poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rozliczenie podatku na polskich warunkach  (Przeczytany 3378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klaryssa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
rozliczenie podatku na polskich warunkach
« dnia: 08 Lis 2010, 12:57:11 »
Czy ktos wie cos na temat rozliczenia dunskiego podatku jesli pracuje tutaj na warunkach polskich??
w zeszłym roku przepracowałam w Danii 5 miesiecy bedac zatrudniona na polskich warunkach, Firma ktora mnie zatrudniała pobrała ode mnie pieniadze na wynajecie biura rachunkowego i pomocy przy rozliczeniu, wpłaciłam im około 800dk wzamian za to miałam juz sobie niczym nie zaprzatac głowy i czekac tylko na przelew ze skatu( w firmie powiedzieli mi ze był odprowadzany jakis podatek do skatu za mnie ,ktory otrzymam zwrot z całosci, wstepnie okolo 1000 zl za kazdy przepracowany miesiac). w lipcu moj szef przesłał mi pismo na ktorym miałam podac moj nr konta i podpisac zgode na wplacenie przez skat na niego zwrotu.
problem w tym, ze do dzisiaj zadnych pieniedzy nie otrzymałam, firma twierdzi ze skat sie ociaga wiec musze byc cierpliwa a dzisiaj z ciekawosci zadzwoniłam do reklamujacej sie tutaj firmy ,ktora oferuje pomoc przy rozliczeniach i sie dowiedzialam ze nie ma takiej mozliwosci zebym miala jakikolwiek zwrot podatku ze skatu poniewaz pracujac na polskich warunkach nie odprowadzany jest tutaj ZADEN podatek (dodam ze na polskich warunkach nie jest przyznawany numer CPR a tylko na jego podstawie jest mozliwosc rozliczenie ze skatem). czy ktos mogłby mi pomoc to zrozumiec?? chciałabym wiedziec czy jednak była jakas mozliwosc rozliczenia mnie tutaj zanim zadzwonie do firmy i nawrzucam im:)
z gory dziekuje za szybką odpowiedz

varszafiak

  • Gość
Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lis 2010, 13:20:32 »
hej Klarysa czy ty naprawdę pytasz czy to jakiś żart ?
... czy ja dobrze rozumiem ze masz umowę  podpisaną w Polsce z polska firmą ?
... wiec dlaczego chcesz się rozliczać w Danii ?

Offline Klaryssa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lis 2010, 13:40:50 »
nie to nie zart, to nie ja chciałam sie rozliczac. to sa informacje z firmy jakie dostałam. tak byłam zatrudniona w Polsce a pracowałam w Danii. dostałam pit na podstawie ktorego rozliczyłam sie w Polsce. moj szef mnie poinformował ze odprowadzał jakis podatek do skatu rowniez( ja nie miałam pojecia o tym, nie znam przepisow dunskich).
ja jestem juz w Polsce, nie pracuje tam od kilku miesiecy i to firma ktora mnie zatrudniała kazała mi wpłacic na konto 800 dk za rozliczenie mnie(niby wynajeli biuro rachunkowe zebysmy my nie musieli latac i załatwiac)

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lis 2010, 15:08:12 »
A czy ty miałaś kilka miejsc pracy podczas pobytu tutaj , prawda może byś taka że mogłaś mieć rożne umowy , czy nie miałaś jakiejś dodatkowej pracy organizowanej przez nich , nie podpisywałaś innych dodatkowych kontraktów np na jeden dzień.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lis 2010, 15:33:14 »
no ale co jej z tych kontraktow, jak nie miala cpr-u to tak jak by jej tu nie bylo

JAGODA46

  • Gość
Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lis 2010, 18:45:40 »
Przeciez  ona wyraznie pisze ze mieli jej zwrocic 1000 zl za kazdy przepracowany miesiac tutaj,czyki 5000 zl,bo pracowala 5 miesiecy ,a mial ja rozliczyc pracodawca,idz do tego posrednika co w polsce z nim umowe podpisywals,bo jeszcze im doplacilas za ich kretactwa 800 koron .polak to potrafi.JAK NIEWIADOMO OCO CHODZI ,TO CHODZI O PIENIADZE  ::)

poloniainfo.dk

Odp: rozliczenie podatku na polskich warunkach
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lis 2010, 18:45:40 »

 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4760
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15227
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6612
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7941
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
Rozliczenie roczne z malzonkiem

Zaczęty przez Madzik1307Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10352
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2017, 14:49:05
wysłana przez Jomir