podatkiem:
"Af det tjente beløb betales AMBI (bruttoskat), der p.t. er på 8%."
chociaż dopabuse od tego roku traktowana jest jako podatek.
Ciekawostką jest, że nie słyszałem Duńczyków żeby pouczali się nawzajem, że to nie jest podatek. ;D

De facto to jest podatek, ale mowiac/piszac "podatek" mamy z reguly na mysli "podatek dochodowy od osob fizycznych". I wtedy wychodzi na to, ze w slynacej z wysokich podatkow Danii placi sie smiesznie niski raptem 8%-towy podatek. A Polacy dziwia sie, ze musza cos placic w Polsce, bo przeciez oni w Danii zaplacili normalny 8%-towy podatek.  Dlatego sie pouczamy nawzajem.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Kwi 2008, 15:11:48 »
Czyli że- jeżeli przyjadę z dzieckiem do męża i przez parę miesięcy się nie zarejestrujemy ,aa potem uż tak ,ale będziemy czekać na cpr,to caly czas placimy tylko 8%..?
No dobrze,a jeśli chcemy wszystko "po Bożemu"-dziecko do przedszkola,ja do nauki języka i też chcę do pracy..?
To co wtedy mozemy zrobić..?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Kwi 2008, 15:43:42 »
Z przedszkolem zalezy od komuny.
Z jezykiem muszi poczekac do uzyskania pozwolenia, no chyba, ze chcesz placic 5000 kr. za modul.
Z praca zobaczysz na miejscu, ale nie jest latwo bez pozwolenia na pobyt i prace, a zwlaszcza bez znajomosci jezyka dunskiego.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Pieniadze na dzieci - podwojne prowadzenie domu
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Kwi 2008, 15:43:42 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13429
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3752
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Kupno domu

Zaczęty przez Ania8520Dział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14512
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2016, 03:32:36
wysłana przez happybeti
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6956
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52440
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir