poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kocham cię Polsko :-)  (Przeczytany 24282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
kocham cię Polsko :-)
« dnia: 12 Lis 2010, 22:38:27 »
powiem szczerze ze to czego sie mozna nauczyc od dunczykow to patriotyzm

im dluzej jestem w danii tym bardziej kocham swoj kraj - polske

no to kocham cie Polsko  :)

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis 2010, 23:02:34 »
Gdybym nie miala dostepu do neta i polskich gazet, gdybym nie jezdzila na wakacje do Polski to moze tez bym tak myslala :) A tak, nie da sie.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lis 2010, 23:13:39 »
powiem szczerze ze to czego sie mozna nauczyc od dunczykow to patriotyzm

im dluzej jestem w danii tym bardziej kocham swoj kraj - polske

no to kocham cie Polsko  :)

                 
                                            PATRIOTYZM
       

             Tak więc, kochajmy własny kraj. Jaki by on nie był, ale jest nasz, polski. kochajmy Polskę. Nie wstydźmy się okazywać tej miłości, nie wstydźmy się mówić po polsku. Nie zaśmiecajmy naszego, pięknego, polskiego języka. I brońmy wszystkiego, co polskie. A przede wszystkim, brońmy naszej niepodległości i nie pozwólmy, aby, ktokolwiek, tę polskość poniewierał, opluwał i niszczył.

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lis 2010, 23:29:49 »
Na zawsze Polska, rodzinny kraj.
Pomyłki, i wpadki, ale dajemy radę.
Pozdrawiam!


Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lis 2010, 00:07:59 »
a ja zawsze mowie,ze ja kocham swoja ojczyzne,tylko ona mnie nie kocha.... :o

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lis 2010, 00:35:28 »
do emilyrose  “to co tutaj jeszcze robisz skoro tak bardzo kochasz Polske?"

Śmieszne, zauważyłam ze “polski patriotyzm” zawsze pojawia sie po za granicami Polski…oops ,a moze cos przeoczyłam   ??? hmm

A oto definicja
Patriotyzm (łac. patrio = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia oraz pracy dla jej dobra. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.

A także gdyby ktoś zapomniał czym to sie objawia… ;)

”Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu. Może być ono realizowane poprzez kultywowanie tradycji, oddawanie czci bohaterom narodowym i pamięć o nich, jak i również działania na rzecz danej społeczności; uczestnictwo w wyborach, świadoma postawa obywatelska”
“Patriotyzm to stawianie dobra kraju ponad interes osobisty, a nawet rezygnacja z prywatnych korzyści. Wynika on z więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą i tradycją.”

Ah, jakie to polskie, jesteśmy tacy  poprawni na odleglosc…eh  ::)

inna

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lis 2010, 08:02:41 »
Ja tez kocham . Choc mieszkam w Dk juz bardzo dlugooooooooooo......to i tak na starosc wracam do Polski. Mam Nadzeije ze dunole dadza mi pension.  :D. Marze sobie o jakims cichym zakatku nad Polskim moim kochanym morzem.  :D

poloniainfo.dk

Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lis 2010, 08:02:41 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lis 2010, 08:12:13 »
Masz racje w 100 % frisms.

Ten nasz wielki patriotyzm ogranicza sie do kotleta schabowego i "walki" o polskie samochody.
Wystarczy, ze inny kraj daje lepsza prace i juz znika polski patriotyzm, pakujemy manatki i szybciutko, patriotycznie wynosimy sie do Irlandii, Anglii czy Danii niech te "ciaptaki" co zostaly w kraju same sobie radza.

Ale do wielkich slów zawsze bylismy dobrzy - slowa nic nie kosztuja :-) i niczego od nas nie wymagaja a tak ladnie i dumnie  brzmia...
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lis 2010, 11:32:00 »
niech te "ciaptaki" co zostaly w kraju same sobie radza.

Ciekawa sprawa... jakoś nie zauważyłam, żeby w kraju zostały "ciaptaki" - wręcz przeciwnie: znajome osoby oraz rodzina mają świetne prace, niezłe zarobki i..jakoś nie narzekają wcale.
Tak,tak.. czasem się zastanawiam: "co mnie tu przywiało"..  Po chwili jednak wiem  ;D
Ucieczka przed teściową  ;D ;D ;D

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lis 2010, 12:42:21 »
do emilyrose  “to co tutaj jeszcze robisz skoro tak bardzo kochasz Polske?"


to nie chodzi o to co tutaj robisz-jak w przypadku większości wiadomo względy ekonomiczne

ale chodzi o to że jak duńczyk odwraca głowę lub patrzy z pogardą bo słyszy twój polski język - to się tego nie wstydż tylko
bądż dumny że jesteś polakiem


Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lis 2010, 14:02:45 »
Spotkalam kiedys Czeszke, ktora studiowala prawo w Kopenhadze. Mieszkala tutaj ze swoim dunskim chlopakiem i po skonczonych studiach miala naprawde ciekawe perspektywy zawodowe. Mogla spokojnie znalezc sobie dobra prace, zarabiac ladna kase, no i miec fajne i wygodne zycie . Ale wrocila do Czech, bo chciala swoja wiedza i praca sluzyc Ojczyznie. To sie nazywa patriotyzm.
Dla wiekszosci z nas kasa i wygodne zycie sa wazniejsze od Polski, wiec zalecam ostroznosc z tym nazywaniem siebie patriota ;)

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lis 2010, 14:19:32 »
Masz racje w 100 % frisms.

Ten nasz wielki patriotyzm ogranicza sie do kotleta schabowego i "walki" o polskie samochody.
Wystarczy, ze inny kraj daje lepsza prace i juz znika polski patriotyzm, pakujemy manatki i szybciutko, patriotycznie wynosimy sie do Irlandii, Anglii czy Danii niech te "ciaptaki" co zostaly w kraju same sobie radza.

Ale do wielkich slów zawsze bylismy dobrzy - slowa nic nie kosztuja :-) i niczego od nas nie wymagaja a tak ladnie i dumnie  brzmia...

Zapomniałeś jeszcze o polskiej wódce, oporach w nauce duńskiego i częstym używaniu słowa kur... przez naszych rodaków.
No i polskiej telewizji, bo jak się nie zna języka to tylko taka pozostaje.
Trzeba być szczerym, praktycznie żadna osoba pracująca poza krajem nie jest patriotą, jeśli pojechała tylko po kasę.
A jeszcze ludzie często kombinują, nie płacą podatków w Polsce ukrywając swoje dochody.
Ale polską flagę w domu to sobie powieszą i potem mówią jacy to z nich patrioci. Hipokryzja

Offline smok82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lis 2010, 14:33:09 »
nie jestem patriotka i nigdy nie bede. mozecie to oceniac jak macie ochote ale mnie jest naprawde wstyd ze  jestem z polski a to dlatego ze niestety nasi ´wspaniali ` rodacy poprzez swoje mowiac delikatnie zle zachowanie i nalogi wyrobili opinie  dla wszystkich. mam w kopenhadze polskich znajomych, ludzi godnych szacunku i sprawdzonych ale na nowe znajomosci patrze sceptycznie gdyz rodak za granica okazuje sie najczesciej twoim najwiekszym wrogiem. wielu polakow slyszac polski jezyk nie przyznaje sie ze rozumie bo zazwyczaj sa to same k.... a porzadni ludzie pracuja ciezko na swoja opinie i nie chca zeby przypadkiem podpieto ich pod ta czesc polakow ze zla reputacja. dunczycy i nie tylko postrzegaja nas polakow jako pijakow i zlodziei a to niestety jest juz tylko nasza wina. powinnismy bardziej zwracac uwage na swoje zachowanie a nie np miec pretensje o ocenianie z gory.
 Jesli chodzi zas o sama polske to polska nic mi nie dala pomimo ze czlowiek sie staral. przykre jest to ze obcy kraj potrafi bardziej cie docenic niz wlasna ojczyzna. rownie przykre jest tez ze polak za granica mysli glownie jak tu przerobic rodaka a nie jak samemu sie czegos dorobic.
to co napisalam moze sie wielu osobom nie spodobac ale takie jest moje zdanie.
polacy pamietajcie ze nie zawsze trzeba dazyc po trupach do celu. szanujmy sie wzajemnie to i nads beda sznowac.
pozdrawiam wszystkich. :)


[Posted on: 13 Lis 2010, 14:28:48]

ja mam zamiar zostac w danii na stale. juz niedlugo bede sie starac o rezydenctwo potem moze o dunski paszport. w polsce nie bylam juz prawie 3 lata i szczerze mowiac wcale za nia nie tesknie bo nie ciagnie mnie do miejsca gdzie za kazdym niemal rogiem bede sluszec kur... i chu..

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lis 2010, 15:08:40 »
Witam !!wg mnie Ojczyzną naszą jest Polska,ale żyć się w niej nie da!człowiek zap......a od świtu do zmierzchu albo na odwrót,i nic nie ma z tego.

inna

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lis 2010, 15:28:46 »
Jestes poprostu smiechu warta. Tacy jak ty wychowali sie w biedzie i na wsi. Dlatego nie wracaja. Bo Pl pamietaja tylko z tej zlej strony. A w Danii  mozesz mieszkac nawet 80 lat i tak bedziesz tym kim jestes. I pamietaj niech tylko podwinie Ci sie noga (co tobie z calego serce nie zycze) to zostaje Polska jako matka pierworodna ktora przyjmie Cie. 


[Posted on: 13 Lis 2010, 15:27:40]

to do smoka82

poloniainfo.dk

Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lis 2010, 15:28:46 »

 

o milosci polsko-dunskiej:)

Zaczęty przez o milosciDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16296
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2008, 19:47:15
wysłana przez Jomir
kurs na lolland-errindlew ,w centrum polsko- dunskim

Zaczęty przez naomi1_1901Dział Hydepark

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10311
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2009, 08:45:18
wysłana przez naomi_1901
Polsko mowiacy adwokat Odense szukam

Zaczęty przez witiawDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4042
Ostatnia wiadomość 01 Paź 2014, 23:01:04
wysłana przez szczurek
Tłumacz przysięgły polsko - duński

Zaczęty przez mietekDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8024
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2008, 12:53:21
wysłana przez mietek
Pary polsko-dunskie z dziecmi - Poznajmy sie! :)

Zaczęty przez Aga gagaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16228
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2011, 14:40:51
wysłana przez jamalenka